Prawidłowy wzrok dzięki zabiegowi laserowej korekcji
Z wadami wzroku zmagają się nie tylko ludzie starsi, ale również dzieci i nastolatkowie. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest przynajmniej kilka. Przede wszystkim zbyt długo wpatrujemy się w ekrany emitujące szkodliwe niebieskie światło. Innymi przyczynami są choroby, takie jak astygmatyzm oraz jaskra, a także urazy oczy spowodowane np. wypadkiem.
W rezultacie coraz więcej osób zmuszonych jest sięgać po soczewki oraz okulary i pomimo faktu, że nie są to rozwiązania idealne, to wydaje się, że nie ma innego wyjścia. Tymczasem technologia poszła mocno do przodu i dzisiaj ostry wzrok można odzyskać dzięki zabiegowi laserowej korekcji.
Laserowa korekcja wzroku — czym jest zabieg?
Jest to operacja, która polega na laserowym modelowaniu krzywizny rogówki oka. Pozwala to odzyskać niemal nieskazitelnie ostry wzrok i sprawia, że nie trzeba korzystać z okularów oraz soczewek. Niestety, noszenie okularów i soczewek może być niekomfortowe. Okulary łatwo bowiem stłuc lub zgubić, a w przypadku soczewek zapomnieć o odpowiedniej higienie i nabawić się kolejnych problemów z oczami.
Poza tym nie każda osoba czuje się dobrze w okularach. Dla jednych jest to po prostu uciążliwe, innym nie podoba się swój wygląd. Zamiennik w postaci soczewek jest rozwiązaniem tylko chwilowym. Po pierwsze, generuje to dodatkowe koszta, bo soczewki trzeba systematycznie wymieniać. Po drugie, soczewki mogą męczyć oczy i nie zawsze łatwo je ułożyć. Wówczas oczy mogą piec i boleć, co przekłada się na duży dyskomfort w funkcjonowaniu. W okularach i soczewkach nie wejdziemy też do basenu, raczej nie pójdziemy biegać i trudno nam będzie trenować na siłowni. Okulary mogą się bowiem ześlizgnąć, a soczewki przesunąć lub wypaść.
Pacjenci często zastanawiają się, jak wygląda laserowa korekcja wzroku opinie na ten temat jasno sugerują, że jest to zabieg bezpieczny, skuteczny i bardzo efektywny. Tym bardziej że wykonuje się go zazwyczaj raz na całe życie. Laserowa korekcja wzroku jest w stanie zredukować wadę wzroku o minimalnego poziomu, choć w przypadku bardzo dużych wad operacja nie jest wykonywana.
Bezpieczeństwo i przeciwwskazania
Według statystyk aż 95% osób po zabiegu nie odczuwa żadnych niepożądanych dolegliwości. Operacja pozwala im odzyskać ostrość wzroku w stopniu umożliwiającym bezproblemowe prowadzenie auta. Powikłania stanowią mniej niż 1% przypadków. Oczywiście, z naturalnych względów nie każda osoba może zostać poddana takiemu zabiegowi.
Wśród przeciwwskazań wymienia się m.in. jaskrę, cukrzycę, zaćmę, zbyt wysoką wadę wzroku, stany zapalne oczu czy zespół suchego oka. Przed zabiegiem zalecana jest szczegółowa diagnostyka, dzięki której będzie wiadomo, czy dany pacjent kwalifikuje się do takiej operacji.
Czas zabiegu wynosi od 15 do 20 minut. Pierwsze efekty mogą być widoczne już po godzinie od zabiegu, choć okres rekonwalescencji może trwać nawet do kilku tygodni. Jednorazowa opłata za taki zabieg pozwala cieszyć się ostrym i wyraźnym wzrokiem bez okularów i soczewek.