Profesjonalna myszka komputerowa Genesis Xenon 800 – Opinia i Test

Myszka Genesis Xenon 800Myszka komputerowa Genesis Xenon 800 – to profesjonalne urządzenie wskazujące. Myszka ta została stworzona z myślą o użytkownikach, którzy mają wysokie wymagania jakościowe do wykorzystywanych sprzętów.

Mysz Genesis Xenon 800 jest urządzeniem przewodowym, na standardowym łączu USB. W ankietach, które były wielokrotnie przeprowadzane okazuje się, że większość osób nadal wybiera myszki na kablu (przewodowe) niż te bezprzewodowe. Myszki przewodowe mają znacznie stabilniejsze działanie i większą niezawodność. O tym napisaliśmy osobny artykuł na stronie. Długość kabla tego urządzenia to aż 180 cm.

Urządzenie działa na zasadzie Plug and Play – natychmiast po podłączeniu. Do myszki można pobrać także dedykowaną aplikację na stronie producenta Genesis. Pozwoli ona wykonać jeszcze więcej konfiguracji myszki. W tym skomponować w niej marka, programować klawisze, oraz zmiany trybów działania podświetlenia RGB.

Mysz Xenon 800 – została stworzona dla osób wymagających profesjonalnych rozwiązań. Urządzenie to posiada znacznie więcej przemyślanych rozwiązań i udogodnień, niż zdecydowana większość innych myszek. Obecnie wyrobiła się opinia, że Xenon 800 jest jedną z najlepszych dostępnych myszek komputerowych. Szczególnie dla osób profesjonalnie zajmujących się jakimś zagadnieniem z wykorzystaniem urządzenia wskazującego.

Chodzi tutaj przede wszystkim o grafików i montażystów oraz graczy komputerowych. Czyli wszędzie tam, gdzie myszka jest głównym składnikiem wprowadzania dokładnych interakcji.

Konstrukcja myszki jest mocno rozbudowana, dodatkowo pozwala na niesamowite możliwości personalizacji. Mysz można modyfikować – w zestawie otrzymamy do niej wymienną obudowę z ażurowej do całościowej. Dodatkowe ślizgacze do spodu urządzenia, wymienne klawisze gumowane oraz wkłady dociążające – gdzie jest 12 stopni jej różnego dociążenia. To znacznie więcej, niż większość innych myszek tego typu – co do możliwości personalizacji samego urządzenia.

Genesis Xenon 800 posiada 6 klawiszy funkcyjnych, które można dodatkowo dowolnie skonfigurować. Co więcej za pomocą tego urządzenia, także można tworzyć pod jej klawiszami funkcjonalne „makra”.

Jej poziom DPI można zmieniać jednym klawiszem. Rozpiętość zakresu DPI pozwala zapewnić wszystkie możliwe wymagania od grafików po graczy komputerowych. Zakres mieści się od 200 do aż 16000 DPI. Zapełnia ona wszystkie możliwe zapotrzebowania – na zmienną klasę szybkości biegu wskaźnika, oraz jego czułości na zmianę położenia.

Sensor optyczny można regulować dodatkowo w 3 poziomach. Dzięki temu istnieje możliwość precyzyjnego skalibrowania LOD – do jeszcze dokładniejszej pracy i interakcji myszki z oprogramowaniem. LOD oznacza wysokość wyłapywania ruchu myszki od płaszczyzny. Niektóre osoby, nadal chcą – aby mysz miała interakcję ruchu, nawet po jej uniesieniu nad płaszczyznę.

Dzięki dodatkowemu oprogramowaniu można skonfigurować myszkę w 9 różnych trybach RGB. Warto zwrócić uwagę na fakt, że jest to mysz dedykowana dla osób praworęcznych. Osoby obsługujące takie urządzenie lewą ręką, mogły by czuć dyskomfort podczas korzystania z urządzenia – przez jego profilowanie korpusu.

Sensor w myszce Genesis Xenon 800 to PixArt PMW 3389 – uznawany za jeden z najlepszych dostępnych na rynku. Zapewnia on doskonałą precyzję pracy, w dowolnych zadaniach wykonywanych za pomocą tej myszki komputerowej. Co więcej częstotliwość próbkowania myszki (dokładność wyczuwania zmiany położenia) posiada aż 1000 Hz. Oznacza to, że w ciągu 1 sekundy wysyła do komputera 1000 impulsów – określających swoją pozycje i jej zmienną. Jest to niesamowity wynik, zapewniający najwyższa precyzję pracy.

Szybkość śledzenia to aż 400 cali na sekundę (IPS). Dodatkowo posiada przyspieszenie (akcelerację) aż 50 G – precyzji faktycznego prawidłowego ruchu myszki.

O myszce Genesis Xenon 800 trzeba powiedzieć to, że w każdym możliwym elemencie technicznym, jest ona znacznie wyprzedzająca standardy konkurentów. Trudno znaleźć jakąkolwiek mysz lepszą w parametrach od Xenon 800 firmy Genesis.

Waga urządzenia mieści się w przedziale 59 gram. Posiada dodatkowo 12 regulowanych elementów obciążeniowych – dzięki czemu, możemy regulować jej wagę do własnych potrzeb. Myszka może mieć wagę od 59 gram do 12 stopniowej regulacji wynoszącej 79 gram.

Warto dodać, że myszką posiada także pamięć wewnętrzną. Ustawienia klawiszy, zaprogramowane makra i tryby nie zostaną utracone po jej odłączeniu od zasilania. Co więcej, po podłączeniu jej do innego urządzenia – będzie działała zgodnie z wcześniejszymi ustalonymi ustawieniami.

Przełączniki w urządzeniu to OMRON – kolejny element rozwiązań z wyższej półki. To są elementy, łatwe do samodzielnej wymiany. Dostępne tylko w profesjonalnych urządzeniach. Żywotność przycisków to szacowane 20 mln stuknięć. Wielkość urządzenia to długość 120 mm na szerokość 66 mm i wysokość 43 mm. Wymiary są zatem standardowe.

W zestawie profesjonalnej myszki Genesis Xenon 800 znajdziemy:

  • Myszkę Genesis Xenon 800.
  • Wymienne panele górne obudowy – ażurowy oraz całościowy (lity).
  • Tackę do regulacji wagi myszki – na odważniki.
  • 12 odważników regulujących wagę myszki.
  • Zestaw dodatkowych ślizgaczy teflonowych.
  • Zestaw wymiennych klawiszy funkcyjnych.
  • Instrukcję obsługi myszki.
  • Oryginalne opakowanie urządzenia.

Myszka komputerowa Xenon 800 od firmy Genesis to profesjonalne urządzenie. Spełni oczekiwania nawet bardzo wymagających użytkowników. W rzeczywistości jest to urządzenie znacznie wykraczające poza standardy – typowych sprzętów profesjonalnych.

Myszka Xenon 800 będzie dobrym wyborem zarówno dla grafików i montażystów komputerowych (gdzie liczy się bardzo duża precyzja urządzenia), jak i wymagających graczy komputerowych. Genesis Xenon 800 to świetna myszka komputerowa, realnie przewyższająca możliwe oczekiwania od urządzenia tego typu. Zdecydowanie ją polecamy do wypróbowania. Zapraszamy do kolejnych tematów w serwisie oraz prowadzonych przez nas testów i opinii produktowych.

14 komentarzy

  1. 16 000 DPI to jakiś terminator. Moja ma 1200 i jest bardzo szyba. A co dopiero w regulacji czegoś takiego. Natomiast podoba mi się, że można zmieć to ustawienia od 200 w górę. Moja ma stałą wartość. Jak pracuję na jakiś projekcie w pracy, to wykorzystuje 800. Przydało by się nieraz takie 200, aby dokładniej gdzieś jechać z linią. Fajny pomysł ktoś miał na myszkę, RGB też nie jest takie złe, szczególnie wieczorem.

  2. Andrzej Kołodziejczuk pisze:

    Jak wpisałem sobie ten Xenon 800, to znalazłem wiele testów i opinii. Faktycznie powtarza się bardzo często, że to najlepszy sprzęt do komputera. Nie wiem co to za sensory, ale także często jest podkreślenie że ma taki najlepszy. Za jakiś czas będę wymieniał swoją, bo już wygląda mizernie. Wezmę pod uwagę tą z artykułu. Co ciekawe wszystko ma super ale wcale nie jest taka droga. Z chęcią ją kupię jak moja już całkiem wysiądzie. A pewnie to nastąpi niebawem.

  3. User pisze:

    Mi się bardzo podobają takie siatkowane myszki. Dzięki temu są lżejsze faktycznie jak i również wizualnie. Ma to swoje słabsze strony, do środka leci kurz i szybciej tam zachodzi brudem. Jednak to nie jest duży problem, to wszystko można łatwo wyczyścić. Te klawisze wymienne to chyba jako dodatek, aby zmienić ich kolor. Wydaje mi się to całkiem dobrym sprzętem z opisu. Na pewno jest znacznie lepsza od tej, jaką obecnie używam.

  4. SProjekt pisze:

    Bardzo dobre odświeżanie pozycji, 1000 Hz to super wynik. Jeśli ktoś by się zastanawiał od czego zależy dokładność urządzenia wskazującego to właśnie od DPI + Hz. To są najważniejsze czynniki i tutaj jest naprawdę dobrze. Samemu robię grafiki sieciowe oraz pracuję na blenderze. Tam muszę mieć bardzo dokładną myszkę. Moja ma słabsze wyniki od tej. To jest DPI też mam od 200 ale już Hz wynosi 800. Chodzi o to, aby mysz wyłapywała lekkie przesunięcia i na nie reagowała. U mnie jest wystarczająco, ale jak ktoś robi duże mapy, lub projekty elementów drobnicowych to warto na pewno wybrać jeszcze dokładniejszą. Samemu projektuję konstrukcje w Blenderze, czyli elementy dużych bloków.

  5. Luce98 pisze:

    Gram w gierki ale myszki jakieś turbo nie potrzebuję. Ja nie wiem, w jakie gierki ktoś musi grać, aby mieć takie wypasione myszki. Klikasz strzela, ruszasz myszą obraca się kamera. Może te makra czasami w grze by się przydały jak coś wymaga jakieś kombinacji klawiszy. Ale tak nie ma co wariować.

    Natomiast zdziwiło mnie jedno, z opisu faktycznie wygląda ona dobrze. Ale jej cena wcale nie jest jakaś kosmiczna. Kolega ma myszkę za ponad 400 zł i jest w zasadzie podobna do mojej za 60 :-D. Ta Xenon 800 kosztuje widzę tak od około 150, a jest we wszystkim lepsza. Może kolega przepłacił za swojego RAZER DeathAdder V3 Pro. Już jej nazwę nawet znam na pamięć, tak często się nią chwiali. Acha on używa w niej 1200 DPI 😀 a kupił z zasobem 30000.

  6. Kamil D. pisze:

    A ta aplikacja do tej myszki, to jest w zestawie czy trzeba pobierać osobno? Czy może sama się instaluje na komputerze po podłączeniu myszki? Kupiłem tą myszkę dzisiaj, faktycznie nie jest droga. Tylko zastanawiam się, czy ta aplikacja pobierze się samemu? Chcę się już na nią przygotować. Powinna przyjść do mnie już w poniedziałek.

    1. Witaj, aplikację powinno się pobrać ze strony producenta Genesis. Tam są one dopasowane do urządzeń. Automatycznie instaluje się sterownik myszki, ale ay ona działała prawidłowo. Natomiast rozbudowany program do jej obsługi jest osobną aplikacją. Można go znaleźć na stronie tego producenta.

  7. Suszek pisze:

    Jak ktoś nie lubi RGB, to można w prawie każdej takie coś wyłączyć. To zawsze jest dostępne w opcjach lub jakimś klawiszu. Budowa ażurowa wygląda fajnie, ale potwierdzam, łatwo się kurzy wewnątrz. Litą mychę można czyścić na obudowie szczoteczką do zębów. Z taką z otworami może być trudniej.

  8. LeszB pisze:

    Wezmą dla siebie na próbę. Ciekawy jestem jak będzie się na niej pracować. Moja już dawno prosiła o emeryturę, to bardzo dobrze się składa, że napisaliście o niej artykuł. Te ciężarki to całkiem fajny pomysł. RGB dobre dla graczy, ale dla mnie też zbędne. Najważniejsza wygoda uchwytu.

  9. Opolczyk pisze:

    No kurde dlaczego mi to zrobiliście, niedawno testowaliście tanią myszkę komputerową i ją kupiłem. A teraz ta się okazuje niewiele droższa, a wiele lepsza. Przecież nie będę kupował drugiej myszki, skoro niedawno kupiłem nową. Szkoda, że nie było najpierw testu tej lepszej.

    1. Tamta myszka była dobra do tego, aby kupić coś tanio i działało bez problemów. A ta jest idealna gdy ktoś potrzebuje naprawdę dobrego sprzętu, do dokładnej pracy. Lub coś działającego dokładnie i płynnie, oraz z nutką możliwości dostosowania do siebie takiego urządzenia. Możliwości personalizacji są bardzo dobre i fajnie ja by tworzyły powoli standard.

  10. Sławek M. pisze:

    Za rzadko ostatnio publikujcie jakieś artykuły. Co jakiś czas zaglądam i ostatnio rzadziej pojawia się coś nowego. Jak zawsze wspomnę też, że dobrze by było mieć system powiadomień na stronie. Akurat myszki nie potrzebuję, ale z chęcią bym zobaczył filmy o jakiś technicznych sprawach.

  11. Makro bardzo dobra rzecz. Można ustawić przykładowo kopiuj i wklej, lub inną kombinację złożoną z przycisków. W grach na przykład ustawić jakieś combo. Tutaj fakt, że klawiszy by przydało się więcej do takich akcji. Obecnie pewnie dwa boczne sensownie sobie wstawić w określonych programach.

  12. A / Zieliński pisze:

    Tak jak pisałem też pod filmem, w myszce xenon 800 genesis – dla mnie przydałoby się o dwa klawisze więcej. Samemu wykorzystuje 8 klawiszy w swojej myszce. Zresztą od ilości klawiszy głowa nie boli, a bardzo potrafią ułatwić pracę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *