Program do budowy stron internetowych Microsoft Front Page – Opinia

Microsoft front pageProgram do budowy stron internetowych Front Page. Program ten jest produktem składowym Microsoft Office i jego ostatnie uaktualnienie miało miejsce w 2003 roku, mimo to nadal jest aktualny.

Program posiada liczne opcje edytorskie strony, tryb widoczności kodu strony, podglądu wizualnego, podział na kod i podgląd edycji oraz sam podgląd edycji strony.

Dodatkową zaletą programu jest numerowanie wierszy kodu strony, co ułatwia szukanie i edycje kodów. Program pozwala na pisanie stron w języku html, xhtml i css – nie obsługuje  do budowy php ale morze edytować pliki z takim rozszerzeniem.

Narzędzie do tworzenia i edycji stron internetowych  FrontPage jest przejrzysty w opcjach i obsługuje się go na podobnej zasadzie co edytor tekstu.

Niestety podgląd strony nie zawsze zgadza się z faktycznym widokiem tego co będzie widziała przeglądarka, jest to jednak drobny defekt. Poza tym program jest płatny, jego darmowym odpowiednikiem może być Notepad++który nie ma jednak widoku wizualizacji budowanej strony tylko jej kod. 

Program Front Page jest stabilny i znacznie ułatwia edycję oraz budowę stron internetowych. Jest to bardzo dobre narzędzie dla osób zaczynających przygodę z tworzeniem stron www.

Opinia: Produkt Front Page z 2003 roku obecnie nie jest już wspierany. Microsoft wydał nowszy jego odpowiedni tym razem darmowy czyli Microsoft sharepoint designer. Program ten jednak opiera się o jeszcze inne zasady budowy stron z załączonymi stylami przez co nie zyskał dużej popularności.

Produkt front page można polecić zarówno do tworzenia jak i edycji stron pisanych w dowolnym języku – jest on praktycznie bezawaryjny i bardzo przejrzysty. Polecamy ten produkt szczególnie osobą mało zaawansowanym w kodzie stron. Warto dodać że jego konkurent jest równie dobry czyli Notepad ++. Zapraszamy do kolejnych testów i opinii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *