Program do przeglądania zdjęć i grafiki IrfanView – Opinia

Przeglądarka graficznaProgram do przeglądania zdjęć i grafiki – IrfanView. Jest to program darmowy do przeglądania wszelkich plików graficznych oraz ich drobnego retuszu. Program mimo ogromnej prostoty w użytkowaniu jest prawdziwym kombajnem do obsługi samych plików.

Jest to program tworzony przez prawdziwego pasjonata (Irfan Skiljan – Austria), dlatego jego funkcje są dopracowane i bardzo przydatne.

Program funkcjonuje w wersji freeware (darmowej) dla użytku domowego i edukacyjnego i społecznego, lecz przy wykorzystaniu korporacyjnym należy się autorowi (wg jego licencji) zaplata.

W programie do przeglądania grafiki IrfanView możemy zmieniać parametry fotografii, nawet masowo od ich wielkości przez nazwy do obrotów czy nawet skalowania procentowego. Program nie jest narzędziem które popełnia błąd przy podaniu parametrów większych niż oryginał – program ma inteligentne działanie nie psujące fotografii.

Jest to także bardzo szybkie narzędzie do przeglądania zdjęć na komputerze, można tworzyć także pokazy slajdów. Jest to program którym warto zainteresować się bliżej, gdyż jest naprawdę dobrej jakości. Mamy w nim gotowe zmiany kolorów zdjęć typu sepia, czarno białe lub inne balanse – także można dostrajać je manualnie.

Wiele osób korzysta z przeglądarki zdjęć wbudowanej w system – ten program nie zajmuje wiele miejsca a zaoszczędzi bardzo dużo czasu. Program potrafi – dzięki wtyczkom – otwierać przeróżne pliki. Nie są potrzebne osobne przeglądarki np. plików ponieważ ta przeglądarka grafiki radzi sobie z nimi doskonale.

Opinia: Plusy IrfanView: Darmowy, bardzo szybki, bardzo wiele opcji zmian, prosty w obsłudze i niezawodny. Minusów praktycznie brak. Polecamy wszystkim ten program do przeglądania grafiki i zdjęć na komputerze. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.