Program do tworzenia i edycji Ulead GIF Animator 5 – Opinia

Program gif animatorProgram do tworzenia i edycji gif – Ulead GIF Animator 5. Jest to program do tworzenia od podstaw grafiki ruchomej w formacie gif lub jej dowolnej edycji.

Program posiada liczne wizualizacje, które możemy zastosować w danych klatkach grafiki.

Wszystkie klatki tworzące grafikę są pokazane na osi czasu z podglądem. Możemy edytował długość klatek, dane ich wizualizacje i przejścia oraz inne dodatki specjalne.

Ulead GIF Animator 5 jest narzędziem dość prostym w obsłudze, mimo angielskiej wersji językowej. Można w nim utworzyć dobre grafiki na strony internetowe.

Program nie jest najnowszy ale w tym formacie grafiki nie ma nowych postępów. Edytor jest płatny i to za niemałe pieniądze, jednakże jest w czołówce edytorów grafiki w formacie gif.

Opinia: Plusem programu jest to, że tworzy się bardzo łatwo animacje GIF. Co więcej program ma wbudowane gotowe przejścia i schematy klatek. Na osi czasu są pokazane wszystkie nasze ustawione działania.

Minusem jest to, że nie ma polskiej wersji językowej, schematy nie są najbardziej nowoczesne a i sam format tej grafiki jest coraz mniej popularny. Program jest dość drogi. Według nas lepiej tworzyć grafiki w programach flash które mają możliwość eksportu do gif.Zapraszamy do kolejnych testów i opinii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *