Program do tworzenia i edycji wideo Pinnacle studio – Opinia

Pinnacle do tworzenia filmówPinnacle Studio czyli program firmy Corel Corporation jest jednym z liderów oprogramowania tego typu na rynku. Pinnacle studio posiada w sobie liczne odsłony kolejnych pakietów i ich odmian.

Całość programu w obsłudze jest mocno intuicyjna, dzięki czemu nawet nie doświadczona osoba będzie potrafiła zmontować w nim ciekawy film. Produkt ma przejrzysty i nowoczesny interfejs. Program co każda nowsza wersja jest bardziej zasobożerny.

Starsze wersje programu Pinnacle działają bezproblemowo nawet na słabszych komputerach, im nowsza odsłona pakietu tym większe jego wymagania systemowe. W programie jest wbudowanych domyślnie kilkaset ciekawych przejść między filmami i innymi elementami wstawianymi do edytowanego filmu. Istnieje możliwość nakładania ruchomych tekstów i innych elementów na film bazowy.

Film można tworzyć na linii czasu jak i osobnych oknach kontrolnych. Program obsługuje wiele linii jednocześnie z różnymi komponentami mającymi mieć miejsce w tej samej jednostce czasu.

Pinnacle studio jest bez wątpienia jednym z najłatwiejszych a zarazem najbardziej rozbudowanych programów do tworzenia i edycji filmów. Obsługuje on praktycznie wszystkie popularne formaty plików wideo jak i graficznych – jest to jego ogromną zaletą.

Pinnacle studio ma także bardzo dobry eksport gotowych filmów do plików. Można w nim wybrać bardzo wiele różnych rodzajów kodowań, rozmiarów obrazów jak i film nagrywać w różnych formatach oraz nośnikach. Konwerter filmów działa bardzo dobrze, wykonuje bardzo dobrą kompresję plików. Całość wykonywanego filmu jest widoczna na podglądzie.

Pinnacale Studio jest bez wątpienia ciekawym narzędziem do edycji, obróbki i nagrywania własnego wideo. To że jest bardzo zaawansowany i ma wiele możliwości a tym samym nadal jest prosty w obsłudze stwarza fakt, że jest godny uwagi. Jednakże w nim zawsze w dowolnej wersji jak do tej pory występowały problemy techniczne, zacinanie się aplikacji, błędy knwenteru – mimo wszystko nie umywa się do Vegas Pro.

Cena Pinnacle także jest odpowiednia do jego jakości – nie jest to bardzo drogi program a na pewno bardzo przydatny. Program jest w dobrze przetłumaczonej polskiej wersji językowej. Zapraszamy do kolejnych tematów.

2 Comments

  1. Antoni pisze:

    Byłby na pewno ciekawy i dobry, gdyby ciągle się nie zawieszał. To jest makabra, która zmusza do rezygnacji

    1. Znacznie lepszy od Pinacle jest Vegas Pro lub darmowy (tak całkowicie darmowy najlepszy program) czyli Davinci resolve. Pinacle są tragiczne mają stale te same błędy w działaniu. Darmowy Davinci resolve bije go na głowę stabilnością i możliwościami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *