Program Xampp serwer wirtualny na komputer – Opinia

Xampp serwer wirtualnyXampp jest to bardzo prosty w obsłudze a zarazem bardzo rozbudowany technicznie program, służy on do emulacji serwera wirtualnego na komputerze. Cały program działa wyśmienicie.

Można z niego bez problemu odpalać dowolne strony i skrypty internetowe – program ten tworzy sprawny standardowy serwer na komputerze. W Xampp wbudowane są liczne przydatne moduły, między innymi Apache, MySql, perl, phpmyadmin, obsługa filezilla, tomcat, mercury i inne.

Program działa bez problemowo na różnych systemach operacyjnych – także można go uruchamiać z pendrive jako wersja portable (przenośna). Xampp jest to obecnie jeden z najlepszych a prawdopodobnie nawet najlepszy program tego tupu. Jest on całkowicie darmowy i bezawaryjny. Działa bardzo szybko, na tyle szybko na ile pozwala mu własny system komputera, na jakim się on znajduje.

Całość programu jest bardzo dobrze spolszczona, co znacznie ułatwia nawigację. Jest to bardzo dobry program do testowania własnych stron internetowych jak i tworzenia z komputera serwera wirtualnego. Xampp posiada w sobie panel kontrolny ułatwiający nawigację oraz obsługę całego serwera.

Cały program można porównać do oprogramowania Web Serv – jednakże xampp wydaje się mimo wszystko bardziej funkcjonalny i znacznie mniej zawodny.

W programie Xampp można edytować wszystko co dotyczy serwera, w tym pliki ustawień tych komponentów. Hasło domyślne w programie na bazy danych to “root” oraz bark hasła dostępu – co oczywiście można bez problemu zmienić. Program sprawdza się bardzo dobrze i praktycznie dobrze skonfigurowany jest idealnym narzędziem tworzącym serwer.

Program Xampp zdecydowanie można polecić, jest on naszym zdaniem jednym z najlepszych w tej dziedzinie. Zapraszamy do przeczytania kolejnych tematów.

3 komentarze

  1. Dareks pisze:

    Zdecydowanie najlepszy program wirtualizujący serwer na własnym komputerze. Na nim zawsze testuję nowe urządzenia, wtyczki strony i zmiany. Świetnie jest prowadzony bo także ma uaktualnienia o nowe możliwości i obsługę programową. Chyba najlepszy dostępny także moim zdaniem.

  2. Rafis pisze:

    Także używam tego programu, a sprawdzałem już kilka innych i ten wypada najbardziej elastycznie. Mogę go zdecydowanie polecić bo obsługa i możliwości są w nim bardzo dobre. Super się na nim testuje strony przed wprowadzeniem czy zmianami online.

  3. Vonta pisze:

    Najlepszy program tego typu. Można na nim symulować dowolną stronę internetową. Spokojnie można też wykonywać na nim testy, Jak działają strony i dodatki do stron. Xampp to zdecydowanie najfajniejszy progRam serwera wirtualnego, a testowałem ich już naprawdę wiele.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *