Prywatny czy publiczny ośrodek leczenia uzależnień – który warto wybrać?

Pokonanie nałoguW dzisiejszym świecie zdecydowanie coraz to więcej osób zmaga się z problemem uzależnień. Nie jest tu mowa jedynie o dobrze nam znanych substancjach psychoaktywnych, ale także o seksie czy hazardzie.

W takich sytuacjach niezbędna jest fachowa i absolutnie profesjonalna pomoc, która przywróci życie uzależnionego na właściwe tory. Nie da się ukryć bowiem, że osoba zmagająca się od wielu lat z problemem nałogu nie są w stanie same się z nim uporać. W takich sytuacjach więc jedynym rozwiązaniem jest nic innego jak skorzystanie z pomocy, którą oferują ośrodki leczenia uzależnień.

Jednak znajdziemy zarówno placówki działające prywatnie jaki i placówki działające w sposób publiczny – na podstawie umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Wobec tego, który ośrodek okaże się dla nas lepszym rozwiązaniem?

Publiczny ośrodek leczenia uzależnień i jego zalety

Wspomniane już zostało, że w naszym kraju znajdziemy prywatnie ośrodki leczenia uzależnień jak np. AwaMedic, ale także i ośrodki działające w formie całkowicie publicznej. Bazują one na niczym innym jak na umowie podpisanej z Narodowym Funduszem Zdrowia, który jednocześnie te ośrodki finansuje. Niemniej jednak czy mają one jakiekolwiek zalety? Otóż z pewnością dla wielu osób niekwestionowaną zaletą będzie chociażby to, że pobyt w takim ośrodku nie musimy płacić za pobyt – co jest dla wielu osób kluczowym aspektem wyboru.

Trzeba sobie jednak jasno powiedzieć, że poza darmowym pobytem, który finansuje NFZ, nie ma w tego typu ośrodkach więcej atutów, o których moglibyśmy wspomnieć. Zwykle można tu mówić o negatywach jak np. brak wolnych miejsc, czy oczekiwanie w niezwykle długiej kolejce. Nie zawsze więc tego typu ośrodki będą rzeczywiście optymalnym rozwiązaniem, szczególnie jeśli chodzi o walkę z niszczycielskim nałogiem.

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień – co wyróżnia tego typu placówki?

Prywatne ośrodki leczenia uzależnień jak np. AwaMedic jest o wiele lepszym sposobem na walkę z uzależnieniem. Dlaczego? Otóż przede wszystkim warto wspomnieć tu o niemalże natychmiastowej pomocy, która udzielana jest pacjentom. Nie muszą oni oczekiwać w nieskończoność na wolne miejsce, gdyż są oni przyjmowani od razu.

Dodatkowo prywatne ośrodki leczenia uzależnień mogą pochwalić się szeregiem nowoczesnyh metod terapeutycznych i znacznie większymi możliwościami w zakresie leczenia. Dzięki temu z pewnością przebieg całej terapii oraz odtrucia alkoholowego będzie o wiele skuteczniejszy i jednocześnie przyjemniejszy dla pacjentów ośrodka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *