Przeglądarka graficzna i edytor grafiki Xnview – Opinia

Program do grafikProgram na komputer do przeglądania plików graficznych oraz ich rozbudowanej edycji xnview, to bardzo dobra propozycja.

Jest to jeden z najlepszych programów tego typu. Porównywany we wielu funkcjach i obsłudze do popularnego IrfanView – jednak sam xnview jest znacznie bardziej rozbudowany i ma dużo szerszy zakres możliwości.

Przede wszystkim o programie warto powiedzieć, że jest to prawdziwy kombajn możliwości do edycji i obróbki oraz zmian na plikach graficznych. Można zmieniać wiele plików jednocześnie na zasadzie przetwarzania wsadowego o dowolnym znaczeniu działania.

Zdjęcia i grafiki mogą otwierane być w zakładkach obok siebie, co znacznie ułatwia prace. W programie na zdjęcia można dodawać własny znak wodny, napisy i inne elementy.

Program xnview posiada w sobie także widok podglądu miniatur grafik oraz drzewo katalogów. W programie można włączyć pokazy slajdów i dziesiątki innych przydatnych funkcji do obsługi plików graficznych.

Program ma bardzo dobrze rozwiązane przycinanie zdjęcia. Xnview działa bardzo szybko i bez problemowo. Całość programu jest bardzo dobrze przetłumaczona na język Polski. Obsługa programu jest bardzo prosta, wszystko jest w nim dobrze opisane i cała nawigacja jest intuicyjna.

Program jest całkowicie darmowy. Xnview jest zdecydowanie jednym z najlepszych lub nawet najlepszym oprogramowaniem do przeglądania oraz drobnej edycji plików graficznych i zdjęć.

Cały jego panel wygląda nowocześnie, co więcej w nim można dostrajać do własnych potrzeb układy jak i widoczności przycisków funkcyjnych. Xnview jest lekkim a zarazem bardzo wydajnym programem o szerokim zakresie możliwości.

Zdecydowanie warto go posiadać jako przeglądarkę zdjęć na komputerze oraz jako program do drobnych operacji na plikach graficznych. Zapraszamy do przeczytania pozostałych tematów.

1 wypowiedź

  1. Timek pisze:

    Obecnie jest najlepsza na pewno xnview choć najnowsze wersje mają taki problem, że mogą wolniej przetwarzać duże obrazy. Za wiele opcji ładują do tego programu przez co może trochę wolniej on funkcjonować. Ale w nim samym można teraz też o wiele więcej zrobić niż poprzednio, masa możliwości do wykorzystania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *