Przeglądarka Internetowa Brave – najlepsza i najbezpieczniejsza

Przeglądarka Internetowa BraveBrave to obecnie naszym zdaniem – zdecydowanie najlepsza przeglądarka internetowa. Dodatkowo wydaje się ona również najbezpieczniejszą, ze wszystkich przeglądarek w sieci. Projekt ten powstał w 2016 roku, a zadebiutowała na poważnie już w roku 2019. Od tej pory, notuje stałe wzrosty nowych użytkowników.

Obecnie żadna inna przeglądarka internetowa – nie oferuje takiego wysokiego poziomu bezpieczeństwa w sieci. A także wysokiej elastyczności i szybkości działania. Co więcej Brave jest przeglądarką opartą na całkowicie otwartym kodzie źródłowym (Open Source). Już samo to, powinno przekonywać do niej wielu użytkowników.

Otwarty kod źródłowy oznacza, że nikt w nim niczego nie może ukryć – bo cały kod programowania i rdzenia przeglądarki jest do wglądu dla każdego. A więc nie ma w niej ukrytych elementów śledzących, szpiegujących ani robiących rzeczy niezależne od woli jej użytkownika. To znaczy w dzisiejszym świecie bardzo wiele – otwarty kod źródłowy, to pokazowe czyste działanie programu, bez ukrytych intencji.

Obecnie przeglądarka internetowa Brave jest moim zdaniem – bez wątpienia najlepszym wyborem dla internautów. Można powiedzieć, że swoją konkurencję pozostawia już daleko w tyle. Nie tylko na bazie czystych zasad, ale także bardzo wysokiego poziomu zabezpieczeń – oferowanych przez tą przeglądarkę. Dodatkowo jeszcze, jest ona maksymalnie elastyczna – o ogromnych możliwościach personalizacji.

Silnik Brave pracuje na architekturze Chromium – dlatego jest bardzo lekka i szybka. Jej kod programowania, jak było wcześniej wspomniane – jest cały czysty, bez ukrytych zapisów w całości na projekcie Open Source.

Obecnie przeglądarka internetowa Brave – jest uznawana za najbardziej bezpieczną, oraz najskuteczniej chroniącą prywatność użytkowników. Dlatego także jest najczęściej obecnie polecaną przeglądarką – przez wszelkie środowiska, zajmujące się internetem oraz bezpieczeństwem w sieci i prywatnością.

Przeglądarka wygląda bardzo nowocześnie – w dużej mierze opiera się na rozwiązaniach znanych z Chrome. Jednakże Brave ma swoje własne rozwiązania dodatkowe, upiększające jej wygląd. Posiada więcej opcji dostosowywania wyglądu. Wszystko co jest w niej zawarte, jest dobrze widoczne. Przeglądarka ma skalowanie obiektów w ustawieniach, oraz wygląd domyślny minimalistyczny.

Posiada wbudowany bloker reklam i wszelkich kodów śledzenia – jest to jej ogromna zaleta. Zarówno Brave na telefon, jak i wersja komputerowa nie wyświetla domyślnie żadnych reklam. Wbudowany dodatek blokujący reklamy jest niezwykle skuteczny. Działa nie tylko na stronach internetowych z treścią. Także wycina reklamy ze strumieniowania danych (np. na YouTube). Blokuje wszelkie kody śledzenia, generatory wykopań, pliki personalizacyjne, a nawet lokalizacyjne. Może także blokować wszelkie elementy dodatków społecznościowych, zamieszczanych na stronach.

Posiada wbudowane funkcje do zarabiania na przeglądanych treściach oraz kryptowalut. Natomiast są one domyślnie wyłączone – samemu także z nich nie korzystam i mam je zawsze wyłączone oraz ukryte. Dlatego w tym temacie nie będę się rozpisywał na ich temat. W tym punkcie nie mam zdania – gdyż nie jestem użytkownikiem tych funkcji przeglądarki. Jedyny mały skandal z Brave, który miał miejsce – dotyczył braku automatycznego wyłączenia funkcji BAT – jest to funkcja zarabiania, dzięki oglądaniu treści. Domyślnie jest to wyłączone. Samemu z tego nigdy nie korzystałem, więc nie mam o tym zdania. Wiele osób sobie chwali takie możliwości. Dla mnie są one zbędne, a więc całkowicie usunąłem je z widoku przeglądarki.

Dodatki działają na niej te same, co na Google Chrome – jednakże funkcjonują znacznie lepiej i szybciej. Przeglądarka Brave nie wysyła, żadnych danych zwrotnych – które nie są potrzebne do wyświetlania strony. Chrome wysyła wiele różnych danych (działa jak tuba nadawcza). Brava posiada w komunikacji dwustronnej tylko to, co jest niezbędne do działania stron. Wszystkie inne elementy są blokowane i niepodejmowane.

Używając tej przeglądarki oszczędza się czas na wczytywanie stron, a także transfer danych. Obecnie przeglądarka internetu Brave jest najszybszą, a zarazem uznawaną za najbezpieczniejszą spośród całej konkrecji.

Czy warto zatem korzystać z przeglądarki Brave. Na pewno warto ją samodzielnie wypróbować. Obecnie trudno wyobrazić sobie lepszy produkt niż właśnie ona. Jest naprawdę szybka i niezawodna. To także jedyna, jaka zadba kompleksowo o naszą prywatność, oraz możliwe bezpieczeństwo w Internecie.

Naszym zdaniem ta przeglądarka jest bardzo dobra. Obecnie stosujemy ją jako przeglądarkę główną, we wszystkich urządzeniach. Zdecydowanie polecamy ją do wypróbowania. Jesteśmy pewni, że większość osób pozostanie właśnie z nią. Brave jest po prostu doskonałym produktem, dobrze skrojonym na potrzeby tych czasów.

Rynek przeglądarek Internetu będzie prawdopodobnie coraz bardziej współpracował z układami cybernetycznymi. O ile obecnie bez wątpienia ta przeglądarka jest najlepszą spośród wszystkich. To za jakiś czas może nastąpić przetasowanie, za sprawą sztucznej inteligencji. W przypadku Brave, jednak priorytetem jest prywatność i bezpieczeństwo. W innych produktach, często priorytetem jest zupełnie co innego. Zapraszamy do kolejnych tematów w serwisie.

4 komentarze

 1. OLcia pisze:

  Bardzo fajna przeglądarka, działa szybko i jest intuicyjna. Szkoda, że dawniej o niej nie wiedziałem. Powoli się przesiądę na nią. Mam już dość googlowych bezczelności. Pora także u mnie na brave. Zakładki i ustawienia oraz hasła się przeniosą z tego co widzę same po synchronizacji.

 2. Bernikowicz pisze:

  Jedna z najlepszych już od około 3 lat. W 2019 roku to była nowość ale bardzo szybko zdobywała nowych użytkowników. Obecnie, prawie wszyscy ją znają i większość osób które znam ją używa. Jest znacznie lepsza niż dowolna inna, choć ma oczywiście jakieś słabsze strony. Dla mnie jest to najlepsza przeglądarka już od lat. Zupełnie nie potrzeba żadnej innej. Mogli by tylko dodać jakieś okno główne, aby szybciej wybierać ulubione strony.

 3. Querk pisze:

  Korzystam z Brave na telefonie, lepsza niż chrome i lepsza niż inne przeglądarki. Miałem wbudowaną Mi browser ale tamta domyśla, to już całkowite gówno. Brave jest bardzo szybkim programem do oglądania Internetu. U mnie wszystko na niej działa praktycznie natychmiastowo.

  Podoba mi się też blokowanie widżetów społecznościowych (opcja). To dodatkowo eliminuje zbędne elementy ze stron. No i blokowanie obszarów w reklamach również jest bardzo przydatne.

 4. Netowiec pisze:

  Moim zdaniem ta przeglądarka jest najlepsza i to o wiele od każdej innej. Same dodatki są super ale to nie jest w niej najważniejsze. Najważniejsze jest jej działanie – szybkie i dające poczucie bezpieczeństwa. Oni dbają aby to był dobry program i lepszy od strony prywatności niż pozostałe. Sztandarem tej firmy jest prywatność i bezpieczeństwo, a innych jest po prostu dostępność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *