Przepis jak zrobić bitą śmietanę

Bita śmietanaPrzepis na bitą śmietanę domowej roboty jest bardzo prosty. Już na wstępie trzeba napisać że jest ona wielokrotnie lepsza w smaku niż dowolna kupiona w sklepie a także zdecydowanie lepsza pod względem składu. Również cenowo wychodzi tanio co powinno być dużą zachętą do robienia bitej śmietany zawsze samemu.

Jak zrobić bitą śmietanę samemu w domu. Na początku potrzebujemy prostych składników takich jak: śmietana kremówka 30 lub 36% (nie warto brać tych za karagenem) – najlepiej schłodzonej w lodówce oraz kilka łyżeczek cukru pudru i czasami może się przydać trochę skrobi ziemniaczanej. Pozostałe dodatki to kwestia gustu – i mogą być bardzo różne w zależności od upodobań.

Tego typu rozwiązanie jest znacznie bardziej smaczne i o całe niebo lepsze od praktycznie chyba wszystkich jakie można kupić gotowe ze sklepu. Świerza ręcznie robiona bita śmietana ma bardzo dobry i delikatny smak i ponownie trzeba podkreślić że jej skład jest bardzo prosty i klarowny oraz nie ma w sobie utrwalaczy ani innej chemii. Przyrządzenie jej wcale nie jest trudne i zajmuje bardzo mało czasu.

Przygotowanie samemu bitej śmietany też często wychodzi faktycznie taniej niż te ze półek sklepowych. A tym temacie przedstawiamy bardzo fajne i proste przepisy jak wykonać bitą śmietaną w samemu. Przygotowanie jest jak wspomnieliśmy bardzo szybkie i łatwe – warto zrobić więc to samemu, aby nie używać tej z proszku jaka jest naszym zdaniem znacznie gorszej jakości.

Tego typu bita śmietana pasuję zarówno jako dekoracja do dowolnych dań kulinarnych czy cukierniczych jak i do tego aby jeść ją od razu po przygotowaniu – jest ona po prostu pyszna. Świetne dodatki do niej to oczywiście galaretki, orzechy, czekolady, biszkopty i kruche ciastka a szczególnie owoce i soki.Także jest genialnym dodatkiem do lodów jak i gofrów czy naleśników.

W przypadku gdy chcecie mieć jej większą ilość należy odpowiednio powiększyć ilość użytych składników jakie się dodaje. Wyrabia się ją bez względu na oczekiwaną ilość zawsze tak samo. Aby dłużej nadawała się do spożycia warto zawsze przetrzymywać ją w lodówce pod przykryciem. Zapraszamy do zobaczenia jak samemu zrobić pyszną bitą śmietanę oraz do kolejnych smacznych tematów w serwisie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *