Przepis jak zrobić golonkę

GolonkaGolonka to dość popularne danie jakie każdy może przyrządzić samemu we własnym domu. Jest to potrawa mocno odżywcza i kaloryczna przez co na pewno trzeba mieć umiar w jej spożywaniu. Przepis na golonkę można wykonywać na różnych bazach dodatków i przypraw, za każdym razem może smakować zupełnie inaczej.

Świetną kompozycją smaku do golonki jest podlewanie jej piwem – dodaje to bardzo ciekawego i głębokiego smaku. Na początku w przyrządzaniu tego typu dania trzeba opalić owłosienie jeśli jakieś jeszcze na niej pozostało. Warto także ponacinać skórkę w kostkę aby ładniej się ona przyrządzała i tym bardziej równomiernie.

Następnie należy ją gotować w wrzącej wodzie – posolić wodę można dopiero jak zacznie się już gotować, wtedy gotowanie następuje szybciej.

Dobrze jest je gotować około 20 – 30 minut pod przykryciem. Następnie dobrze utrzeć liście laurowe oraz ziele angielskie i majeranek. Można to wykonać w moździerzu lub czymś innym co rozdrobni te przyprawy. Następnie warto dodać mielonej słodkiej papryki w proszku do wcześniej ubijanego moździerza czy innego urządzenia. Roztartymi ziołami z moździerza należy natrzeć golonki w sposób bardzo dokładny i równy.


Następny krok to nagrzanie patelni na jakiej zostanie rozpuszczony smalec. Następnie obsmażamy na nim wcześniej ugotowane i natarte golonki. Podczas smażenia należy często je obracać na wszystkie strony aby wszędzie i równomiernie nabrały one rumieńca i były dobrze przypieczone.

Następnie należy do brytfanki włożyć poszatkowane lub bardzo drobno krojone jarzyny czyli marchewki, pietruszki, seler i trochę cebuli. Następnie na to wszystko należy położyć golonkę – to wszystko podlewa się wywarem w jakim gotowała się golonka (opcjonalnie).

Należy to przykryć i wstawić do piernikarska na 160 stopni na godzinę czasu. Po godzinie wyjmuje się i dodaje piwko podlewając ją podczas pieczenia – na przykład co 5 – 10 minut powtarza się tę czynność.

Po czasie jaki stwierdzimy że jest już dobra można ją wyjąć i na misce jeszcze samą golonkę ponownie podlać piwem. Można jeszcze ją podpiec samemu bez dodatków. I to już wszystko przepis został wykonany a danie powinno zachwycić smakiem. Jest co prawda wiele przy tym pracy ale na pewno warto spróbować zrobić golonkę na tej zasadzie – raczej nikt nie będzie zwiedzony. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.