Przepis jak zrobić krówki – słodycze i cukierki

Krówki cukierkiKrówki to bardzo popularne słodycze o wyjątkowym smaku jak i konsystencji. Jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych cukierków dostępnych w sklepach.

Warto więc nauczyć się samemu je robić – będą wtedy jeszcze lepsze.

Do wykonania będzie nam potrzebne około 2 szklanek cukru oraz tyle samo mleka. Co do cukru można oczywiście zmniejszyć jego ilość. Następnie cukier wanilinowy lub waniliowy. Kolejny składnik to około połowa kostki margaryny.

Przydadzą się także z 2 do 3 łyżek oleju. Wszystko to należy mieszać na sporym ogniu aby uzyskało barwę typową dla krówek czyli brązową. Kolejny krok to przelanie ciekłej gotowej masy do foremek i wstawienie jej do lodówki.

Całość jest już gotowa po wyjęciu z lodówki do jedzenia. Przepis można modyfikować i na przykład dodawać do nich orzechów lub migdałów a nawet wiórek kokosowych. Także składniki można dowolnie zmodyfikować do własnych potrzeb.

Ich zrobienie jak widać jest bardzo proste i przepis wcale nie jest skomplikowany ani drogi. Warto więc wykonać te cukierki samemu – o tym jak wykonać krówki dowiecie się z polecanych przez nas filmów.

Jeśli ktoś zna jakiś inny przepis także godny polecania to zapraszamy do jego podania. A jeśli próbowaliście tych polecanych przez nas to także napiszcie jak smakowało.

Warto dodać że cukierki krówki można przechowywać przez dość długi czas o ile są dobrze zabezpieczone – dobrze sprawdzają się papierki kuchenne jak i folie – mogą być także przechowywane w lodówce z czego trzeba je szczelnie zamknąć aby nie przechodziły innymi zapachami tego miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.