Przepis jak zrobić Mojito

Przepis na picieMojito to bardzo słynny napój orzeźwiający jaki można wykonać na kilka różnych sposobów. Istnieje jego wersja typowa czyli bez alkoholi a dająca znacznie orzeźwienie dzięki działaniu mięty. Oraz wersja barowa drinkowa, czyli z dodatkiem czegoś mocniejszego.

W tym temacie poznacie tajniki jego wyrabiania oraz prosty przepis na zrobienie bardzo dobrego Mojito. Nie musicie już więcej szukać dobrego rozwiązania na tego typu napój – sami wykonacie przepyszny Mojito dla siebie i własnych znajomych.

Nie jest to trudne a na pewno ma bardzo oryginalny smak. Warto wspomnieć że można do napoju dodawać własne ulubione dodatki oraz soki – choć trzeba mieć na uwadze że głównym składnikiem ma być mięta.

Tego typu picie robi się tylko ze świeżej mięty. Ma one działanie uspakajające jak i przede wszystkim odświeżające nadające dużej witalności. Jest to bardzo popularne picie a w zasadzie już drinki jakie idealnie wpasowują się podczas okresów letnich.

Do wyrobienia idealnego mojito należy posiadać wodę gazowaną jaka będzie świetnie musować podczas picia oraz syropu cukrowego. Niezbędnym oczywiście składnikiem jest spora ilość świeżych listków mięty. Także bardzo przydatna będzie limonka gdyż doda bardzo ciekawego posmaku.

Do szklanki na spodzie dajemy mięte – jaką można wcześniej rozetrzeć w palcach lub nawet trochę posiekać aby szybciej i mocniej uwalniała soki. Następnie dodać kilka kawałków limonki. Także warto dodać odrobiony syropu cukrowego jaki może polepszyć smak. Następnie wszystko powinno się ugnieść jakimś tłuczkiem czy czymś co dobrze wyciśnie dodane dodatki.

Kolejny świetny dodatek to dodanie skruszonego lodu do szklanki na wcześniej ubite podłoże. Następnie w zależności od rodzaju drinku albo dodaje się samej wody gazowanej labo w wersji z alkoholem wódkę zmieszaną z tą wodą. W zależności od mocy jaką chcemy otrzymać proporcje się wodę względem alkoholu.

Kolejny ważny krok do dokładne zamieszanie całej zawartości szklanki. I w zasadzie już pozostaje się tylko delektować wspaniałym napojem. Jeśli ktoś zna inny pomysł na jego wykonanie warto o nim napisać. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *