Przepis jak zrobić Nutellę

Przepis na nutellęHOW TO MAKE HOMEMADE NUTELLA – czyli jak zrobić popularny krem do kanapek o nazwie Nutella. Do wykonania potrzebujemy orzechów laskowych oraz mlecznej czekolady, kakao oraz cukier, olej rzepakowy i odrobina soli. Skład jak widać jest bardzo prosty a sam krem bardzo szybki w wykonaniu.

Obrane orzechy laskowe należy przypiec w piekarniku a czekoladę rozpuścić. Wspomniane orzechy jeśli ktoś nielubi smaku ich podpieczenia mogą być z pominięciem tego kroku. Orzechy następnie należy zmielić na miazgę i wszystkie składniki wymieszać aby były jak najbardziej gładką masą.

Nutella będzie już gotowa do wykorzystania – w smaku będzie identyczna jak kupna lub nawet lepsza. Można także ją wzbogacać na przykład o zawartość migdałów lub innych lubianych posmaków.

Wykonanie tego kremu samemu wychodzi znacznie taniej niż kupny i co więcej mamy kontrolę nad tym co się w nim znajduje. Sami możemy decydować jak jest on słodki lub jak mocno orzechowy. Wykonanie jak widać jest banalnie proste i każdy sobie z nim poradzi bez najmniejszego problemu.

https://www.youtube.com/watch?v=iRYKSJxHtn4

Warto samemu zrobić tego typu przysmaki. Także można ten przepis modyfikować w zależności od upodobań nawet z miksem innych dodatków a nawet daktyli, czy innym typem orzechów. Jak ktoś wykona warto napisać jak wyszło – jesteśmy pewni że będzie to super w smaku mimo że nie za zdrowe przez dużą zawartość cukru.


Nutella ma ogromne masy zwolenników ale jak wspomnieliśmy wcześniej trzeba się liczyć z tym że jest ona mocno niezdrowa (bez znaczenia czy kupna czy robiona samemu). Problemem w niej jest cukier – jeśli zrobimy wersję mniej słodką będzie ona korzystniejsza dla organizmu.

Także im większy udział orzechów tym będzie ona miała bardziej wyrazisty smak – można także dodać orzechy włoskie w mniejszych proporcjach.

Zapraszamy do jej wykonania i ocenienia jak smakuje. Naszym zdaniem będzie zdecydowanie lepsza niż dowolna ze sklepu a tym bardziej mamy wtedy pewność co się w niej znajduje. Polecamy także inne wpisy w naszym serwisie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.