Przepis jak zrobić pieczonego kurczaka

Kurcza pieczonySposobów na upieczenie tego rodzaju mięsa jest bardzo duża ilość. Przedstawiony tutaj przepis jest sprawdzony i na pewno znajdzie uznanie u większości kubków smakowych.

Do przyrządzenia przed pieczeniem będziemy potrzebowali w tym zestawieniu cytryny oraz masła i dowolne zioła jakie się lubi a w tym odrobina soli i oczywiście nie można zapomnieć o pieprzu. Ważna wskazówka – kurczaka można piec w około 180 stopniach C.

Z reguły mięso jest lepsze jak się piecze je dłużej w mniejszej temperaturze niż na szybko w bardzo mocno nagrzanym piecu. Wolniejsze pieczenie zapewni lepszy smak oraz co więcej dobrze upieczenie całego mięsa także w środku a nie tylko na wierzchu.

Kurczaka należy natrzeć masłem a następnie obkleić go ziołami i pieprzem, można pokropić także sokiem z cytryny a kilka plastrów jej dać do środka kurczaka.

Wiele osób lubi smak dość mocno pieprzny dlatego warto pamiętać o dobrym natarciu kurczaka przed pieczeniem pieprzem. Z ziół można polecić do wypróbowania oczywiście tymianek, majeranek czy bazylię lub zioła prowansalskie.

Ale pamiętajmy aby robić to zawsze według własnych upodobań smakowych – można także używać sproszkowanej ostrej lub słodkiej papryki do natarcia kurczaka przed pieczeniem. Nie pozostaje nic innego jak zobaczenie tego przepisu i spróbowanie, na pewno będzie smacznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.