Przepis jak zrobić samemu keczup z pomidorów

Domowy keczupHow to Make Tomato Ketchup – czyli przepis jak zrobić bardzo szybko keczup z pomidorów. Już na samym wstępie trzeba napisać, że keczupy pomidorowe są bardzo zdrowe i mają mnóstwo zastosowań wpływających pozytywnie dla zdrowia oraz działają jako tarcza przed różnymi chorobami.

Zdecydowanie warto jeść nie tylko świeże pomidory ale i keczupy z ich udziałem.

Do wykonania przyda się połowa małej cebuli obrana z łupiny, następnie łyżka brązowego cukru jaką należy rozpuścić w ciepłej wodzie (1/2 filiżanki) – wrzuca się do niej obraną cebulę i blenduje. Należy sprawdzić czy cebula jest całkowicie roztarta w naczyniu i nie ma jej większych kawałków.

Kolejny krok do przygotowania keczupu pomidorowego to wlanie do miski przecieru z pomidorów i dodanie trochę gorczycy może być pół łyżeczki roztartej, około 3 łyżeczek octu, 1/4 łyżeczki roztartych goździków i tyle samo cynamonu i soli. Przyda się także połowa łyżeczki musztardy.

Wszystko to należy dokładnie zmieszać aż do zagęszczenia i już keczup pomidorowy jest gotowy. Można go przelać do szklanej butelki – najlepiej ciemnej za pomocą lejka. Wykonanie jak widać jest bardzo proste. Jeśli ktoś chce zdrowszą wersje tego przepisu można całkowicie pominąć krok dodawania cukru.

Keczup pomidorowy zrobiony według tego przepisu możne być przechowywany przez kilka dni bez żadnych problemów w lodówce. Dzięki temu, że robi się go tak szybko nie trzeba przygotowywać go dużych ilości na zapas.

Dodatki jakie się wykorzystuje w przepisie także można modyfikować do własnych potrzeb i gustów smakowych. Sprawdza się on idealnie w połączeniu z frytkami. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.