Przepis jak zrobić smaczne gofry

Gofry przepis domowyPrzepisów na gofry można znaleźć setki. W rzeczywistości na smak oraz rodzaj zrobionego dania wpływają dwa czynniki. Pierwszym z nich jest gofrownica i to jak ona działa piekąc gofra. Drugim czynnikiem jest rodzaj ciasta jakie się przygotowuje do zalania wkładu gofrownicy.

Składniki Przepisu – do zrobienia dobrego ciasta oczywiście potrzebne nam będzie oczywiście mleko. Mleko dobrze gdy jest tłustsze (choć to jakie wybierzemy jest zależne od nas samych i jakie nam bardziej pasuje). Mleko można także zastąpić wodą, wtedy gofry będą miały odrobinę mniej maślany smak.

Kolejnym składnikiem jest mąka pszenna (tortowa) – inna nie będzie się nadawała do zrobienia gofrów. Zostały wymienione już dwa podstawowe składniki.

Aby przepis był kompletny trzeba wspomnieć jeszcze o dwóch dodatkach. Pierwszym z nich jest proszek do pieczenia, on służy do spulchnienia ciasta, należy dobrze odmierzyć jego ilość, aby ciasto nie było zbyt twarde ani zbyt porowate. Kolejny składnik to cukier, można go dać tyle ile się uważa za stosowne. W przepisie na gofry nie jest on jednak niezbędny. Cukier ma tylko słodzić smak gofra – niektóre osoby jednak wola gofry bez cukru.

Z podstawowych składników wymieniliśmy wszystko. Można jeszcze dodawać do przyrządzanego ciasta w przepisie także cynamon, śmietankę, łyżkę roztopionego masła – to składniki które zmienią smak gofrów. Skoro zostało opisane jakie składniki są wymagane na dobry przepis na gofry warto napisać i sam przepis. Warto eksperymentować aby znaleźć własne smaki gofrów i dodawać także inne dodatki.

Przepis na gofry – podane będą tutaj wartości na kilka sztuk – na szklankę mąki dodaje się mleka lub wody w takiej ilości aby ciasto było rzadkie, wszystko dobrze się miesza w wysokim garnku, można dodać cukier – w zależności od potrzeb. Dodaje się około 1 łyżeczki proszku do pieczenia.

Można dodać także i inne dodatki, na pewno warto eksperymentować. Wszystko razem dokładnie mieszamy. Ciasto powinno być lane. Następnie wlewamy je do gofrownicy i czekamy na gotowe.

Jak widać przepis jest bardzo prosty. W artykule podałem jeden. Jednakże różnych przepisów można znaleźć bardzo wiele. O innych przepisach na gofry warto przeczytać więcej. Zapraszamy do przeczytania pozostałych artykułów.

2 komentarze

  1. Teresa

    Ale ile czego? Dobrze odmierzyć ilość proszku ale nie podano tej ILOŚCI!

  2. Sandra

    Ja do swoich przestałem dodawać sodę czy proszek do pieczenia. Wystarcza sama woda gazowana lub nawet mleko. Wychodzą bardziej chrupkie oraz co więcej smaczniejsze bez nadmiernego napompowania i posmaku sody. Dobrze mieszać jak na naleśniki tak pół a pół wody z mlekiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.