Przepis na Chipsy z Tortilli

Przepis na tortilleHow To Make Homemade Tortilla Chips – czyli jak zrobić tortille w postaci czipsów czy frytek w zależności od chęci podania. Będą to trójkątne czipsy jakie wspaniale się chrupią i smakują.

Na początku potrzebujemy kilku podkładów tortilli jakie należy posmarować olejem lub oliwą z oliwek – to zapewni im zarówno lepsze przypieczenie jak i brak problemów ze sklejaniem się do siebie.

Warstwy tortilli należy nałożyć posmarowane na siebie a następnie je pociąć na takie kawałki z jakich mają być czipsy. Następny krok to położenie ich na blasze – najlepiej ułożyć je na papierze do pieczenia jakim wyściela się blachę. A potem włożyć do piekarnika na kilka minut.

Piekarnik może mieć około 170 – 250 stopni. Ilość stopni oznaczać będzie szybkość pieczenia – uwaga jednak aby nie spalić tortilli bo będzie zbyt krucha i zbyt wysuszona. Należy ją doglądać w piekarniku.

Jeśli piekarnik ma dobrze widoczną wewnętrzną część przez szybę to można obserwować jak się rumienią i nabierają kształtów aby wiedzieć kiedy już są dobre. Gdy uznamy że są już gotowe można je wyjąć i wysypać na talerz. Tam można dodatkowo je wzbogacić o dodatki takie jak sól czy cukier a nawet polewa czekoladowa lub posypki cynamonowe bądź z papryki.

Innym rozwiązaniem może być przed włożeniem do piekarnika odrobinę posmarować ją rozrobionym białkiem lub żółtkiem jajka a następnie posypać makiem – to także ta genialny efekt smakowy.

Wykonanie tych pyszności zajmie nie więcej niż 5 minut czasu nie licząc szybkiego pieczenia. Innym sposobem jest wykonanie takich samych kawałków jak wcześniej i usmażenie ich w frytkownicy lub garnku z olejem na takiej samej zasadzie jak frytki.

Warto jednak mieć na uwadze to, że pieczone są znacznie zdrowsze a prawdopodobnie także będą smaczniejsze. Także pieczone o ile nagrzany już jest piekarnik będą znacznie szybciej gotowe do jedzenia i mogą być przechowywane dłużej. Smażenie to ostateczność, pieczone jest zawsze zdrowsze i mniej problematyczne dla trawienia.

Na pewno warto wypróbować bo smak jest niesamowity.

Jest to bardzo szybkie i proste danie, więc nadaje się idealnie na wizyty niespodziewanych gości jak i jako przekąska do podgryzienia w wolnych chwilach. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *