Przepis na makaron z sosem śmietano – pomidorowym

Makaron z sosemMakaron z sosem śmietano – pomidorowym to prosty i szybki obiad. Wykonanie go jest dość tanie i posiada duże walory zdrowotne.

Należy przygotować do niego kilka prostych składników. Całość wykonania nie powinna zająć więcej niż 15 minut pracy – na około 5 porcji dla dorosłych osób.

Składniki na makaron z sosem śmietano – pomidorowym: śmietana 30 lub 36% – warto sprawdzić aby w składzie nie posiadała szkodliwego karagenu lub zastąpić ją jogurtem naturalnym. Następnie przecier pomidorowy – najlepiej aby był już drobny i ciekły bez skórek.

Kolejnym składnikiem jest makaron – najlepiej aby był pełnoziarnisty razowy. Przyda się także kostka rosołowa lub zrobienie własnego bulionu oraz dowolne zioła jakie się lubi.

Kostkę rosołową lub bulion robi się w osobnym garnku. Gdy wywar jest już ciepły należy dolać śmietany oraz przecieru pomidorowego oraz całość mieszać na małym ogniu. Następnie dodaje się ulubione przyprawy i zioła oraz przykładowo pieprz nadal mieszając.

Garnek powinno się przykryć pokrywką na którą chwilę, całość sosu podgrzać aby był ciepły a smaki się przesiąknęły.

Makaron ugotować zgodnie z wytycznymi na paczce w garnku z wodą. Makaron po ugotowaniu odcedzić i należy wyjąć jego porcje na duży talerz. Następnie polać go w zależności od potrzeb wcześniej wspomnianym już gotowym sosem. Można także danie posypać świeżą pietruszką lub koperkiem dla dodatkowego smaku.

Tego typu obiad jest jak widać bardzo prosty w wykonaniu oraz tani a co więcej zajmuje mało czasu. Także ma wiele walorów zdrowotnych jeśli wybierze się dobre składniki. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.