Przewodnik turystyczny po Lublinie na telefon

Lublin smartfonLublin czyli jedno z bardziej rozpoznawalnych Polskich miast to miejsce jakie zdecydowanie warto zwiedzić. Podczas podróży turystycznych przydadzą się na pewno jakieś przewodniki po tej malowniczej miejscowości.

Na pewno pomocne w zwiedzaniu miasta Lublin będą aplikacje mobilne oraz oczywiście GPS w telefonie.

Organizacja o nazwie Brama Grodzka przygotowała wkładkę do aplikacji Layar, jaka pomoże nam zwiedzać Lublin na wyższym poziomie. Będzie w niej można zobaczyć zarówno istniejące obiekty historyczne miasta jak i te jakie z biegiem lat rozsypały się w proch (pewnie z pomocą sił zewnętrznych).

Aplikacja będzie prowadziła ciekawą wycieczkę turystyczną na kilku trasach po Lublinie. Aby aplikacja działała prawidłowo należy mieć włączony w telefonie GPS oraz transmisję danych internetu.

Niestety nie działa to na offlinne – ale można dla oszczędności pieniędzy korzystać z wielu hotspotów WiFi w mieście. Do wyboru mamy około 14 różnych tras turystycznych dostępnych w wspomnianej aplikacji.

Aplikacja Layar jest do pobrania oczywiście na Androida z Google Play. Warto także wyposażyć się w inne narzędzia i aplikacje do zwiedzania Lublina – w końcu jest ich kilka różnych. Jeśli ktoś zna coś godnego do polecenia także można o tym napisać w komentarzu. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Jeden komentarz

  1. Tymoteusz pisze:

    Lublin bardzo ciekawe miasto i warto je odwiedzić jeśli ktoś tam jeszcze nie był. Zwiedzanie jest wystarczające w rozplanowaniu na jeden dzień. Ogólnie ciekawe miejsce i na pewno warto skorzystać, ale polecam lato – wtedy można dokładnie się rozejrzeć a nie w innych okresach gdzie dni są krótkie a pogoda wątpliwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *