Przygotuj się na wymianę podzespołów sprawdzając ranking procesorów!

wymiana części komputeraPlanujesz wymianę procesora, ale masz trudność z wyborem konkretnego modelu? Wybór procesora nie należy do łatwych zadań, w końcu to jeden z najważniejszych podzespołów w całym komputerze.

Z tego względu warto dokładnie przemyśleć ten zakup. Świetną pomocą w wyborze może okazać się ranking procesorów np. ten dostępny na blogu TechPolska, który posiada podział pod względem cenowym. 

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru procesora?

Na samym początku powinniśmy pamiętać o określeniu budżetu, który jesteśmy w stanie przeznaczyć. Po pierwsze to świetny sposób na zawężenie grona poszukiwań zarówno w Internecie, jak i przeglądając ranking, a po drugie dzięki temu zaoszczędzimy sobie sporo czasu. Kolejną istotną kwestią jest liczba rdzeni procesora. Obecnie decydując się na zakup procesora pod kątem gier komputerowych, możemy zdecydować się na urządzenie z 4 rdzeniami i 8 wątkami. Należy jednak pamiętać, że to kwestia indywidualna, podyktowana naszymi wymaganiami.

Pamiętajmy jednak, że wpływ na wydajność ma także siła pojedynczego rdzenia oraz rozmiar pamięci cache. Dodatkowo nie możemy zapomnieć o tym, aby dopasować kartę graficzną do procesora. Nawet najlepszy procesor nie będzie mógł wykorzystywać swoich wszystkich parametrów, gdy będzie zestawiony ze słabą kartą graficzną. Zatem dobrym pomysłem jest dobranie tych podzespołów z podobnej półki. 

To jedne z najważniejszych parametrów przy wyborze procesora, lecz oczywiście niejedyne. Warto odwiedzić rankingi internetowe w celu zapoznania się z różnymi modelami. W ten sposób wybór konkretnego procesora będzie znacznie prostszy. 

Jaką markę procesora wybrać?

Obecnie do najpopularniejszych marek procesorów możemy zaliczyć Intel oraz AMD. Zatem warto rozważyć zakup procesora którejś z tych firm. Najczęściej wybór między jedną a drugą zależy od osobistych preferencji bądź założonego budżetu. Intel produkuje procesory, które od lat cenione są za swoją wydajność, a także dużą moc obliczeniową.

Marka ta oferuje również specjalny tryb turbo, w którym procesor jest w stanie chwilowo zwiększyć taktowanie procesora. Z drugiej zaś strony procesory AMD mają dobry stosunek wydajności do ceny. Dodatkowo producent ten oferuje specjalistyczne narzędzie, które pozwala dostosować ustawienia procesora. Zatem wybór zarówno Intel jak i AMD będzie nas zadowalał. W celu odnalezienia jednego, najlepszego modelu dostosowanego do naszych potrzeb, warto skorzystać z rankingów w Internecie. 

Czy wymieniając procesor powinniśmy stawiać na najlepsze modele?

Na samym początku warto pamiętać, że najlepsze modele to zazwyczaj najwyższa cena, dlatego warto zastanowić się, czy zaawansowany sprzęt jest niezbędny do naszej pracy. Procesory, które posiadają najlepsze parametry najczęściej wykorzystywane są do zaawansowanych działań. Może to być między innymi profesjonalna obróbka filmów i zdjęć czy granie w najbardziej wymagające i rozbudowane gry na rynku.

Zatem jeśli planujemy wykorzystywać nasz komputer do zaawansowanych działań, możemy zastanowić się nad kupnem najlepszego procesora. Jednak jeśli nasze działania nie będą na tyle skomplikowane, z pewnością urządzenia o nieco gorszych parametrach wystarczą.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: