Przymusowa opłata Audiowizualna w Polsce – abonament

Abonament tvOpłata audiowizualna to nic innego jak podatek przymusowy, kierowany na zaspokojenie potrzeb radiowych i telewizyjnych mediów publicznych.

Jest to zastępstwo za typowy abonament – jednakże także jest niezgodny z prawem wolności obywateli i praw człowieka – co często jest pomijaną kwestią.

Opłata audiowizualna ma być pobierana i naliczana od wszystkich obywateli (po za tymi jacy są z niej zwolnieni urzędowo) bez względu na to czy się posiada odbiornik do odbierania transmisji publicznych oraz czy się korzysta z tych mediów – to właśnie godzi w wszelkie wolności swobód obywatelskich i nie jest zgodne z prawem.

Mimo to i tak organ państwowy może wprowadzać dowolne własne interpretacje prawa i jego stosowanie lub brak stosowania – co jest dowodem w tej kwestii.

Opłata tego typu faktycznie nie wyklucza emisji reklam w mediach publicznych z jakich stacje komercyjne z powodzeniem się utrzymują i z jakich się stale rozwijają. Mimo dalszej emisji reklamowej opłata i tam ma być obowiązkowa dla wszystkich.

Co więcej nie jest zwolniona z niej osoba jaka opłaca abonament innej telewizji cyfrowej – mimo, że ta telewizja także płaci opłaty jeśli chce mieć na platformie kanały publiczne.

W rzeczywistości tego typu rozwiązania wskazują tylko na brak szacunku do obywatele, jego swobód oraz wolnego wyboru. Publiczne media od zawsze można określać jako media polityczne a nie wolne ośrodki niezależnych informacji – stąd ich wysoce uprzywilejowana pozycja oraz zmuszanie obywateli do wchodzenia z nimi w interakcje.

Opłata audiowizualna jest dopuszczalna z punktu moralnego tylko jeśli będzie od gospodarstw posiadających odbiornik mediów a najlepiej gdyby była pobierana od deklarujących się oglądania mediów publicznych a nie tylko posiadających do nich dostęp.

W rzeczywistości przez tak lukratywne ustosunkowanie mediów publicznych w prawie stworzono obecnie widocznym front niskiej jakości telewizji, które nie musi starać się o widza, gdyż ma go przykutego łańcuchem jego pieniędzy. Czego nie mają media komercyjne bez względu na to czy są ambitne czy także niskiej jakości. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

3 komentarze

  1. Hilda pisze:

    TV publiczna to porażka. Sama propaganda. Wcale tego nie oglądam. To telewizja dla debili!!! Dlaczego ma za to placić. tylko dlatego że mam telewizor!!!! To skandal i zlodziejstwo.

  2. W całej UE jest abonament, jest potrzebny, by wartości europejskie nie zostały zdominowane przez USA.

    1. W wielu krajach go nie ma to – już jest nieprawda, a dodatkowo wartości europejskie – coś takiego nie istnieje. Tym bardziej zdominowanie czego przez USA? Narracji w mediach, a co ma abonament do narracji, czy tego co mówi się w mediach. Płacisz abonament na niskiej jakości propagandę polityczną, mającą ogłupiać ludzi masowo. Komercyjne stacje są lepsze, bo kierują się winkiem finansowym oraz nie biorą od ciebie pod przymusem gotówki. Publiczne stacje biorą od Ciebie pieniądze pod przymusem i serwują byle co, a najlepiej jeszcze manipulują tymi, którzy ich słuchają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: