Ptasie mleczko czekoladowe od Wedel – Opinia

Mleczko wedla ptasiePtasie mleczko czekoladowe od firmy Wedel to dość popularny produkt, szczególnie wśród Pań. Przykładowa paczka mieści w sobie 380 gram produktu. Opakowanie powinno zawierać w sobie 36 kostek – z czego jedna kostka stanowi przykładową porcję.

W smaku produkt wypada bardzo dobrze, jest delikatny i charakterystyczny. Natomiast warto udać się do jego składników.

Skład Ptasiego mleczka o smaku czekoladowym Wedel: czekolada deserowa 28 % na skład której wchodzi – cukier, miazga kakaowa, tłuszcz kakaowy, tłuszcz mleczny, emulgatory lecytyna sojowa oraz E476 (odpowiedzialny za powiększenie wątroby i nerek u szczurów), aromat.

Następnie w składzie jest ponownie na pierwszym miejscu cukier, syrop glukozowy, masło, mleko zagęszczone słodzone (czyli już których dodatek cukrowy z rzędu), roztwór cukru internowanego, miazga kakaowa 2,6%, białko jaja w proszku, substancja żelująca agar, regulator kwasowości kwas cytrynowy, substancja konserwująca E 202 i standardowo nie określone aromaty.

W składzie nie podoba nam się stosowany E476 oraz całe morze cukrów różnego rodzaju. Masa kakaowa minimum 47%.

Według tabeli wartości odżywczych w 100 gramach produktu się mieści: energia 439 kcal, tłuszcz 21 g w tym kwasy nasycone 14 g, węglowodany 56,6 g w tym cukry 47,3 g, białko 2,8 g i sol 0,06 g. Jak widać jest tam cała masa cukrów oraz duża ilość tłuszczu.

W przypadku tego produktu płaci się w dużej mierze za ładne opakowanie oraz firmę. Cenowo wychodzi on drogo. Naszym zdaniem można od czasu do czasu go spróbować ale nie jest to coś potrzebnego dla zdrowia i wnoszącego coś w nie pozytywnego. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *