Radiobudzik Blaupunkt CR5WH i Sencor SRC 136 – Opinia i Test

Radiobudzik elektryczny SencorRadiobudzik Blaupunkt CR5WH i Sencor SRC 136 to w rzeczywistości są to te same urządzenia pod dwoma różnymi oznaczeniami producentów i ich modeli. Jedna firma powiedzmy w Azji produkuje jakiś produkt, inne firmy proszą o umieszczanie na nim swojego logo i tak powstają różne produkty – mimo, że to nadal jest praktycznie to samo urządzenie.

Urządzenie to posiada cyfrowy tuner radiowy FM z pamięcią na 20 stacji i funkcją PLL. Stacje radiowe zmieniane są za pomocą klawisza, przeskok jest automatyczny na najlepiej brzmiące następne stacje radiowe po wciśnięci klawisza następna stacja. Całość oczywiście można sterować co do poziomu głośności – 16 stopni poziomu dźwięku. Antena radiowa w postaci zwoju druciku znajduje się z tyłu radiobudzika.

Warto wspomnieć, że głośnik urządzenia jest dość słaby i ogólnie nie za wysokiej jakości dźwięku. Przy głośniejszym graniu może być słychać trzeszczenia i nieradzenie sobie z wysokimi tonami. Głośnik jest typu mono – jest to jeden głośnik. Do budzenia może być on jednak wystarczający – raczej nit nie będzie słuchał na nim muzyki w domu. Jako radiobudzik się sprawdzi – jako odtwarzacz muzyki z radia już znacznie słabiej.

Budzik posiada duże i bardzo wyraźne cyfry. Dodatkowo posiada możliwość dwustopniowej regulacji jasności świecenia. Wyświetlacz jest w technologii LCD z rozdzielczością 0,6 cala. Do wyboru jest alarm budzenia w postaci radia lub zaprogramowanego bipera – dźwięku budzenia. Można ustawić dwa osobne alarmy budzenia o różnych godzinach. Istnieje w nim także wyłącznik czasy – gdzie alarm sam się wyłączy, jeśli nie wykonamy tego ręcznie.

Możliwe jest ustawienie w urządzeniu funkcji drzemki – choć, nie do końca sprawdza się ona w urządzeniach tego typu. Z reguły nie są one ustawiane w zasięgu dłoni od łóżka. Wyświetlacz jest dobrze widoczny nawet z daleka i posiada bardzo dobrą czytelność cyfr.

Waga radiobudzika Blaupunkt CR5WH i Sencor SRC 136 miesi się w graniach 360-380 gram. Wymiary około 129x46x130 mm.

Budzik odmierza czas w sposób fazowania energetycznego z sieci. Jest dokładny i nie posiada przesunięcia czasu. Niestety przez to budzik na zasilaniu sieciowym z gniazdka dość głośno buczy – słychać jego buczenie przez cały czas i wcale nie jest one takie ciche.

W zestawie znajduje się radiobudzik Blaupunkt CR5WH lub Sencor SRC 136, instrukcja obsługi w tym w języku Polskim oraz oryginalne opakowanie urządzenia. Także może tam być karta gwarancyjna. Gwarancja jest regulowana Polskim prawem i wynosi 2 lata na uprzedzenie.

Radio budzik można także uruchomić na zasilaniu bateryjnym w postaci 2 baterii AA (paluszków). W razie zaniku prądu sieciowego, będzie pootrzymywana godzina przez baterie.

Obsługa radio budzików Blaupunkt CR5WH i Sencor SRC 136 – jest mało intuicyjna. Ustawianie wybranych elementów mimo schematów nie jest najprostsze ani tym bardziej domyślne. Na początku trzeba posiedzieć przy opcjach, aby zrozumieć jak one działają. Bez załączonej instrukcji obsługi może być bardzo ciężkie zrozumienie tego ze schematu widocznego na samych budzikach.

Jeśli mieli byśmy ocenić urządzenie Blaupunkt CR5WH lub radio budzik Sencor SRC 136 – to jest one w widoczny sposób wykonane nisko budżetowo ale mimo wszystko spełniające swoje wymagania. Największą wadą jest buczenie urządzenia oraz nieintuicyjne ustawienia a zaletą jego dokładność działania i ogólne możliwości.

Jeśli nie potrzebuje się niczego więcej niż oferuje to urządzenie – będzie one dobrym wyborem. Jeśli natomiast chce się coś lepszego i być może cichszego w pracy to warto dołożyć odrobinę więcej gotówki. Tym bardziej, że skok jakościowy urządzenia jest już po niewiele większym budżecie. Zapraszamy do kolejnych artykułów w serwisie.

Jeden komentarz

  1. OVart33 pisze:

    Lepsze dołożenie kilku złotych i zakup czegoś bardziej rozbudowanego. Takie najbardziej podstawowe dość drogą wychodzą a nic nie oferują ciekawego. Temperatura jest przydatna w pomieszczeniu tak samo jak datownik czy faktycznie czasami może się przydać i rzutnik. Mój ma rzutnik na ścianę godziny ale z niego nigdy nie korzystam. Natomiast pracuje chicho i też sieciowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *