Rakietka dla początkującego w tenisa stołowego

Rakietka początkujących tenisWiele osób się zastanawia jaką wybrać rakietkę dla gracza, który dopiero zaczyna przygodę z tenisem stołowym.

Wybór takiego sprzętu do gry zawsze powinien być oparty na kilku różnych cechach. Każdy z zawodników reprezentuje dany styl gry, jakie można podzielić na typy ofensywne, defensywne oraz wszechstronne.

Jeśli zawodnik jest określony to dobiera się zawsze sprzęt pod styl jego gry. Tylko z czymś takim by czuł się on najlepiej a tym samym taka rakietka by dawała mu najlepsze wyniki podczas używania. Jeśli zawodnik jeszcze nie ma określonego typu gracza to powinno się wybierać rakietki do gry wszechstronnej.

Tego typu sprzęt jest zawsze uśredniony zarówno w ataku jak i obronie. Dzięki temu łatwo będzie go opanować i z czasem dojść do wniosków jakim typem gracza się staje. Może być tak, że pozostanie się przy sprzęcie allroundowym lub wymieni go na coś odpowiadającego bardziej określonemu stylowi.

Zawsze warto zwracać uwagę na lepsze rakietki, czyli nie te najtańsze modele graniczące z zabawkowymi.

Rakietki wykonane lepiej zapewniają znacznie lepszą grę oraz możliwości jakie można nią wykonywać. Powinna być ona także lekka – aby nie sprawiała problemów podczas szybkich reakcji.

Najlepiej dobierać taki sprzęt pod czas oględzin go na żywo, dopasowaniu do dłoni, jego ciężaru oraz zachowania się podczas swobodnego odbijania piłki.

Nie warto szukać opinii o sprzęcie na bazie innych graczy – gdyż każdy ma inne preferencje, najlepszym doradcą jest więc się samemu. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: