Rakietka do Tenisa Stołowego do 100 zł – Najlepsza

Rakietka do tenisaWiele osób ma duży i słuszny dylemat jaką wybrać rakietkę do tenisa stołowego w przedziale cenowym 100 zł. Problem jest w tym, że wiele z gotowych zestawów nigdy nie będzie idealnie dopasowanych do danego stylu gry.

Także te zestawy gotowe są często wątpliwej jakości o znacznie słabszych parametrach niż rakietki do tenisa stołowego składane samodzielnie.

Aby wybrać faktycznie najlepszą rakietkę do tenisa stołowego w przedziale cenowym do 100, wystarczy zwrócić uwagę na dwie rzeczy. Możliwości są 2 – albo kupienie gotowca do takiej ceny albo złożenie zestawu do tej kwoty, jaki można dobrać na kilka prostych sposobów.

Jeśli gra się dowolnym stylem i nie potrzebuje czopów czy efektu świeżego kleju to nie będzie problemu ze znalezieniem gotowej rakietki. Tutaj z reguły do polecenia są godne dwa modele Atemi od 1000 do 2000 oraz przykładowo Meteor Quing – jakie zmieszczą się w tych cenach – z czego Meteor jest słabsza od Atemi ale i tańsza. Lub ewentualnie rakietki firmy Spokey o modelu Strike lub Loop .

Często w gotowych zestawach znanych firm nie ma jakości tak wysokiej jak niektóre produkty mniej sławne, gdzie nie płaci się za logo i rozpoznawalną markę a za sam sprzęt i użyte komponenty.

Sposób drugi to złożenie zestawu z części i tutaj warto napisać, że z reguły będzie on miał znacznie lepsze parametry niż gotowce. Można wykorzystać dowolną deskę – dowolną gdyż mniejszy wpływ na parametry gry ma deska niż okładziny – szczególnie jeśli mówimy o zakresie cenowym do stówy.

Deska może być kupiona używana, może być z posiadanej rakietki – gdzie trzeba zdjąć nawet brutalnie byle na gładko bez uszkadzania fornirów okładziny, aby nakleić inne. Ważne aby deska była jak najlżejsza ale z tych jakie są w rakietkach od 40 zł a nie kawałek rżnięto drewna czy źle dobrana ciężka sklejka o niewygodnym chwycie.

Na posiadaną deskę rakietki tenisa stołowego (dowolną byle nadającą się i wygodną w uchwycie) nakleja się okładziny jakie warto kupić używane o dobrych parametrach. Okładziny można nakleić w ramach oszczędności nawet klejem do butów – butapren czy budapren – ma on po zaschnięciu strukturę kauczuku co jest bardzo dobre i w razie wymiany łatwo go usunąć z deski.

Okładziny używane można kupić na przykład na aukcjach czy ogłoszeniach lub od klubów sportowych Tenisa Stołowego. Dobrać wystarczy tylko ich parametry do własnej gry – nawet posezonowe okładziny profesjonalne będą miały lepsze parametry niż gotowce. Co więcej warto wybierać tylko te jakie nie są porwane, wytarte i ogólnie aby nie sprawiały wrażenia już przechodzonych. Ważne by był w nich podkład.

Zestaw dwóch sztuk można z powodzeniem kupić do 70 zł używanych. Często jak się śledzi dłużej oferty można wyłapać dobre okazje, gdzie sprzedawca nie chce zarobić czy wyrównać sobie straty tylko się chce pozbyć jak nowego sprzętu źle dobranego lub jaki uznaje że warto wymienić na nowszy.

Osobiście polecam rozwiązanie 2 ze składaniem zestawu na dowolnej byle nadającej się desce do tenisa stołowego – na przykład zerwaną z gotowych rakietek. Będzie to miało znacznie lepsze wyniki w grze i możliwości niż typowe gotowce, nawet te znacznie droższe niż te do wspomnianej stówy.

Natomiast jeśli chce się mieć gotową finalną rakietkę nadającą się do gry to wcześniej polecane modele także spełnią oczekiwania. Nie ma co się oszukiwać – tylko zawodnicy grający w wyższych ligach (od 4 do 1 i SL) mogą potrzebować lepszego sprzętu, więc po co przepłacać, lepiej przygotować sobie samemu coś konkretnego. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *