Rakietka do tenisa stołowego Spokey Strike – Opinia

Tenis stołowy strikeRakietka do tenisa stołowego firmy Spokey o modelu Strike to najwyższy model linii rakietek gotowych tej firmy.

Rakietka posiada okładziny o indeksie ITF numer 93-001 i nazwie Spokey Master – opis producenta głosi że rakietka posiada: Szybkość 9/10, Rotacja 9/10 oraz kontrola rakietki to 7/10. Rakietka może posiadać uchwyt anatomiczny lub wklęsły. Grubość zastosowanej gąbki to 2,2 mm.

W rakietce wykorzystano twardą mało elastyczną deskę która zwiększa szybkość uderzonej piłki. Rakietka według opisu producenta przeznaczona jest dla graczy ofensywnych – czyli grających w ataku. Waga rakietki około 200 gram klasyfikuje ją jako średnio ciężką. Rakietka zdecydowanie jest bardzo ciekawą pozycją dla graczy tenisa stołowego.

Opinia: Według naszej opinii jej faktyczna szybkość w porównaniu ze sprzętem składnym o maksymalnych parametrach to: szybkość 7/10, Rotacja 7/10 oraz Kontrola 7/10. Rakietka dzięki dobrym okładziną nadaje dobrej rotacji piłce i łatwo opanować jej odbicia.

Rakietka Spokey Strike dobrze leży w dłoni mimo że jej rączka jest dość krótka. Największą wadą rakietki wydaje się jej waga – jest dosyć ciężka.

Podczas gry rakietka zachowuje się bardzo dobrze, odbicie piłki od jej powierzchni stwarza przytłumione dość głośne głuche echo – ale nie jest to jej wadą. Okładziny są mocno rotacyjne a zarazem miększe przez co szybciej się mogą wycierać. Rakietka zdecydowanie jednak jest jedną z najciekawszych pozycji gotowych zestawów – i prawdopodobnie najlepsza w tym zakresie cenowym.

Rakietkę do tenisa stołowego Spokey Strike można polecić, jej jakość zdecydowanie równa się jej cenie. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *