Regulowany perlator z obrotową głowicą

Witam. Gdzie mogę kupić (najlepiej w sklepie internetowym) perlator z regulacją przepływu wody, taki 2w1: duży strumień (spora ilość wody), a drugi z kilkoma małymi strużkami wody z dużo mniejszym przepływem wody (powiedzmy 2l/min).

Znalazłem tylko taki jak w linku poniżej, ale on właściwie nie działa, przez obydwa strumienie leci tyle samo wody (około 8l/min).

Najważniejsze, żeby regulacja odbywała się poprzez kręcenie głowicą, a nie na śrubokręt, bo takie rozwiązanie nie ma sensu, kilka razy dziennie dłubać w kranie śrubokrętem? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

– Pamiętaj tutaj na stronie kiedyś pisali że aby wybrać perlator musi być w nim podana wartość przepływu wody bo inaczej to zawsze jest oszustwo. Także czy potrzebujesz pokrętła czy może wystarczy przycisk zwalniający przepływ i blokujący.

Na przykład firma HIHIPPO ma przecież masę perlatorów wodnych jakie mają funkcje regulacji przepływu. Zarówno na śrubokręt taki do przekręcenia guzik jak i w postaci przycisku automatycznego.

Także DUSCHY mają takie z pierścieniami, reguluje się przepływy. One wszystkie są w sklepach internetowych.

– A ja powiem jeszcze tak, ogrodniczych sklepach można się zdziwić czasami co sprzedają. Perlatory nie przeznaczone do kranów ale do wężów ogrodowych takie małe końcówki. A przecież to ten sam gwint M24 i M22 – one z reguły mają regulację wody od mgiełki do strumienia po przez różne fazy rozpraszania wody.

Bywają z tworzywa ale i z mosiądzu czy stali nierdzewnej.

Coś takiego kupiłem sobie do kuchni. Cena 25 zł za mega zestaw jaki w teorii jest do wężów ogrodowych a w domu sprawdza się lepiej niż genialnie.

– O i mi by się przydało coś takiego. Mam w kuchni taki co bardzo wolno leci woda. Bodajże to jest 1,2 l na minutę. Jak mam nalać duży garnek wody to myślę że zwariuję. Taka regulacja była by bardzo pomocna. Perlator oczywiście się sprawdza bo za wodę płacę zdecydowanie około 60% mniej niż dawniej tylko że czasami trzeba wody nalać więcej i szybciej a to strasznie długo trwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *