Rękawice bramkarskie Umbro X 500 League – Opinia

Rękawica umbro bramkarskieRękawice bramkarskie  -Umbro X-500 to jedna z ciekawszych propozycji rękawic bramkarskich wspomnianej firmy. Rękawice te pochodzą z kolekcji Umbro EVOLUTION X i są to rękawice głównie przeznaczone do treningów, oczywiście tak samo sprawdzają się w prawdziwej grze.

Część chwytna rękawic bramkarskich jest wykonana z 3 mm lateksu, który jest bardzo miękki a tym samym i chwytny.

Miękkość zastosowanego lateksu charakteryzuje się dwoma cechami. Pozytywną jest to, że rękawice są bardzo chwytne dzięki miękkiemu lateksowi, przez co bardzo łatwo można złapać piłkę i ją utrzymać w rękach. Rękawica ma doskonałe tarcie (przyczepność).

Zła strona to fakt że lateks tego typu jest mało odporny, pianka szybko się wykrusza i wyrywa – widać to już po pierwszych meczach w postaci drobnych braków lub uszkodzeń.

Górna część rękawic jest wykonana z pianki o grubości 3,5 mm, zewnętrzne części są tłoczone. Rękawica posiada usztywnienie nadgarstka przez zastosowywanie taśmy z rzepem. Rękawice bardzo dobrze izolują siłę piłki od dłoni, sprawdzają się podczas meczu bardzo dobrze. Całość wykonana jest wygodnie, łatwo się je zakłada i zdejmuje można z powodzeniem robić to szybko.

Warto wspomnieć że w rękawicach bramkarskich Umbro o modelu X-500 ręka potrafi się pocić. Rękawice mają wypusty ale mimo wszystko nie ma w nich pełnego przewiewu. Rękawice są dostępne w wielu różnych kolorach i krojach – każdy znajdzie coś odpowiedniego.

Ogólnie jest to dobry model warty do polecenia. Wadą są jednak szybkie uszkodzenia na części chwytnej rękawic. Polecamy te bramkarskie rękawice szczególnie dla osób które cenią sobie bardzo dobrą przyczepność. Zapraszamy do pozostałych tematów.

Jeden komentarz

  1. PlayerBydgosz pisze:

    Produkt bardzo dobry a nawet doskonały. Chwytność jest mega wysoka – nawet mokrą piłka jest skutecznie łapana i się nie wyślizguje. Wady natomiast to bardzo miękka pianka przez co szybko się wykrusza. Jak piłka leci prosto to jest bez problemu ale jak jest podkręcona to hamulec jej obrotu tą pianką do chwytnia daje jej już jakieś drobne uszkodzenie – oczywiście nie od razu ale po dłuższym czasie takich chwytów. Tak czy inaczej świetny sprzęt jaki bardzo dobrze wspominam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *