Reklamy w telewizji – ile tracisz czsu

Reklamy a czasNa pewno każda osoba oglądająca telewizję na praktycznie dowolnym kanale zaczyna szybko sobie zdawać sprawię, że emisji reklam jest bardzo dużo.

Częste przerywanie programu oglądanego przez bloki reklamowe, bloki reklamowe przed i po danych programach. Reklamy które potrafią trwać nawet kilkanaście minut – szczególnie na niektórych stacjach telewizyjnych.

Same w sobie mogą mieć one jakiś pozytywny oddźwięk – przykładowo podczas takiej przerwy można iść spokojnie do toalety i nie straci się nic z programu, przyrządzić sobie jedzenie i picie.

Ale często niestety jest to tylko irytujący przerywnik podczas toczących się akcji w danej audycji. Na pewno dobrym rozwiązaniem było by wstawienie licznika na ekranie do końca reklam – aby wiedzieć ile jeszcze przerwy w programie.

Obecnie istnieje kawał że, “przerwa na film czy inny program” nie jest bez podstawy – często reklamy trwają bardzo długo, po ich bloku jest reklama stacji i programów jakie w niej będą emitowane a potem kolejny blok reklam. To na pewno jest bardzo irytujące.

Następnie problem rodzajów reklam, raczej nie wszystkie powinny być dozwolone. Szczególnie dotyczy to tych, gdzie występują środki farmaceutyczne i alkohole.

W niektórych stacjach program leci pod reklamą i mimo jej zakończenia i tak traci się część audycji, która leciała w ich trakcie lub została w złym miejscu wstrzymana.

Dobrze gdyby pojawiły się liczniki czasu reklam do zakończenia oraz one same tylko między blokami programów a nie w ich trakcie – co chyba jest już obecnie niemożliwe z względu na zyski i utrzymanie uwagi telewidzów.

Istnieją telewizory mogące narywać program bez reklam lub które wracają na daną stację po zakończeniu w niej emisji reklam. To zawsze jakaś alternatywa dla widza. Niestety tak czy inaczej trzeba zawsze uzbroić się w cierpliwość lub ograniczyć oglądalność telewizji jeśli przerwy na reklamy są zbyt mocno irytujące. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *