Replika pistolet pneumatyczny Glock P. 26 C – Opinia

Glock P26c ReplikaReplika pistoletu Glock 26 C o nazwie P. 26 C jest metalowym modelem broni pneumatycznej strzelającej na plastykowe kulki.

Model broni jest wykonany dobrze, cały korpus broni jest ładnie dopracowany, całość wykonana z metalu na zewnątrz i przypomina z wyglądu prawdziwą broń – jest to dobrze dopracowany produkt.

Pistolet P. 26 C jest zasilany podczas strzału ciśnieniem powietrza wyrzucanym z tłoku. Przed każdym strzałem trzeba naciągnąć broń aby naładować tłok – pistolet jest jednostrzałowy z magazynkiem na 9 naboi. Detale całej repliki są wykonane wizualnie bardzo dobrze, mimo że są to obszary nieaktywne. Magazynek cały metalowy sprawia dobre wrażenie i posiada tradycyjnie sporą wagę.

Odgłos wydawany podczas strzału jest charakterystyczny, zbliżony do wydawanego z prawdziwej broni palnej z przytłumieniem. Strzał nie jest cichy ale i nie metaliczny, słychać w nim dużą energię wylotową pocisku.

Zasięg skuteczny strzału to około 20 metrów w 40 m całkowitej nośności. Pistolet z łatwością przebija z 20 metrów 3 arkusze papieru do drukarki. Tor strzału jest równy – choć w dużej mierze zależy od zastosowanych pocisków.

Pistolet ma mankament którym jest zastosowanie tłoku powietrza ze tworzywa sztucznego – tłok jest bardzo odporny i na pewno posłuży bardzo długo, jednak na pewno krócej niż gdyby był metalowy.

Producent pistoletu pisze że jest on w całości wykonany z metalu, jednakże tak jak wcześniej wspominaliśmy tłok jet wykonany z tworzywa. Pistolet ma wagę zbliżona do prawdziwej broni – około 675 g. Ergonomia broni jest bez zarzutu, sprawność przeładowywania i oddawania strzału jest bardzo dobra.

Czasami podczas przeładunku pistolet potrafi się zaciąć – powodem jest pobranie dwóch kulek z magazynku zamiast jednej. Łatwo go odblokować poprzez przeładowanie broni bez magazynku – wtedy nadmiar wypada przez rękojeść.

Przyrządy celownicze są sprawne mimo że sztywne. Broń gdy jest często i długo używana może słabnąć w sile strzału. Jest to zależne od naciągu sprężyny i można ją samemu zregenerować przez rozciąganie. Pistolet P .26 C robi bardzo dobre wrażenie i na pewno każdy będzie z niego zadowolony. Jest to zdecydowanie dobra jakość repliki pistoletu za dobrą cenę. Całość przystosowana do strzału z gładkich bezszwowych kulek z tworzywa o wadze 0,23 g.

Informacje – P. 26 C replika pistoletu wzorowanego na konstrukcji Glock 26 C

Producent: Both Elephant
Napęd: Sprężyna
Wykonanie: metal + tworzywo tłoka
Prędkość wylotowa: 170 fps
Pojemność magazynka: 9 kulek
Długość: 16 cm
Waga: 654 g
Tryb ognia: pojedynczy
W skład zestawu wchodzi:
Pistolet P. 26 C, magazynek, zestaw kulek

Polecamy replikę pistoletu Glock 26 C o nazwie P. 26 C zarówno jako broń kolekcjonerską jak i do strzelectwa. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *