Rodzice w małżeństwie

Rodzice związekBardzo wiele par ślubnych po zamieszkaniu razem przechodzi trudne chwile, często przez wtrącanie się do ich związku rodziców. Takie przypadki mają szczególnie często miejsce gdy para ślubna zamieszka pod dachem jednych z swoich rodziców.

Wiele rodziców daje rady i miesza się do cudzych związków tylko z samej troski, aby para nie popełniała błędów.

Często nie zdają sobie oni sprawy że dzisiejsze życie jest inne i wygląda inaczej niż było prowadzone kiedyś. Każda para nowożeńców chce mieć własne prywatne życie bez zależności od rodziców – dlatego wtrącanie się jest dla nich bardzo trudne i stresujące.

Czy rodzice powinni mieć swoje zdanie w małżeństwie swoich dzieci – na takie pytanie trudno jest udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Na pewno ich rady a i często własne doświadczenia mogą okazać się pomocne. Należy jednak pamiętać że świat się zmienia i życie się zmienia więc często ich rady oraz wizje są już nierealne, a budzą tylko rozdrażnienie ich dzieci po ślubie.

Rodzice nie powinni się nigdy mieszać co do zwykłego trybu życia, co powinien robić mąż a co żona oraz jak. Nie powinni dawać rad jak należy żyć i jak postępować oraz jakich wyborów mają dokonywać ich dzieci. Jedyne jaki ich udział może być pomocny to rola osoby przedstawiającej swoje zdanie, jeśli zostanie o to poproszona ale nigdy rodzice nie powinni być tymi którzy narzucają swoje zdanie

W czym mogą pomagać rodzice po ślubie – na pewno ich rady będą cenne w kwestii jak wychować dziecko czy jak się nim opiekować. Także mogą być cenne wskazówki jak zaplanować swój budżet domowy czy rozwiązać problemy połączenia pracy z życiem w domu, kulinarne lub wychowawcze.

Rodzice są bardzo pomocni młodej parze ale tylko wtedy gdy zostają o to proszeni – w innych przypadkach ich starania mają wręcz odwrotny skutek a mianowicie odpychanie od siebie ich rad. Ważne jest aby każdy rozumiał że małżeństwo tworzy osobną rodzinę już niezależną od innego małżeństwa czy konkretnego rodzica. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.