Rolki (Łyżworolki) Spokey Xtrec – Opinia i Test

Rolki Spokey XtrecSpokey Xtrec to Rolki (łyżworolki), jakie charakteryzują się starannym wykonaniem oraz dobrymi komponentami składowymi.

Rolki te przeznaczone są głównie dla mężczyzn, ale dzięki bogatemu wzornictwu oraz możliwości wyboru kolorów elementów z powodzeniem może korzystać z nich także płeć piękna.

Płozy w rolkach Spokey Xtrec zostały wykonane z aluminium – jest to bardzo istotne, dzięki temu są one znacznie bardziej wytrzymałe na uszkodzenia oraz są stosunkowo lekkie. Także łatwo je pomalować farbą do metalu w przypadku otarć i ubytków lakieru, czego nie można zrobić w tych jakie są wykonane z tworzywa.

Aluminium to jeden z najlepszych typów rozwiązań stosowanych na płozach łyżworolek – dlatego te materiały znajdujemy tylko w sprzętach lepszej jakości, jakim przedstawicielem jest właśnie Spokey Xtrec.

Kółka w sprzęcie zostały wykonane z mocnego i dość twardego PU – czyli poliuretanu. Można go określić jako swoistego rodzaju wzmocnienie kauczuku, poprzez połączenie gumy z poliuretanem i uzyskanie tym samym czegoś bardziej odpornego na uszkodzenia oraz twardszego poprzez mocniejsze zagęszczenie struktury wewnętrznej.

Jest to najlepsze rozwiązanie, gdyż nie ma ubytków w komforcie jazdy a same koła są dużo bardziej wytrzymałe i posłużą przez to dłużej w pełnej sprawności.

Średnica kółek wynosi 84 milimetry a twardość 82A – jest to optymalna proporcja do jazdy rekreacyjnej z dobrym indeksem szybkości. Łożyska mają index ABEC9 Chrome – charakteryzuje się dobrym toczeniem, wysoką jakością wykonania oraz zadowalającą trwałością i prędkością możliwych obrotów.

Rolki Spokey Xtrec posiadają potrójne zapięcia, jakie zapewniają duże bezpieczeństwo podczas korzystania. Na skład mocowań wchodzą:

  • Długie i bardzo mocne sznurówki (oraz komplet zapasowych w kolorze)
  • Rzepy jakie dociskają mocowanie stopy
  • Klamra zaciskowa dwusekcyjna – jaka usztywnia nogę i zabezpiecza przed kontuzją oraz luzem

Dzięki tym zapięciom z łatwością można dopasować rolki do własnego profilu stopy oraz korzystać z nich z dużym komfortem a także zachowaniem daleko idącego bezpieczeństwa.

W tych łyżworolkach jest użyta specjalna profilowana wkładka, jaka razem z miękką wyściółką wewnętrzną rolek, zapewnia znacznie większy komfort podczas korzystania z tego sprzętu. Dzięki trzem wcześniej wspomnianym zapięciom można je łatwo i bezpiecznie dopasować do stopy.

Maksymalna waga osoby korzystającej z tego sprzętu powinna wynosić do 100 kilogramów. Rolki Spokey Xtrec są dostępne w kilku rozmiarach i ubarwieniu od 37 do 42 czarny z elementami żółtymi oraz w rozmiarach od 40 do 46 czarne. W zestawie znajdziemy także dodatkową parę silnych kolorowych sznurówek.

Wzornictwo buta oraz jego wysoka jakość materiałów a także bardzo dobrze wyprofilowane zmiękczenie – zdecydowanie przypadną większości użytkownikom do gustu. But zapewni ochronę przed uderzeniami i zabsorbuje wszelkie ewentualne otarcia czy stłuczki. Także koła rolek Xtrec będą amortyzować drgania podczas jazdy, dzięki zastosowaniu dobrego komponentu tworzywa.

Rolki mają bardzo dobrą przyczepność do podłoża i odporność na ścieranie – co jest istotne jeśli będziemy chcieli często z nich korzystać.

Materiałowe poszycie rolek jest na sztywno przytwierdzone do ich korpusu. Jedyną więc drobną wadą może być brak możliwości wyjmowania poszycia materiałowego osobno do wyprania – trzeba to robić na całym zestawie. Także w rolkach przydało by się zamocowanie blokady zaciskowej sznurówek, aby łatwiej je wiązać oraz naciągać i się nie luzowały podczas wiązania. Są to jednak drobne detale.

Cały zestaw rolek jest wykonany w sposób bardzo trwały i prezentujący się wyjątkowo dobrze oraz elegancko. Jedna z rolek posiada w sobie wbudowany mechanizm hamujący w postaci klocka hamulcowego na pięcie.

Podczas jazdy rolki wypadają bardzo dobrze, noga trzyma się w nich bardzo wygodnie i pewnie a sama jazda jest komfortowa (należy jednak pamiętać do tego o prawidłowym zapięciu wszystkich mocowań).

Bez wątpienia rolki Spokey Xtrec to jeden z lepszych sprzętów o bardzo dobrym wykonaniu jakościowym. Powinny zadowolić one nawet osoby o dużych wymaganiach co do sprzętu. Rolki te więc możemy zdecydowanie polecić. Zapraszamy do kolejnych tematów w serwisie.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: