Różnice ofert First i Last Minute

Oferta last minuteOferty First różnią się znacznie od typu Last Minute. Zazwyczaj oba te pojęcia tyczą się sprzedaży usług i najczęściej turystycznych (choć nie tylko).

Oferty typu first minute polegają zawsze na wykupieniu produktu zaraz po jego utworzeniu oraz czekaniu na realizację tego zamówienia.

Oferty typu last minute to zawsze nabywanie produktu jako pozostałości ostatnich sztuk lub miejsc. Różnice więc w tych obu przypadkach są kolosalne i nie mogą być postrzegane jako coś bliskoznacznego.

W przypadku first istnieje ryzyko, że w przypadku tak wczesnego nabywania usługi może ona okazać się niemożliwa do wykorzystania w danym późnym terminie – przykładowo ze względu na zdrowie, pilną potrzebę pracodawcy aby być w pracy, spraw rodzinnych i innych życiowych.

First minute jest nabyciem czegoś na dużo wcześniej zanim nadejdzie czas do skorzystania z tej usługi. Dzięki temu jest i powinna być ona znacznie tańsza od ceny docelowej – gdyż usługodawca obraca pieniędzmi za nią dużo szybciej, niż gdyby ją sprzedał w normalnym terminie. Tym bardziej, że wie on to że oferta już została sprzedana i nie musi się martwić o innych kupujących na ten produkt.

Last minute to skorzystanie z ofert już pozostałych – czyli powybieranych przez inne osoby zarówno w first minute jak i zwykłym czasie sprzedaży oferty. Często jest to już bardzo ograniczony wybór oraz pozostałości ofert jakie nie cieszyły się uznaniem lub było one znacznie mniejsze niż spodziewał się tego usługodawca.

Ceny w tym przepadku także powinny być znacznie niższe z tego powodu, że jeśli nie sprzeda się tych ofert to będzie na nich stratne biuro.

Przy wyborze oferty warto się kierować tym, aby dane biuro podróży było zaufane oraz miało stabilną sytuację finansową. A także trzeba wkalkulować element ryzyka w oferty i przemyśleć na spokojnie jaka z tych typu sprzedaży będzie najlepszym wyborem.

Wszystko zależy w tym przypadku od własnego czasu i dokładnemu określeniu co będzie można zrobić w czasie realizacji oferty. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Jeden komentarz

  1. Tornister pisze:

    Za granicą jest tak że biura podróży jak ktoś nabędzie szybciej ofertę kupi ją znacznie taniej. U nas jak ktoś kupuje szybko to ma marne grosze taniej, pomimo że biuro już obraca jego gotówką dużo wcześniej. Najlepsze wycieczki i najtańsze są jakie zaplanuje się samemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *