Rząd chce rekwirować rosyjskie majątki w Polsce – To zły pomysł

Rekreacja mienia w PolsceRząd Polski planuje wprowadzić możliwość rekwirowania mienia Rosyjskiego na terenie własnego kraju. To bardzo niebezpieczne dla długofalowych interesów, a jaszcze bardziej niebezpieczne dla przyszłości gospodarczej kraju.

Moim zdaniem to błąd, pomimo że Rosja bez wątpienia jest agresorem i zagrożeniem dla Polski (a najlepiej dla nas aby się rozpadła na mniejsze kraje). Z jednej strony wydaje się słuszne rekwirowanie Rosyjskiego majątku za wywołaną wojnę – ale rozum powinien rządzić decyzjami a nie emocje.

Dlaczego jest to niebezpieczne dla Polski – należy zawsze myśleć długofalowo. Jeśli rząd w Polsce będzie rekwirował majątki, te jakie mu się podoba – to daje bardzo wyraźny sygnał na cały świat, w tym kraju już nie ma prawa własności.

W całym cywilizowanym świecie prawo własności jest jednym z kluczowych praw. Jeśli prawo do własności zostanie podważone, to będzie wyraźny sygnał dla świata biznesu – w tym kraju nie warto inwestować pieniędzy i rozwijać kapitału. Bo władza łatwo doda w razie dowolnej zachcianki, także konfiskatę dowolnego mienia pod dowolnym innym pretekstem.

Prawo własności jest bardzo ważne, gdyż mowa tutaj nie o mieniu pochodzącego z działalności przestępczej (gdzie ich rekwirowanie jest respektowane na całym świecie). Dodatkowo własność ta, nie należy do osób poszukiwanych listem gończym czy z udowodnionymi na terenie kraju działalnościami przestępczymi. Takie posunięcie będzie podcięciem żył własnemu krajowi, w przyszłych szacowaniach ryzyka inwestycji w tym kraju dla kapitału obcego.

Kolejna sprawą jest to, że ludzi z obecnie rządzących partii socjalistycznych trzeba całkowicie odsunąć od władzy i życia publicznego dla dobra tego kraju. Oni już zaprzepaścili bogacenie się Polaków na kolejne dziesięciolecia – zaciągając niebotyczne długi na naród i przyszłe pokolenia w bankach zagranicznych.

Rząd w Polsce już próbował przepchać ustawę o bezkarności dla swoich ludzi. Próby te były na razie blokowane – to udowadnia jaki to jest rząd, gdy próbuje zadbać o bezkarność polityka i urzędnika. To także powinno dawać do myślenia – ile tam jest już zrobionych afer i znikania pieniędzy publicznych.

Tym bardziej, że nie widmo po co ponownie rząd próbuje dostosowywać do siebie konsytuacje. Jak interesujesz się Polityką – wiesz, że ich zmiany prawne często mają zapisy dodatkowe. Takie które coraz bardziej niewolą obywateli lub tworzą nową furtkę do bezkarności i afer dla polityków i urzędników. Oraz stałego zwiększania podatków, często w sposób niezasadny na rzecz świadczeń socjalnych.

Rekwirowanie majątków miało by polegać, na przejmowaniu własności nieruchomości oraz aktywów w postaci papierów wartościowych czy ich dywidend. Oczywiście politycy by się nimi zaopiekowali, jak całą gospodarką kraju – czyli no cóż, rozeszło się po kościach.

Niestety słysząc takie pomysły rządu o rekwirowania majątków tym razem Rosjan – można niemal być pewnym jednego. Tego, że niebawem powstanie zapis i zezwolenie na rekwirowanie majątków dowolnego przeciwnika rządu lub przedsiębiorcy czy dowolnego innego obywatela.

Respektowanie prawa własności w Polsce już i tak jest na skraju absurdu. Gdzie urzędnicy mogą wygonić kogoś z jego działki bez odszkodowania, bo zbudują tam drogę. Czy gdy najemcy przestając płacić i dewastują mieszkanie, ale nie można ich z niego wyrzucić.

Zmiana prawa na furtkę – do zajmowania dowolnych majątków ludzi nie skazanych wyrokiem sądowym, oraz nie pochodzących z działalności przestępczych, będzie samobójstwem gospodarczym dla Polski. W skrócie możliwe, że powstanie dyktatura i to bardzo szybko. Tym bardziej, że ten rząd już od dawna ma takie zapędy represyjne dla obywatela na rzecz wszechwładnego polityka i urzędnika. Rząd PIS ma zadatki do wprowadzenia totalitaryzmu.

Dlatego nie powinno się pozwolić, pod żadnym pozorem na podważenie prawa własności. Tylko respektować te, które jest zgodne z prawem: czyli gdy dotyczy majątku z przestępstw. Lb co najwyżej osób skazanych wyrokiem prawomocnym za przestępstwa lub poszukiwanych listem gończym. Natomiast nie majątków obywateli innych krajów – nie będąca z danym krajem w stanie wojny.

Niestety bierność społeczna doprowadza do krótkowzrocznych rządów. Polska to kraj, który powinien być bogaty a jest i prawdopodobnie będzie biedny. Wynika to w dużej mierze przez długi, zaciągane przez rząd. Długi na akcje socjalne, aby utrzymać się u władzy – kosztem przyszłości całego narodu na kolejne lata. Zapraszam do kolejnych artykułów oraz komentarzy.

2 wypowiedzi

  1. Opert42 pisze:

    Niestety ale po całości się zgodzę z tym artykułem. Zabieranie takiego majątku to podważenie prawa w Polsce. Widzę to jako bardzo głupią a wręcz kolejny szkodliwy pomysł dla Polski. Nie mam pojęcia, jakim cudem osoby sprawujące jakieś wysokie funkcje w kraju zupełnie nie mają wiedzy i zdrowego rozsądku.

  2. Onna pisze:

    To co wyprawa rząd PIS to jest wołanie o pomstę do nieba. Przecież to jest grupa przestępcza na szczytach władzy. To jak powrót do komunizmu za ich przewodnictwem. Oby jak najszybciej wyrzucono ich z życia publicznego a tym bardziej sejmu. Zaraz zaczną konfiskować majątki obywateli w Polsce i to pewnie tylko kwestia czasu, gdy utrzymają się u władzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *