Ściskacze treningowe One Fitness PZ03 – Opinia i Test

One Fitness Ściskacze treningoweŚciskacze do ćwiczeń mięśni dłoni oraz przedramion One Fitness PZ03 to proste urządzenie. Mają sporo zalet i sprawdzają się podczas ćwiczeń naprawdę dobrze.

Urządzenie One Fitness PZ03 – to w rzeczywistości komplet dwóch sztuk ściskaczy treningowych. Sprzedawane są parami. W połowie 2022 roku daliśmy za nie około 15 zł.

Działają one na zasadzie sprężyny oporowej wykonane ze stali chromowanej. Ich budowa jest bardzo prosta – jest to sprężyna stalowa chromowa z ogranicznikiem z tego samego metalu. Rączki są wykonane z tworzywa sztucznego w całości powleczone miękką pianką. Urządzenie jest bardzo bezpieczne. Znacznie bezpieczniejsze niż tych z regulacją oporu, gdzie sprężyna potrafi się wyrwać. Tutaj nigdy nic takiego nie będzie miało miejsca.

Można je kupić w dwóch kolorach czerwonym i niebieskim. Ściskacze te nie posiadają w sobie regulacji siły oporu – mają więc zawsze taki sam poziom oporu podczas ćwiczeń. Bynajmniej nie jest to ich wada – ani też szczególna zaleta.

Ich największą zaletą jest to, że pracują bardzo cicho. Podczas ćwiczeń wydają bardzo ciche odgłosy pracy. Są znacznie cichsze niż te, wykonane z tworzywa ze stalową sprężyną. Ich dodatkową bardzo dużą zaletą jest uchwyt pankowy. Dzięki temu podczas ćwiczeń nie wpija się w dłoń żaden twardy element. W uchwycie są bardzo wygodne, i nie tworzą się od nich odciski.

W przypadku urządzeń tego typu, jest jednak jeden problem. Mianowicie ich siła naciągu jest stała. Oznacza to, że dla jednych osób będzie ona idealna a dla innych zbyt mała lub zbyt duża. W przypadki zbyt dużej, to tak naprawdę nie jest problem – wystarczy zrobić mniej powtórzeń przy zachowaniu takich samych rezultatów.

Według mnie siłę ich oporu można ocenić na około 70% – oporu ściskaczy regulowanych do 40 KG. Więc jest to bardzo przyzwoita wielkość.

Ściskacze tego typu mona traktować nie tylko jako urządzenie do ćwiczeń mięśni dłoni i przedramion. Dobrze się także sprawdzają jako urządzenia przeciwstresowe. Ich uciskanie działa tak samo jak uciskanie piłek przeciwstresowych. Tutaj pojawia się jeszcze korzyść realnego ćwiczenia mięśni i siły partii ciała.

Samemu posiadałem wiele różnych typów ściskaczy. Zawsze wydaje mi się, że najlepiej sprawdzają się tego typu jak One Fitness PZ03. Chodzi tutaj nie o firmę i model, ale zastosowane w nich rozwiązania. Piankowe są po prostu wygodne, a ćwiczenia z nimi są znacznie przyjemniejsze.

Ściskacze treningowe tego typu mają mniejszy skok niż pozostałe. Pianki są grubsze, przez co jest mniej pola ruchu o około 1 cm. Chodzi o długość linii ściśnięcia. Z czasem w piankowych zawsze mogą się wygniatać pianki uchwytu. Wtedy można je wymieniać na nowe (na przykład pianki ze sklepu rowerowego na kierownice itp.).

Ściskacze z uchwytami piankowymi bardzo dobrze się sprawdzają, nie pozostawiają śladów i odciśnięć na dłoniach. To tani sprzęt, ale zdecydowanie warty wypróbowania. Warto coś takiego posiadać bo to jedno z prostszych i tańszych urządzeń, które szybko przynosi rezultaty. Dodatkowo są niemal niezniszczalne – znacznie bardziej wytrzymałe niż te z regulacją oporu.

One Fitness PZ03 – ściskacze treningowe zdecydowanie możemy polecić. To tani i fajnie działający sprzęt. Ważną informacją jest to, że można kupić takie urządzenia dowolnej firmy w tej technologii. One wszystkie działają tak samo. Więc nie trzeba szukać akurat tej wybranej firmy z testu. Każde tego typu będą działać tak samo, gdy są wykonane także tak samo. Zapraszamy do kolejnych tematów oraz podzielenia się swoją opinią.

4 komentarze

 1. AnnaS pisze:

  Mam piankowe ściskacze i jestem z nich dość zadowolony. Na początku było mi bardzo ciężko je wcisnąć. Teraz już trochę lżej. Ale pamiętam że mogłem zrobić z 5 powtórzeń. Było to wszystko za ciężkie. Teraz spokojnie tak z 30 do 40.

 2. Iza Barska pisze:

  One fitness mam taką skakankę, pewnie tej samej firmy. Ściskaczy nie mam wcale, nie wiem czy będzie to dobre dla mnie. Niekoniecznie chcę rozwijać mięśnie dłoni i przedramion. Bardziej zależy mi na wysmuklaniu ciała. Ale może spróbuje z czymś takim, cena jest bardzo niska.

 3. Japiszon pisze:

  Mam ściskacze z regulacją siły. Mogę potwierdzić to co w filmie, ta sprężyna potrafi się wyłamać. To już moje drugie i jak ćwiczy się na dużych oporach, to potrafi wyłamać uchwyt. Te znowu co są w tym artykule opisywane nigdy się nie psują. Ale też bez regulacji siły dla mnie jest to za lekkie do ćwiczeń. Mam spore mięśnie i takimi bym musiał ściskać pewnie z 300 razy aby się dopiero mocno zmęczyć.

 4. MiSter pisze:

  Te ściskacze są całkiem spoko. Mam właśnie te One Fitness PZ 03 i dają radę. U mnie to wygląda tak, że daje radę je ścisnąć około 30 razy i już mi ręce wysiadają. Bardzo fajnie się na nich trenuje. Dobrze, że mają te pianki, to bardzo ułatwia chwyt i ręka się nie niszczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *