Serek Danio z czekoladą – Opinia

Danio serek czekoladaSerek homogenizowany o nazwie Danio z czekoladą jest produkowany przez firmę Danone. Czyli dość znanego producenta różnych produktów spożywczych dla dzieci – szczególnie jogurty i serki.

Także może być kojarzony z popularną reklamą “małego głodu” – czyli dość sympatycznej pluszowej maskotki, która zawsze przegrywa walkę z osobą która zjadła dany produkt Danone.

Serek jest w opakowaniu mieszczącym 165 ml zawartości. W smaku jest on całkiem niezły aczkolwiek można zdecydowanie powiedzieć że czuje się jego słodycz. Jest to produkt podobny do innej znanej marki a mianowicie Tutti z biedronki o smaku straciatella – która wychodzi taniej a smakowo jest bardzo podobna – jak i również w składzie.

Skład Danio z kawałkami czekolady: twaróg odtłuszczony, wad smakowy z kawałkami czekolady na skład którego wchodzą – cukier (niestety na pierwszym miejscu), czekolada 1,8 %, syrop glukozowo – fruktozowy (czyli ten wpływający na otyłość brzuszną – składnik wycofywany z lepszych produktów), aromaty (niestety nie określono jakie).

Następnie śmietanka i ponownie cukier oraz skrobia modyfikowana i żelatyna do zagęszczenia produktu. Według składu można powiedzieć, że jest w tym produkcie bardzo dużo cukru oraz składnik absolutnie nie polecany w postaci syropu glukozowo – fruktozowego. To nam bardzo się nie podoba.

Wartość odżywcza Danio w 100 gramach produktu: wartość energetyczna 122 kcal, białko 5,8 g, węglowodany 14,4 g oraz tłuszcz 4,5 g. Jedno opakowanie produktu daje aż 10% GDA zapotrzebowania na wartość energetyczną organizmu.

Sądząc po reklama Danio można dojść do wniosku że to produkt dobry dla dzieci i godny oplecenia. Naszym zdaniem jednak w składzie ma za wiele wspomnianego cukru oraz składnik problemowy – przez co sami oceniamy go jako produkt niskiej jakości.

Nie podoba nam się ten składnik problematyczny, wpływający na szybkie tycie w okolicach brzusznych – jest on wycofywany z produktów dobrej jakości.

Naszym zdaniem jeśli dba się o linię i zdrową dietę warto wybrać inny produkt nie mający tak elementów problematycznych w składzie. Danio z naszej strony nie polecamy, są inne produkty mniej znane a lepsze. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: