Serek Tutti stracciatella z Biedronki – Opinia

Serek biedronkaSerek o smaku stracciatella z kawałkami czekolady marki Tutti jaki można znaleźć w marketach Biedronka to produkt warty ocenienia.

Już na wstępie można powiedzieć że w składnie jest stosunkowo przyzwoity. Ma tylko jeden składnik budzący duże zastrzeżenia, ale po za nim jest to całkiem fajny produkt.

Można go nabyć w opakowaniu 155 gramowym. Całość w kubeczku z tworzywa sztucznego zamkniętego aluminiowym wiekiem. Marka Tutti posiada kilka różnych smaków, w tym temacie jednak o serku homogenizowanym Tutti stracciatella z kawałkami czekolady.

Na początku warto udać się do składników: mleko, śmietanka, cukier (to duży plus że nie jest on na pierwszym miejscu), kawałki czekolady 1, 8 %, syrop glukozowo – fruktozowy z pszenicy i kukurydzy (to właśnie składnik budzący zastrzeżenia, wpływa on na łatwe tycie a szczególnie w okolicy brzusznej, wycofywany w różnych krajach i lepszych produktach), modyfikowana skrobia kukurydziana (mamy nadzieję że nie GMO, ale tego nie wiadomo), odtłuszczone mleko w proszku, aromat (nie napisane jaki) oraz bakterie fermentacji mlekowej.

Jak widać skład nie jest taki zły, po za jednym wspomnianym wyjątkiem – którego powinno się mimo wszystko unikać.

Warto także się przyjrzeć wartości odżywczej produktu: 192 kcal, białko 7,8 g, węglowodany 23 g, tłuszcz 7,8 g. Produkt więc okazuje się dość bogaty odżywczo. Jedno opakowanie jest wystarczającą porcją dziennie.

Smak produktu można z powiedzeniem określić jako dobry, nie mamy co do niego zastrzeżeń. Skład po za wspomnianym problemowym składnikiem także nie jest zły. Ogólnie jest to produkt, który można określić jako dość dobry.

Na pewno wyeliminowanie syropu glukozowo fruktozowego by było dobrym posuniecie producenta. Naszym zdaniem warto samemu wypróbować Tutti z kawałkami czekolady o smaku stracciatella, jest to całkiem ciekawa pozycja serków dostępnych w Biedronce.

Serek ma gęstą konsystencję co także jest jego zaletą. Kawałki czekolady są dość liczne i dobrze rozdrobione. Serek jest barwy biało kremowej. Także charakteryzuje się stosunkowo przyjemnym zapachem. Zapraszamy do przeczytania kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.