Siatka do tenisa stołowego Spokey Filum – Opinia i Test

Siatka do tenisa spokeySiatka do tenisa stołowego Spokey Filum (82203) – jest to produkt zgodny ze standardami wymiarów siatek rozgrywkowych.

Całość jest mocowana na łatwy w użyciu klips zakładany bezpośrednio do stołu z funkcją prostego napinania samej siatki za pomocą sznurka.

Model ten jest wyposażony w pełny komplet elementów niezbędnych do jej zamocowania na stole – siatka + mocowanie stołowe ze słupkami i klipsami. Prawidłowe zamontowanie siatki na stole jest bardzo proste – drobny problem może pojawić się z jej naciągiem – sznurki napinające są luźne a uchwyty do napisania (zadziorki) nie dają się łatwo wykorzystać do tego celu. Dlatego warto sobie rodzić rozwiązaniami pośrednimi o których niżej.

Siatka wraz ze zestawem montażowym jest składana, przez co zajmuje bardzo mało miejsca – słupki są chowane w ramie mocowania, przez co powstaje prosty płaski element a nie trudniejszy do przechowywania o kształcie litery L. Jest to spora zaleta tego zestawu.

W siatce Spokey Filum (82203) mocowanie do stołu odbywa się na klipsy – mają one zmiękczenie po obu stronach styku z blatem stołu. Zmiękczenie jest piankowe oraz gumowe. Klips działa na sprężynie oporowej, jaka jest dość silna – mocowanie do stołu jest zatem bardzo szybkie i łatwe oraz nie niszczy powierzchni stołu – dzięki zmiękczaczom.

Słupki siatki można zablokować w pozycji stojącej lub odblokować do łożenia zestawu, aby się schowały w wspomnianej ramie. Na każdym słupku znajdują się 3 zadziorki do zmiany napięcia siatki z wykorzystaniem sznurka przelotowego.

Wewnątrz słupka jest szpilka do ustawiania siatki wykonana z tworzywa oraz górny kapsel, jaki ma w sobie prowadnicę sznurka napinającego siatkę – niestety nie ma w niej możliwości regulacji wysokości.

Wymiary samej siatki to standardowe 180 cm długości na 14,5 cm wysokości wraz z tasiemkami. Tasiemka górna stanowi standardowo kolor biały a sama plecionka kolor granatowy z takim samym kolorem listwy dolnej. Siatka jest bardzo wytrzymała dzięki technologi przeplatania kilku warstw włókna nylonowego.

Wymiar słupka to około 15,5 cm wysokości. Waga całego zestawu to zaledwie 410 gram. Cały zestaw jest przeznaczony do gry w pomieszczeniach. Kolor zestawu to mocowanie klasyczne czarne oraz siatka granatowa z elementem białej taśmy górnej.

Zestaw Spokey Filum jest stosunkowo tani na tle konkurencji mimo dobrej jakości ogólnego wykonania. Jedyną wadą jest brak możliwości na docelowym zestawie mocnego napięcia siatki do gry. Napięcie trzeba wykonywać sposobami pośrednimi takimi jak napinacze za pomocą gum lub powieszenia na sznurkach napinających jakiś butelek z wodą aby całość dociążyły.

W produkcie tym wystarczyło by zastosowanie na końcówkach sznurka napinającego fabryczne mocowanie gum elastycznych oringowych lub innych rozwiązań pozwalających łatwo naciągnąć siatkę – napięcie jakie wytrzymują klipsy jest do około 1 kg na słupek – pozwala to umiarkowanie naciągnąć zestaw – jednak nie tak jak w zestawach profesjonalnych, gdzie siatka staje się praktycznie sztywna a nacisk napięcia wynosi nawet 5 kg na słupek – po zastosowaniu łańcuszka napinającego.

Spokey w swojej ofercie mimo wszystko posiada także siatki profesjonalne, jakie mają kompleksowe rozwiązania – oraz modele rekreacyjne jakich przykładem jest opisywany zestaw Filum (82203).

Podsumowując produkt Spokey Film – trzeba przyznać, że jest to bardzo dobry sprzęt do zastosowań amatorskich i rekreacyjnych w atrakcyjnej cenie. Problem z napięciem siatki można bardzo łatwo rozwiązać stosując dodatkowe gumki jak i wieszając dowolne obciążenia. Jest to bez wątpienia zestaw warty uwagi. Zapraszamy do kolejnych testów i opinii w serwisie.

Jeden komentarz

  1. Gorczak pisze:

    Problem jest w niej z napinaniem siatki. Tak aby ją naciągnąć na maksa i była bardzo sztywna praktycznie się nie da tego zrobić. Z reguły mają one łańcuszki gdzie zaciąga się je na jakiś skobel czy rowek. W tym przypadku jest to sznureczek jaki nie ma o co zaplątać ani zaczepić. Można do niego przyczepić butelkę wody ale znowu klips może nie utrzymać siatki w naciągu.

    Naciąg w jej wykonaniu jest dość problematyczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *