Siatki do okien na owady

Na owady siatkaZawsze bardzo drażniącą sprawą jest gdy latają nam po domu rożnego rodzaju owady, najmniej pożądane to oczywiście komary. Często chcemy spokojnie otworzyć okno na noc lub w dzień ale tego nie robimy z powodu owadów które wlecą dzięki temu do domu.

Aby zabezpieczyć swoje domy przed owadami warto więc zastosować coś jako zabezpieczenie. Obecnie można kupić kilka takich zabezpieczeń w postaci elektrowniczych brzęczyków, sprejów oraz zapachów – wszystkie one jednak niekorzystnie wpływają na osoby znajdujące się w tym domu.

Najlepszą metodą na owady jest po prostu siatka montowana do okiennic – jest to proste oraz nie emituje żadnych szkodliwych czynników, a co najważniejsze raz zakupiona siatka starcza na kilka lat. Siatki do okiennic można kupić prawie w każdym sklepie.

Działają one na prostej zasadzie czyli nalepiamy je na naszą futrynę okna od strony zewnętrznej i to wszystko. Wielkość siatki jest na tyle drobna że nie przepuszcza ona żadnych owadów do naszego domu.

Siatki do okien są w rzeczywistości najbardziej funkcjonalne i tylko one dają absolutną gwarancję że nic nie wleci nam do domu, przy otwartym oknie. Zazwyczaj stosuje się je do okien uchylanych od góry.

Siatki na okna kosztują około 3 euro na jedno okno, posiadają w sobie samoprzylepny klej dzięki któremu mocujemy ją w łatwy sposób na naszym oknie. Dostępne są rożne kolory siatek, ich odporność wytrzymuje kilka lat.

Siatek się nie zdejmuje na zimę, raz przyklejona siatka zostaje na sowim miejscu przez kilka lat bez uszkodzeń – nie przeszkadza ona w najmniejszym stopniu podczas mycia okien.

Na zakończenie dodam że jest to najzdrowsze rozwiązanie przeciw owadom w domu, więc, warto je polecić. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Jeden komentarz

  1. Telix pisze:

    Co ciekawe, mieszkałem na parterze to miałem w sezonie mnóstwo komarów wieczorem po mieszkaniu przy otwartym oknie. Mieszkając już na 4 piętrze praktycznie nie ma zdanych owadów innych niż muchy. czyli pewnie dane gatunki też są do jakiejś wysokości a powyżej już sporadycznie. Komary czyli raczej nisko gruntu latają. Na muchy mniejsza z siatką tylko na te dziadostwo pijące krew były zawsze potrzebne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *