Sieć mobilna OTVARTA – Opinia i Test

Otvarta internet opiniaSieć telefonii a zarazem internetu mobilnego OTVARTA – to jedna z wielu opcji dla osób poszukujących przenośnych i mobilnych rozwiązań. Kusi ona swoją ceną oraz dość ciekawą ofertą na tle konkurencji.

Jednakże po zagłębieniu się w działanie Otvartej jako klient oraz zapoznaniu się z opiniami innych konsumentów okazuje się, że nie do końca jest ona tak godna polecenia.

Z sieci korzystaliśmy około rok czasu – tylko z pakietu “O! SZYBKI 100 GB! + 200 W NOC!” za 44,99 zł miesięcznie. Co do prędkości internetu to można powiedzieć że średnia prędkość wynosi około 3 MB na sekundę. Bardzo rzadko podskakuje do większej, często około 2,2 MB/s, miejsce korzystania było to centrum dużego miasta wysoko w bloku. Do prędkości nie ma co się przyczepiać, bo jest zupełnie wystarczająca – proszę zobaczyć że piszę o MB a nie Mb.

Problemy zaczynają się w innych kwestiach – na razie z własnych doświadczeń a potem opiszę te z opinii znalezionych także w Internie, napisanych przez inne osoby.

Stabilność sieci internetu – tutaj jest drobna niedogodność. Nieduża ale istniejąca. W ciągu miesiąca zrywa się kilka razy połączenie z internetem i nie działa przez kilkanaście minut – średnio tak 2-4 razy na miesiąc, gdzie każdy z przestojów jest od 5 do około 20 minut. To nie jest duża niedogodność ale istnieje i trzeba mieć ją na uwadze.

Dużym problemem jaki jest, to naszym zdaniem złe liczenie pakietu internetowego dziennego i nocnego – w panelu klienta te dane są liczone źle a dodatkowo rozliczenie jest podawane w KB czyli co 50000 KB nowy log. Samemu ciężko jest to przeliczyć, dlatego my stosowaliśmy zawsze dwa programy bardzo dokładnie monitorujące transfer internetu w postaci Netlimiter oraz szczególnie Networx. I tutaj wyłoni się drugi problem sieci OTVARTA jaki zauważyliśmy.

Pakiet dzienny działa według operatora w godzinach 8:00 do 23:59 a nocny w 00:00 do 7:59 – z czego Otvarta dolicza we własnym panelu klienta do pakietu dziennego wszystko co działa w godzinie 00:00 do 1:00 i być może od początku godziny 7 a nie 8. Proszę pamiętać, że zmiana czasu zegarowego też może dodatkowo mieć znaczenie. To z naszej strony było wielokrotnie zgłaszane do obsługi otvartej – jaka sobie z tego nic nie robi, i nie ma tym zainteresowania.

Przez to co wyżej powstaję coś takiego, że w pakiecie dziennym gdzie macie max 100 GB do wykorzystania w ich panelu często widnieje informacja o wykorzystaniu powyżej 100 GB – nawet 150 GB pakietu dziennego – co jest niemożliwe, ale ich system może tak pokazywać. A wiec nie będziecie mieli nigdy dokładnych danych z systemu otvartej ile faktycznie pozostało danych do wykorzystania. O ile oczywiście korzysta się z internetu na przełomie godzin nocnych i dziennych. Te błędne wyliczenia widać na załączonym zdjęciu – sieć nic sobie z tego nie robi, nawet po kilkunastu sygnałach o złym działaniu tego licznika.

Otwarta złe liczenie transferu

Problem pojawia się następny, a jest nim naszym zdaniem złe liczenie transferu noc i dzień. Nasze dwa programy monitorujące są bardzo dokładne. Co można sprawdzić z ich opinii i opisów. Wykazywały one, że nie został wykorzystany żadną miarą pakiet dzienny (pozostało go jeszcze kilkanaście GB) a już był zablokowany internet przed końcem miesiąca z informacją, że pakiet dzienny się skończył. Programy monitorujące mogą mieć ustawione godzony nocne oraz dziennego – zgodnie z określeniem ich przez operatora, a wiec zliczają dokładnie transfer z pakietu nocnego i dziennego.

Programy Networx oraz Netlimiter pokazywały nam, że wystąpiło zawyżenie zużycie pakietu dziennego i wynosiło około 14% (14 GB) przez sieć Otvarta niż było faktyczne zużycie danych. Powodem może być problem działania liczenia w godzinach nocnych i dziennych na ich przełomie. Jest to duży problem, jaki także był przez nas zgłaszany kila razy do sieci otvarta – odpis z ich strony był obarczeniem winą klienta.

Niestety dowolne zgłaszanie problemu do sieci Otvarta jakie wykonywaliśmy, zawsze wiązało się z ich odpowiedzią typu – wina leży po stronie klienta – klient się myli, klient nie ma racji. I tak było zawsze za każdym razem przy dowolnym zgłoszeniu. Zawsze w ich odpowiedziach klient nie ma racji a oni są niewinni i nie ma sprawy.

Inna sprawa już nie z naszego doświadczenia ale z opinii innych klientów, które można znaleźć w internecie a jest ich całkiem sporo. Tym razem do sieci rozmów telefonicznych – chodzi o naliczanie zawyżonych rachunków za połączenia telefoniczne. Podobno często zdarza się, że doliczone są połączenia premium jakie nie były wykonywane a mimo to widnieją na fakturach w rozliczeniach.

Z tym zarzutem w opiniach internautów względem sieci Otvarta można spotkać się dość często. To nie jest przez nas potwierdzone, bo sprawdzaliśmy tylko działanie internetu – jednakże warto mieć to na uwadze. Nam nie podoba się odpisywanie obsługi sieci – jaka zawsze wmawia klientom ich winę i mylenie się co do spraw.

Jeśli mamy ocenić sieć Otvarta – to cenowo wychodzi ona przystępnie, ale trzeba się w niej pilnować. Oceniamy ją jako wartą uwagi ale na pewno nie do końca wartą polecenia. Sami z niej zrezygnowaliśmy bo wybraliśmy inną z tańszym internetem oraz lepszą i bardziej profesjonalną obsługą klienta. Jeśli ktoś miał do czynienia z Otvarta to zapraszamy do napisania własnych odczuć co do tego operatora.

31 komentarzy

 1. Kacper pisze:

  Niestety co do internetu muszą potwierdzić, co prawda miałem w tej sieci telefon ale miło być 21 GB dostępnych a zużywam znacznie mniej i już limit się kończy. Mam w telefonie program jaki liczy zużycie transferu i zawsze było nie tak jak powinno być. Przez to zmieniłem tą sieć na inną.

  1. Piter pisze:

   Bzdury opowiadasz!!! Moj telefon ma licznik i dokładnie po 21gb internet przestaje działać!

 2. Miki22 pisze:

  Także zgłaszałem im swego czasu, że internet jest źle liczony względem pakietu dzień i noc. Odpisali mi żebym nie patrzył na to co jest w panelu klienta ale wywoływał kodem przez kartę sim ilość pakietów. Czyli logując się na swoje konto na stronie otvarta nie zobaczymy niczego sensownego tylko aby sprawdzić to szybkim kodem jak sms ile wyjdzie pakietu w KB – jaki trzeba sobie potem podzielić aby było ile MB czy GB. Nadal jestem z tą siecią ale to jest bardzo irytujące bo faktycznie czasami nocny liczony jest także jako dzienny między tymi godzinami zmian.

 3. Gronek M pisze:

  Czasami to może być nawet nie ich wina, bo to wszytko jest z Plusa – pewnie plus to rozlicza a oni odpisują tak bez sensu bo sami nie mają na to wpływu. Zachowują się głupio bo tracą klienta i zniechęcają do siebie ludzi. Ale skoro wolą taką politykę firmy. Natomiast złe liczenie danych to pewnie jest wina plusa, choć oczywiście umowy podpisuje się z nimi a nie plusem. Ja korzystałem jak musiałem do czasu aż podłączyłem sobie internet na kablu znacznie tańszy, znacznie szybszy i bez ograniczeń transferu.

 4. Masowicz pisze:

  Miałem z tą siecią do czynienia przez około 4 miesiące. Działanie sieci nawet nie było najgorsze jeśli chodzi o internet ale także widziałem złe obliczanie zużytych danych. Obsługa niestety po prostu kłamała że tak używałem itp. Zrezygnowałem z tej sieci bo po co mi takie problemy. Nie polecam przez to. Lepiej wybrać jak ktoś może na kablu.

 5. Rafał pisze:

  Oni mega nachalnie się reklamują w różnych miejscach. Co strona jaką przeglądam to ich reklamy i polecane pakiety. Coś musi być nie tak jak wszędzie jest ich nachalna reklama. Jak jest coś dobrego to działa dobrze poczta pantoflowa, jak coś działa źle to musi reklamą naganiać ludzi bo brak ich z polecań samych użytkowników.

 6. szuman pisze:

  Akurat jestem na etapie wyboru wirtualnego operatora dla drugiej karty sim z myślą głównie o internecie. Cieszy mnie prędkość, jaką podajecie na podstawie swoich testów, ale czy przy korzystaniu z internetu naprawdę kiepska obsługa aż tak daje w kość?

  1. ToTemat pisze:

   Szybkość internetu to u nas średnio 30 Mb (3MB) z wahaniami. Na pewno na początku umowy przez około 3-4 miesiące było częściej 4-5 MB/s a potem już nigdy więcej niż 3,2 MB/s – ale nie wiemy dlaczego tak jest, jednak to nie był dla nas problem bo nawet 2 MB/s by nam wystarczało. Miejsce korzystania zawsze to samo prawie sam czubek wieżowca dużego miasta. Oferta Otvarta nie jest zła sama w sobie, jeśli chodzi o internet. Podejrzewamy, że jeśli ktoś będzie korzystał z niego tylko w godzinach dziennych to nie będzie problemu z przekłamaniami liczników lub będą być może nie tak duże. Problemy są jak korzysta się z niego w godzinach 7-8 oraz 00-01 w nocy – liczone jest to w dużej mierze według naszych obserwacji błędnie. Dla nas największy problem to obsługa, jaka po prostu zawsze na dowolny temat twierdzi – że problem jest po stronie klienta. Dla nas nie jest to godny zaufania partner i nas swoją postawą odstręcza a licznych kontaktach jakie uważamy, że z ich strony są absurdalne bez cienia profesjonalizmu.

   1. Jaga pisze:

    Sama teraz tak myślę ,że trzeba zrezygnować ,bo niestety obsługa klienta jak za czasów Jaruzelskiego. 1 marca 2022 złożyłam niestety umowy nie dostałam ,bo niby mieli coś nie tak technicznie z komputerami ,potem już nikt się nie zainteresował moją umową i 4 marca osobiście zadzwoniłam i zjeb…m całe towarzystwo i nagle umowa przyszła. A tu następna niespodzianka, pani mi mówi ,że o 1 marca zmienił się regulamin najpierw trzeba zapłacić aktywacje ,ale trzeba 3 dni czekać na fakturę ciśnienie mi skoczyło ,a że córka studiuje no niestety potrzebny jej Internet. Więc zagryzłam zęby ,dobra fakturę opłaciłam ,córka włożyła kartę do telefonu żeby aktywować i ch.j już mnie strzelił bo trzeba na aktywację czekać 72 godziny. Zastanawiam się w jakim ja świecie żyję wszyscy ku..a kasę chcą tylko brać ,a resztę mają w głębokim poważaniu.

  2. Kasia pisze:

   Oj tak…. Zawsze mają rację, klient jest debilem, który się nie zna. Może i odpisują w granicach profesjonalizmu, ale rozmowa z nimi to koszmar- chamstwo i buractwo.

   1. Admant pisze:

    Także miałem kilka kontaktów z tą siecią, już z niej zrezygnowałem. Zgłaszałem złe liczenie internetu oraz złe naliczanie dodatkowych opłat za telefon. Oczywiście zawsze zamiecione pod dywan, tragiczna sieć z jakiej natychmiastowo uciekłem. Nie radzę nawet próbować z nimi nic podpisywać bo też robią problemy przy rozwiązywaniu umowy. Naprawdę to nie jest dobra firma, raczej jest godna przyjrzenia się przez UOKiK bo tam naciągają i przeginają za bardzo.

 7. PatrykR pisze:

  Jakoś dwa miesiące temu z nimi podpisałem umowę, na razie działa wszystko dobrze. Fakt że coś internet mi się za szybko wykończył a pobieram zawsze w pierwszych godzinach nocnych i czasami do 8 nad ranem większe pakiety. Wydaje mi się że coś tam nie do końca było z licznikiem, bo ilość danych na dysku nie zgadza się z tym co licznik wskazuje. Oraz sprawa liczników jak na fotkach, dokładnie tak się dzieje, niby że dziennego się wykorzystało więcej niż jest do wykorzystania o kilkadziesiąt giga. Na razie tam jeszcze zostaję, ale jak znajdę coś co ma większy pakiet to przejdę oczywiście na nowego dostawcę bez oglądania się za siebie.

 8. Ognisty Smok pisze:

  Gdy składałem do nich wypowiedzenie to mi napisali że wypowiedzenie będzie trwało 60 dni, czyli chcieli mnie oszukać bo czas wypowiedzenia jest maksymalnie 30 dni jeśli nie pisze inaczej w warunkach umowy. Niestety potwierdzam że jest to sieć z jaką nie warto współpracować. techniczna obsługa klienta to gorzej niż dno. Znaczy piszą kulturalnie ale potwierdzam, zawsze klient zostaje sam z swoim problemem. Oni na wszystko rozkładają ręce i wmawiają że jest inaczej. Teraz próbuję lajt mobile, bo ci już mnie za mocno denerwowali swoja beznadziejną obsługą.

  1. klient pisze:

   Termin wypowiedzenia nie może być dłuższy niż 30 dni.
   Jeżeli zaś w umowie jest dłuższy termin, to z mocy prawa jest on automatycznie zmieniony na 30 dni.

 9. Smrtmobile pisze:

  Otvarta – najgorsza sieć z jaką miałem do czynienia właśnie przez ich obsługę klienta. Jeśli ktoś myśli że tam jest dobrze, to niech spróbuje coś zmienić w umowie, dopiero się zaczną kwiatki. Próby przedłużania wypowiedzenia dwa razy więcej niż wynika z prawa, niechęć do anulowania usługi jaką się zamówiło. Ogólnie to sieć jaka jest bardzo dziwna, zachowanie ma totalnie nieprofesjonalne.

 10. SebastianK pisze:

  Dobre opinie o otvartej piszą tylko jej pracownicy oraz ich rodziny, wytrzymałem tam dwa miesiące. Stale tracenie sygnału, bardzo ale to bardzo złe rozliczanie zużytego transferu. Totalnie obsługa ma gdzieś klienta i wprowadza go w błąd. Omijajcie tą sieć z daleka dobrze Wam radzę. Jak widać reklamują się wszędzie teraz gdzie się da, sami klienci uciekają więc muszą się reklamować aby wyszukać nowych naiwnych jakich da się obierać kasy.

 11. Kasia pisze:

  Mam dokładnie ten sam problem z Otvarta. Obecnie kłócę się o przywrócenie prędkości, bo 7 GB przed końcem pakietu internetu nie mam. Oczywiście utrzymują, że się skończył, że nie mam racji i nie pomagają nawet screeny z ich strony, na której sprawdzałam zużycie internetowu (kilka razy w ciągu doby!). Sprawa najprawdopodobniej pójdzie do Rzecznika Praw Konsumenta, ew. do sądu. Tym bardziej, że w obecnej sytuacji internet potrzebny jest również do pracy…

 12. Sigma pisze:

  Niestety ta sieć komórkowa czy internetowa to jedna wielka pomyłka. Dałem się nabrać na reklamę tanich rozmów komórkowych co prawda bez mms ale bez ograniczeń sms i rozmowy oraz ponad 20 GB internetu. Co się okazuje, internetu jest mniej, dodatkowo doliczali mi dwa razy z rzędu połączenia jakich nigdy nie wykonałem. Zrezygnowałem z ich oferty bo szkoda na to moich nerwów. Oni oczywiście wmawiają mi że mam płacić za coś czego nie było.

 13. KasiaKatrina pisze:

  A ja jestem w tej sieci już prawie pół roku i uważam, ze oferta jest kapitalna. super dla tych, którzy potrzebują niedrogiego abonamentu bez telefonu.

 14. galon pisze:

  na rynku jest wielu operatorów, każdy ma wolny wybór., ja przeszedłem z plusa właśnie do otvartej, teraz place znacznie mniej, mam umowę na czas nieokreślony co tez bardzo mi pasuje. z zasięgiem tez większego problemu nie mam a nie mieszkam w jakimś dużym mieście.

 15. ToTemat.pl pisze:

  Warto dodać że wypowiedź galon i KasiaKatrina pisała prawdopodobnie ta sama osoba po adresie. A więc ktoś już robi tutaj sztucznie być może dobrą opinię albo za gotówkę albo głównie sami zainteresowani. My w teście napisaliśmy jak było w naszym przypadku, a było z Otvarta bardzo nieciekawie przez co szybko żeśmy stamtąd wycofali swoje usługi.

 16. marek pisze:

  Katastrofa !! połakomiłem się dobrą ofertą po konsultacji z konsultantem i przeszedłem z plusa na abonament 53zł po kilku miesiącach regularnych opłat raz zdarzyło mi się wysłać sms-a płatnego na jakąś fundację za 10zł o czym zapomniałem i po wpłacie ostatniego rachunku zapominałem dodać te 10zł było wszystko ok. kiedy to przyszedł 10 dni przed terminem następnej płatności wysłali mi ems-a żnie odnotowali po przedniej wpłaty więc zadzwoniłem do konsultantki ( bardzo arogancka )i powiedziałem, że przy następnej wpłacie nadpłacę te 10zł powiedziała że muszę od razu wpłacić, było przed weekendem a płace przez bank przelewem to po 2 dniach rano zablokowali wychodzące a wieczorem przychodzące, a znowu nazajurz po południu napisali, że zrywają umowę ( umowa bez terminowa ) więc dzwonię jeszcze raz i mówię, że pieniądze w kwocie 63 zł m zaraz wyślę powiedziała mi żeby odblokować konto to muszę wpłacić 63zł + 300 zł kaucji, nie wiem za co te 300, a jak nie to mój nr po 90-ciu dniach wróci do plusa bo bo nich jest przypisany i od nich mogę go odebrać bo takie są ich procedury. Więc totalny idiotyzm gdzie wszystkie sieci wyłączają połączenia po wcześniejszymi monitami dopiero po miesiącu!

 17. donna pisze:

  Też nie mam zastrzeżeń jeśli chodzi o tego operatora. mam u nich ten abonament za 17.99 zł/mc. dobry zasięg, szybki Internet, obsługa klienta też na poziomie.

 18. Krzysiek pisze:

  ja zrezygnowałem z pre paida na rzecz abonamentu w tej sieci.

 19. morsik pisze:

  Sieć ma ciekawą ofertę, przeniesienie numeru jest dziecinnie proste i można to zrobić samodzielnie w domu bez potrzeby wychodzenia. kurier dostarcza umowę w ciągu 2-3 dni.

 20. Kamil R pisze:

  Najgorsza sieć w jakiej byłem, po dwóch miesiącach złożyłem wypowiedzenie umowy. Problemy z rozliczeniami, winę zawsze zrzucają na klienta i wmawiają coś czego nie było. Zawsze klient nie ma racji i on się myli i kłuć się z nimi. Zdecydowanie nie polecam otvartej i tak samo play.

 21. Andrzej pisze:

  A ja jestem mega niezadowolony. Chciałem przenieść numer, to pani konsultantka najpierw pomyliła terminy i zamiast poczekać na wyznaczenie terminu przeniesienia przez poprzednią sieć, wyznaczyła termin dziesięciodniowy, jak zapytałem, czy nie będę z tego tytułu ponosił podwójnych kosztów, to stwierdziła, że zmieni termin na właściwy, czyli ten wyznaczony przez poprzedniego operatora. Po kilku dniach zadzwoniła, że musi anulować poprzednią umowę, bo nie potrafi zmienić terminów. Cały proces rozpocząłem od początku, przy czym wyżej wymieniona pani ( o zgrozo) chciała przenieść numer telefonu, który w sieci Otvarta był już od roku, a nie numer, którego dotyczyła sprawa.

  W końcu myślałem, że sprawa jest załatwiona, termin przeniesienia został ustalony, podpisałem umowę u kuriera i czekałem na dzień zmiany operatora. Jakie było moje zdziwienie, jak zadzwoniła do mnie konsultantka i zapytała, czy przypadkiem nie została u mnie podwójna umowa. Oczywiście nie została, bo i z jakiej racji!!! Zapewniony, że wszystko jest ok, czekam dalej na dzień przeniesienia numeru, nadchodzi ten dzień i……NIC, jestem nadal u poprzedniego operatora. Dzwonię do OTVARTEJ, a tam NIE MAJĄ MOJEJ UMOWY, mam ją skanować i odesłać. Pytam, JA??? A kto mi zwróci podwójne koszty abonamentu u dwóch operatorów??? Nie oni, bo oni nie odpowiadają za inna sieć!!! Chcę zrezygnować, mam pisać rezygnację i wypowiedzenie. Pytam czego wypowiedzenie, umowy, której nie mają??? Ostrzegam i NIE POLECAM!!!!

 22. dareek pisze:

  Przeanalizowałem kilka ofert i wychodzi na to, że Otvarta bije konkurencję na głowę jeśli chodzi o usługi 5G. U nich jest najlepiej a do tego najtaniej.

 23. waldik pisze:

  Ja sporo zwlekałem zanim zdecydowałem się przejść do Otvartej, ale jakiś rok temu w końcu nie przedłużyłem umowy z poprzednim operatorem i zmieniłem dostawcę. nie żałuje bo płace mniej a z zasięgiem nie mam żadnych problemów.

  1. Choć powstaje pytanie dlaczego dareek i waldik to jedna i ta sama osoba. Albo więc są to opinie pracowników sieci którą tak chwalą albo robaczki co piszą opinię za gotówkę w takiej narracji. 5G czy 4G dla Ciebie nie ma różnicy, tutaj nic się nie zmienia – tylko ludzie bez wiedzy podstawowej zwracają na to uwagę. Sprawa druga to fakt że otvarta ma taniej abonament niż inne sieci z większą ilością transferu co do telefonu choć ich obsługa klienta moim zdaniem była zawsze opryskliwa (dawniej jak byłem klientem) i zawsze każdy błąd siei był z winy klienta. Ale też jestem zdania że warto próbować i potem mieć własne zdanie. A odpisuję tylko dlatego, że pod różnymi przydomkami pisała pozytywne opinie ta sama osoba, a więc chciała fałszować opinię.

 24. hadzik pisze:

  Oferta sieci Otvarta nie jest zła, sam korzystam i znam wiele osób, które przeniosło do nich numer właśnie ze względu na niską cenę abonamentu, spory transfer i brak umowy. Obsługa klienta – raczej bez zarzutu w moim przypadku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *