Sitemap – mapa strony internetowej

Sitemap stron wwwSitemap to inaczej tak zwana mapa witryny. Jest to plik lub dynamicznie generowany adres umieszczony z reguły na serwerze jaki skupia w sobie wszystkie istotne linki strony, przeznaczone z reguły do indeksowania przez wyszukiwarkę.

Sitemap może mieć różne formaty zapisu oraz rozszerzenia. Możne om mieścić w bezpiecznej ilości do 20 000 wyników na jedną mapę (aczkolwiek obsługiwany format jest do nawet 50 000).

W mapie witryny mogą być zawarte takie informacje jak czas modyfikacji strony, priorytet, częstotliwość odwiedzania strony zależna od jej częstotliwości zmian oraz same adresy strony.

Mapa witryny jest elementem przydatnym do łatwiejszego informowania bota przeglądarki o adresach witryny a tym samym ich łatwiejszego indeksowania.

Kolejną zaletą Sitemap jest wynik analityczny – jeśli mapa została dodana do narzędzi dla webmasterów danych wyszukiwarek internetowych – to można stwierdzić orientacyjny poziom zindeksowania mapy oraz ilości zgłoszonych adresów.

Protokół Sitemap jest bardzo przydatny w każdej stronie internetowej, mimo wielu głosów że jest on tylko dodatkiem z małą istotnością dla poprawnego indeksowania.

Naszym zdaniem zdecydowanie warto go posiadać, bo o ile może on nie pomagać to zdecydowanie na pewno nie ma możliwości on zaszkodzenia stronie pod względem jej indeksowania czy pozycji w wyszukiwarce. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: