Skasowałem swoje konto na Facebook – też je skasuj

Skasuj FacebookFacebook to serwis, który od lat słyszy się, że manipuluje użytkownikami i wprowadza cenzurę na to – co jest dla nich niewygodne. Promuje przykładowo jedne ideologie a inne wyklucza. W ostatnich czasach bez wątpienia każdy może dostrzec jedną prawidłowość – jeśli masz inne zdanie niż ogólny nurt – to być może zostaniesz tam zablokowany.

Także widoczne jest powszechne stosowanie ograniczenia zasięgu i widoczności tego co się opublikuje – jeśli nie jest po myśli korporacji i jej wizji świata. To nie teoria – o tym sam mówi głośno Facebook, że organiczna zasięgi niektórych stron i wpisów.

Jednakże powodem skasowania konta na Facebook i polecenia zrobienia Wam tego samego jest jeszcze coś innego. Chodzi o stratę czasu i chęć uwolnienia się od wzajemnego prania mózgu. Wiele osób twierdzi, że na Facebook ma kontakty ze znajomymi (na przykład dużą grupą osób lub zagraniczne). Inne osoby twierdzą, że obserwują tam portale tematyczne, które ich interesują a tam jest agregat ich treści.

Niestety tak się broni uzależnienie a zupełnie jest odwrotnie niż faktyczne powody trzymania tam konta. Ze znajomymi można używać dowolnej aplikacji do rozmów (najlepiej Signal lub Skype) byle nie post produktów Facebook – które głównie mają za zadanie szpiegowanie użytkowników.

Grupy tematyczne które obserwujecie – to silnie filtrowany produkt, który Wam chcą sprzedać a nie co byście do końca sami chcieli widzieć. Gdy macie polubownych kilkanaście stron – sami musieliście zauważyć, że powiadomień otrzymujecie mało o nowych wpisach i nie wszystkich. Jeśli dowolnej strony wpis nie będzie po myśli kreowania świata przez Facebook – to nigdy go nie zobaczycie.

Tak samo nie zobaczycie wpisu, który nie będzie spełniał filtra dopuszczającego treści – cenzura i manipulacja użytkownikami oraz zaszczepianie im poglądów jest tam na skrajnie wysokim poziomie, nawet w oparciu o działania socjotechniczne.

Facebook to strona mająca urabiać ludzi na każdym poziomie życia – od światopoglądu poprzez zachowania osób z niego korzystających. Manipulacja poglądami jest nie tylko selekcjonowaną treścią, która się wyświetla użytkownikom ale także rodzajem ikonek, komentarzy co są widoczne a jaka znikają automatycznie lub są duchami gdy nie spełnią wizji ich kreowania świata.

Facebook to narzędzie do prania umysłów na temat różnych rzeczy i mających być w stosunku do użytkowników narzędziem zaszczepiania poglądów i postaw. Pobocznie wprowadzaniu produktów czy kształtowaniu poglądów konsumentów. Wiele osób także twierdzi (bardzo prawdopodobne, że słusznie) iż jest to narzędzie szpiegowskie powiązane z organizacją szpiegującą – bo kto więcej się dowie o kimś, niż właśnie przez taki serwis.

Kasując konto na Facebook – w całości a nie częściowo okaże się jedno i tego możecie być pewni. Nagle zyskacie znacznie więcej czasu. Większość osób nawet sobie nie wyobraża, jak się ich tam „hipnotyzuje” a tym samym spędzają tam nawet kilka godzin dziennie. Cała szata graficzna, rozwiązania technologiczne, powiadomienia służy to tego, aby ludzie nie mogli się od tego oderwać. Jest to doskonałe narzędzie do programowania użytkowników i prania ich umysłów.

Kasacja konta na Facebook to pewność, że nagle czasu „przybędzie” w ciągu doby i znajdzie się go, nawet na to – do czego czasu nie starczało do tej pory. Także prawdopodobnie polepszą się relacje z innymi osobami na prawdziwsze. A nie głupie wymuszane komentarze do zdjęć i postów – które nikogo nie obchodzą tak naprawę. Facebook to dla wielu miejsce do chwalenia się i wymuszania jakiś reakcji innych osób na swoje wpisy. Gdy patrzysz ile osób polubiło Twoje wpisy, to możesz być pewnym, że już z Tobą jest coś nie tak przez samego Facebook i dam ci dobrą radę – także skasuj tam konto.

Alienacja społeczna i spłycenie relacji międzyludzkich postępuje właśnie przez takie strony jak Facebook i im podobne. Usuwając całkowicie konto na Facebook można się obudzić, bez stałego prania umysłu tylko wybiorczymi informacjami i poglądami na dowolnej sprawy i zyskując ogrom czasu przy jednoczesnym pozbyciu się presji społecznej.

Całkowita kasacja konta na Facebook do czego zachęcam – to jest jak obudzenie się ze snu. Na początku pewnie będzie głód po oderwaniu od uzależnienia – potem zaczniecie widzieć w tym same plusy. Bo nie widać ludzi co skasowali konta na Facebook – aby chcieli tam kiedykolwiek wracać. Raczej spotyka się opinię – że szkoda iż tak późno skasowali całkowicie tam swoje konto oraz dane. Facebook to swojego rodzaju narkotyk połączony z sektą i jednoczesnym praniem umysłu wraz z ogromnym pochłanianiem czasu na próżnię.

Spróbujcie sami się uwolnić – jestem pewny, że po czasie odstawienia tego narkotyku i przecierpieniu efektu odstawienia pralki do mózgu – będziecie bardzo mocno zadowoleni a jakość życia i tego co Was otacza się polepszy. Trzeba tylko to zrobić – czyli iść na odwyk, jak u każdego ćpuna. Do tego Wszystkich zachęcam i trzymam za Was kciuki. Zapraszam do kolejnych artykułów.

12 komentarzy

 1. Clemek

  Problem polega na tym że czasami przydaje się do gier na andku

  1. SzaDre

   Zatem to nie problem tylko kolejna i to duża zaleta kasacji konta. Samemu skasowałem swoje już chyba 3 lata temu. Nigdy nie wrócę do tego. Autor dobrze wie co pisze, też to da się zauważyć. Jak ludzie stale patrzą na ekran na powiadomienia bo tam ciągle coś.

 2. Szlomo Hinderhofer

  Nigdy nie miałem tam konta bo tylko głupie posłuszne goje mają FB
  I tak samo przyjmują pod skórę niesprawdzone terapie genowe w formie szczepionek

 3. Rabbi Manis

  Szalom!
  Goje mozecie sobie usuwac facebooka, a i tak was znajdziemy i zlikwidujemy cala biala rase. To ze kilka osob usunie tam konto, nic nie zmieni. Nadchodzi nowa era, era panowania narodu wybranego.

 4. Anonim

  A co z grupami pomocy? Lub grupami tematycznymi np mechaników samochodowych, lub fanów filmu,muzyki czy gry? Są pomocne więc argument że grupy próbują nam coś wcisnąć nie jest do końca trafny.

  1. Brave

   Grupa pomocy może być obsługiwana przez profil anonimowy czy taki typowy cień. Najlepiej jednak jak grupy takie są na osobnych stronach i forach niż na agregacie. Bo sprawa jest głębsza, nawet tam na tych grupach piorą tobie umysł przez wybiorczość, stosowanie ikonek typu duma na tęczę czy inne sztuczki mające rozwalać psychikę i uzależniać.

  2. jarek

   Tak jak było przed powstaniem facezboka, nadal istnieją fora internetowe tematyczne – gdzie wymieniamy się informacjami w danej dziedzinie.

 5. M.

  A co to jest facebook? Ja tam nigdy nawet konta nie zakładałem. To dobre dla ciemnoty umysłowej.

 6. Kamil Zrębowski

  Od około roku czasu widzę, że piszecie genialne artykuły i filmy. Niesamowite, że tak merytoryczne i zdroworozsądkowe treści nie są w topie na wszystko. Zawsze będę wsparł Twój kanał filmowy bo jest warty oglądania i promowania go w Internecie. Czekam też na film o tym oraz następne produkcje.

 7. Marcin21

  Chyba najlepszy artykuł jaki czytałem w tej sprawie. Na wykopie widziałem, że było to w topie przez cały dzień. Świetnie napisane, bardzo trudno jest się skasować na Facebook – zarówno psychicznie powiedzieć dość jak i faktycznie skasować konto bo odraczają to. Wypełniłem wszystko do skasowania konta i co – czekać trzeba parę dni, pełno pytań czy na pewno i tokenów. Wszystko aby kolejna osoba się od nich nie uwolniła. Jednak jestem zdecydowany skasować już własny Facebook od jakiegoś czasu, a ten wpis mnie do tego przekonał.

 8. Przemo

  Świetny pomysł. Skasowałem swoje pejs konto i kilka godzin tygodniowo w kieszeni. Polecam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.