Skasowanie konta na Facebook – dlaczego to zrobiłem

Skasuj FacebookFacebook to serwis, który skupia ogromne ilości osób. Dobiera on treści spersonalizowane, dla wybranych grup użytkowników. Także posiada własną politykę serwowania treści osobom korzystającym. Facebook na przestrzeni lat budził sporo różnych kontrowersji, co do prywatności i poufności danych użytkowników (na przykład wycieki danych), a także widoczności lub ukrywania treści dla użytkowników.

Jednakże moim powodem skasowania konta na Facebook jest jeszcze coś innego. Chodzi o stratę własnego czasu i chęć uwolnienia się od czegoś co pochłania czas. Wiele osób twierdzi, że na Facebooku ma kontakty ze znajomymi. Inne osoby twierdzą, że obserwują tam portale tematyczne, które ich interesują – na przykład agregat treści.

Tak się broni po prostu przyzwyczajenie. Ze znajomymi można używać dowolnej aplikacji do rozmów (najlepiej Signal lub Skype). Nigdy nie korzystam samemu do rozmów z aplikacji Facebook i zależnych. Signal wydaje mi się najbezpieczniejszy i najbardziej dbający o prywatność użytkowników.

Grupy tematyczne które obserwujecie – gdy macie polubownych kilkanaście stron – sami musieliście zauważyć, że powiadomień czasami otrzymujecie mało, o nowych wpisach i nie wszystkie. Wiele wpisów często nigdy się nie zobaczy z powiadomienia – bo jest ich za dużo, lub nie spełniają “norm”.

Tak nie zobaczycie wpisu, który nie będzie spełniał dopuszczającego treści – czyli podpadnie pod jakiś algorytm, lub ręczne działania. Jest to częściowo środowisko moderowane automatycznie i ręcznie. To jego zaleta ale także i mim zdaniem wada.

Facebook jak każdy serwis tworzy pewne światopoglądy poprzez dopasowane informacje i treści.

Za pomocą tego portalu, można dowiedzieć się wiele o jakieś osobie – jej znajomych, jej zainteresowaniach, jej sposobie życia – jeśli takie dane podaje na stronie. Oraz jeśli wykonuje tam jakiś interakcje.

Skasowałem swoje konto na Facebook – w całości, a nie częściowo i okazało się jedno. Nagle zyskuje się znacznie więcej czasu. Większość osób nawet sobie nie wyobraża, jak to potrafi wciągać i pochłaniać czas, a tym samym – spędzają tam nawet kilka godzin dziennie.

Kasacja mojego konta na Facebooku dała mi więcej wolnego czasu. Polepszyły się znacznie kontakty na żywo. Bez komentowania zdjęć i postów – które nikogo nie obchodzą tak naprawę. Facebook i tego typu portale, to moim zdaniem dla wielu osób miejsce do chwalenia się i wymuszania jakiś reakcji innych osób na swoje wpisy. Gdy patrzysz ile osób polubiło Twoje wpisy, to możesz być pewnym, że nie o to chodzi w relacjach z ludźmi.

Alienacja społeczna i spłycenie relacji międzyludzkich postępuje. Usuwając konto można się obudzić, zyskując ogrom czasu przy jednoczesnym pozbyciu się presji społecznej.

Kasacja konta na Facebook dla mnie była dobrym posunięciem – to jest jak obudzenie się ze snu. Samemu widzę dzięki temu same plusy.

Spróbujcie sami przestać korzystać z dominujących kontaktów przez Internet,  obserwowania życia innych ludzi w sieci. Jestem pewny, że po czasie będziecie zadowoleni, a jakość życia i tego co Was otacza się polepszy. Do tego Wszystkich zachęcam i trzymam za Was kciuki, aby mieć naprawdę dobre relacje z ludźmi na żywo a nie przez intenret. Zapraszam do kolejnych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

12 komentarzy

 1. Clemek pisze:

  Problem polega na tym że czasami przydaje się do gier na andku

  1. SzaDre pisze:

   Zatem to nie problem tylko kolejna i to duża zaleta kasacji konta. Samemu skasowałem swoje już chyba 3 lata temu. Nigdy nie wrócę do tego. Autor dobrze wie co pisze, też to da się zauważyć. Jak ludzie stale patrzą na ekran na powiadomienia bo tam ciągle coś.

 2. Szlomo Hinderhofer pisze:

  Nigdy nie miałem tam konta bo tylko głupie posłuszne goje mają FB
  I tak samo przyjmują pod skórę niesprawdzone terapie genowe w formie szczepionek

 3. Rabbi Manis pisze:

  Szalom!
  Goje mozecie sobie usuwac facebooka, a i tak was znajdziemy i zlikwidujemy cala biala rase. To ze kilka osob usunie tam konto, nic nie zmieni. Nadchodzi nowa era, era panowania narodu wybranego.

 4. Anonim pisze:

  A co z grupami pomocy? Lub grupami tematycznymi np mechaników samochodowych, lub fanów filmu,muzyki czy gry? Są pomocne więc argument że grupy próbują nam coś wcisnąć nie jest do końca trafny.

  1. Brave pisze:

   Grupa pomocy może być obsługiwana przez profil anonimowy czy taki typowy cień. Najlepiej jednak jak grupy takie są na osobnych stronach i forach niż na agregacie. Bo sprawa jest głębsza, nawet tam na tych grupach piorą tobie umysł przez wybiorczość, stosowanie ikonek typu duma na tęczę czy inne sztuczki mające rozwalać psychikę i uzależniać.

  2. jarek pisze:

   Tak jak było przed powstaniem facezboka, nadal istnieją fora internetowe tematyczne – gdzie wymieniamy się informacjami w danej dziedzinie.

 5. A co to jest facebook? Ja tam nigdy nawet konta nie zakładałem. To dobre dla ciemnoty umysłowej.

 6. Kamil Zrębowski pisze:

  Od około roku czasu widzę, że piszecie genialne artykuły i filmy. Niesamowite, że tak merytoryczne i zdroworozsądkowe treści nie są w topie na wszystko. Zawsze będę wsparł Twój kanał filmowy bo jest warty oglądania i promowania go w Internecie. Czekam też na film o tym oraz następne produkcje.

 7. Marcin21 pisze:

  Chyba najlepszy artykuł jaki czytałem w tej sprawie. Na wykopie widziałem, że było to w topie przez cały dzień. Świetnie napisane, bardzo trudno jest się skasować na Facebook – zarówno psychicznie powiedzieć dość jak i faktycznie skasować konto bo odraczają to. Wypełniłem wszystko do skasowania konta i co – czekać trzeba parę dni, pełno pytań czy na pewno i tokenów. Wszystko aby kolejna osoba się od nich nie uwolniła. Jednak jestem zdecydowany skasować już własny Facebook od jakiegoś czasu, a ten wpis mnie do tego przekonał.

 8. Przemo pisze:

  Świetny pomysł. Skasowałem swoje pejs konto i kilka godzin tygodniowo w kieszeni. Polecam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: