Składana ławka treningowa 3 w 1 Abarqs – Opinia i Test

ławka treningowaWielofunkcyjna ławka treningowa firmy Abarqs to dość zaawansowane urządzenie do ćwiczeń jakie ma wiele możliwości ustawień. Jak określa producent jest to ławka 3 w 1, czyli ławka z liczną możliwością zmiany jej przeznaczenia.

Posiada ona kilka modeli kolorystycznych takich jak czarny lub dominujący czarna, dominujący czerwony oraz dominujący szaro-pomarańczowy.

Określenie 3 w 1 oznacza możliwość ustawienia w niej ławki prostej, z oparciem oraz skośnej. Można wykorzystać ją jako pod sztangę, do ćwiczeń brzuszków czy rozpiętek oraz dziesiątków innych ćwiczeń dzięki dużej ilości ustawień jej elementów ruchomych.

Siedzisko ławki Abarqs LW (x) można regulować w 3 poziomach, oparcie w 8 poziomach do 90 stopni, możliwość zrobienia ławki prostej lub skośnej pochylonej, 3 ustawienia wysokości podparcia nóg, kilka ustawień wysokości ławki na przedniej nodze.

Maksymalne obciążenie ławki według producenta to 140 kilogramów. Produkt jest niestety wyrobem chińskim i nie pochodzi od Polskich producentów. Ławka posiada stopki antypoślizgowe z tworzywa przypominającego trochę w dotyku gumę. Profile konstrukcji są dokładnie 4 centymetrowe, podstawy nóg mają 27 cm szerokości.

Oparcie ławki ma 29 cm szerokości i 75 cm długości natomiast siedzisko 29 cm szerokości i 32 cm długości. Grubość siedziska i oparcia to 3,5 cm a wysokość całej ławki rozłożonej na prostą to 51 cm. Długość całkowita około 128 cm oraz odległość między podporami 117 cm.

Ławkę Abarqs można bardzo szybko zdemontować lub złożyć po wyjęciu zawleczek bezpieczeństwa z otworów. Cieszy się ona standardową gwarancją 24 miesięczną z czego podobno konstrukcja stalowa posiada 10 letnią gwarancję jakości – co chyba jest zależne od danego sprzedawcy. Samo urządzenie waży około 12 kilogramów.

Warto też wspomnieć o jakości wykonania. Oparcie na nogi jest rurką przekładaną przez dziurę na jakiej zaczepione są pianki – nie jest to mocowanie na sztywno, przez co stale rurka się przesuwa podczas ćwiczeń a to jest dość irytujące. Oparcia są dość miękkie i dobrze się na nich ćwiczy.

Ławka ma liczne zawleczki jakie zabezpieczają ją przed samoczynnym złożeniem – niestety zawleczki są troszkę za luźne przez co ławka ma luzy i może się odrobinę bujać i skrzypieć – lepsze by były podwójne zawleczki mocowania nóg.

Wielofunkcyjna Ławka treningowa do ćwiczeń Abarqs także wydaje dość duże skrzypnięcia podczas aktywności fizycznej – szczególnie chodzi tutaj o mocowanie oparcia i siedziska na trzpieniu, jaki jest zamocowany do ramy urządzenia – tam jest luz jaki zaczyna skrzypieć podczas ruchu a także na wcześniej wspomnianych zawleczkach przy nogach.

Urządzenie jest bardzo proste do złożenia samodzielnego i można je szybko rozmontować czy rozłożyć aby zajmowało mniej miejsca a tym samym łatwiej je przechowywać. Warto wspomnieć, że pianki zmiękczające na nogi także samoczynnie się przesuwają na rurkach – dobrze jak by rurki miały jakieś karbowania aby ustabilizować założone zmiękczenia.

Ławka na tle konkurencji jest stosunkowo niezłym produktem pod względem wyglądu oraz wytrzymałości a także nośności. Warto przed jej zakupem sprawdzić wszelkie pożądane parametry techniczne z konkurentami i wybrać najlepiej dopasowany sprzęt tego typu do własnych potrzeb, aby spełniał oczekiwania a także nie był za drogi. Naszym zdaniem produkt można ocenić ogólnie na około 6/10.

Znacznie mocniejsze poza elementem ławki skośnej są produkty Magnus – mają większą wytrzymałość na obciążenia. Mimo wszystko ławka składana wielofunkcyjna 3w1 Abarqs jest naszym zdaniem produktem co prawda nie najniższej jakość – ale po prostu przeciętnym. Zapraszamy do kolejnych tematów w serwisie.

4 komentarze

 1. Frat pisze:

  Pomijając jego wady z luzem to jest bardzo fajny sprzęt. Jak go miałem byłem bardzo zadowolony z możliwości ćwiczeń. Fajny typ urządzenia i jak jest na niego miejsc eto warto go mieć. Dobrze go wspominam. Działał u mnie bez zarzutu ponad rok czasu a potem z braku miejsca musiałem go sprzedać.

 2. Taurus pisze:

  Duża zaletą tej ławeczki treningowej są twarde poduszki a nie takie jakie zaraz się uszkodzą. Poszycie także jest grube. Brak usztywnienia tych ruchomych elementów to jest jakaś wada, na przykład jak ćwiczy się bardzo rano lub nocą to wydobywa się piszczenie czy uderzanie zluzowanego elementu. Co i tak nie zmienia faktu, że to jedno z lepszych urządzeń o takich możliwościach. A tych możliwości wykorzystania jest naprawdę bardzo dużo.

 3. Waszewski Piotr pisze:

  Sprzęcik całkiem dobry. Miałem go dawniej ale potem sprzedałem bo nie było miejsca w domu. Teraz po czasie ponownie chciałem go kupić i co się okazuje. A mianowicie kosztuje on teraz dokładnie dwa razy tyle co dawniej, nie wiem jak to możliwe że sprzęt zdrożał dokładnie dwukrotnie po około 3 latach. Lewicowa inflacja pędzi aż tak bardzo że szok czy jak. Dlatego się zastanawiam nad ponownym zakupem, wiem że znacznie teraz za to przepłacę bo było dwa razy taniej wcześniej w sklepach.

 4. Orczyl34 pisze:

  Przyjemne urządzenia dające dużo możliwości ćwiczeń. Super że może być to ławka prosta, siedzenie lub skośna ławka. Naprawdę można na niej trenować multu treningów. Abarqs ławka terningowa 3 w 1 to myślę że nawet za mało powiedziane, tam jest znacznie więcej możliwości bo można też robić inne ćwiczenia niż tylko układy samego urządzania. jestem z niej bardzo zadowolony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *