Składana rakietka do Tenisa stołowego

Cześć, planuje złożenie rakietki do tenisa stołowego. Chciałbym aby cena nie przekraczała 250zł. Na razie zastanawiałem się nad wyborem deski Joola Falcon i okładzinami Stiga Extreme China i Stiga Neos.

Czy macie jakieś inne sugestie? Jeśli tak to zgory dzięki za odpowiedź

  • Osobiście uważam, że ludzie co doradzają w wyborze sprzetu przez Internet to oszuści. Aby coś doradzić by trzeba było wiedzieć jak dokładnie grasz, na co stawiasz, co jest twoją mocną stroną faktycznie a co słabą. Z czego korzystasz w grze, ataku, rotacji, zbicia, bloku, w jakiej strefie grasz, jaki miałeś sprzęt do tej pory.

Dla jednego ten sam sprzęt będzie totalną pomyłką a dla drugiego będzie genialnym zestawem. Także nie da się nic doradzić uczciwie jak nie wie się jak grasz oraz na co stawiasz. A jeśli ktoś ci coś zacznie doradzać mając tyle informacji to jest zwykłym oszustem a nie osobą co ma jakąś wiedze o grze.

W cenie 250 zł złożysz zupełnie dowolne zastawy do dowolnej techniki i kombinatoryki gry. Będą to mniej rozpoznawalne marki ale zupełnie w niczym nie ustępujące tym znanym – gdzie połowa ich ceny lub nawet 70% to nazwa firmy.

Deski Joola Falcom (nie wiem o której mówisz) ogólnie są dobre choć nie najlżejsze. Takie same można nabyć trochę taniej na przykład firmy 729 czy Palio. Porównywalna jest do Falcoma firmy 729 model A2 czy Z1 oraz Palio T3 i TNT.

Co do okładzin to trudno mi powiedzieć bo nie wiem czy do torby wybór czy nie, a one stanowią 80% jak zachowuje się rakietka. Ale nie wiem jak grasz i na co stawiasz (jak naprawdę grasz a nie jak wydaje się być może Tobie, że grasz).

Bardzo dobre są deski Joola ale także warto się przyjrzeć firmie tibhar. Ja mam ich deskę o nazwie power wood. Sprawdza się świetnie z dowolnymi okładzinami. Czasami można je kupić używane w idealnym stanie. Ja tak kupiłem swoją. Gumy to u mnie Barakuda i Rapid.

Są to bardzo szybkie do gdy silnie ofensywnej. Samemu gram z mocnym ścięciem kończącym. Jeśli masz podobny styl to jest do dobry zestaw. Z czego polecam nabywanie części używanych bo wyjdzie dużo taniej, połowa Twojej założonej kwoty.

No właśnie, brakuje opisu jak grasz. Chodzi o styl gry. Jeśli jesteś początkujący to może warto nawet spróbować zagrać czopami ofensywnymi. 802 czy Milki Way Poly. Samemu to kupiłem z polecania tej strony i jestem zadowolony. Niweluje to wiele błędów w grze, choć nie wybacza własnych gdy nastawi się w topie zbyt pasywnie.

– Od paru miesięcy planuje kupno lub złożenie rakietki do tenisa stołowego gdzie cena nie przekraczała by 200zł. Jeśli chodzi o gotowa rakietkę myślałem o rakietce Butterfly Zhang Jike ZJX6, a w przypadku składanej o desce Joola Falcon i o okładzinach Stiga China Extreme i Stiga Neos.

Ja osobiście jestem zawodnikiem ofensywnym, lubię nadawać rotację i ścinać piłki spod stołu

Z góry dzięki za odpowiedź.

Ścinanie piłek spod stołu brzmi szczególnie ciekawie 🙂 No i już z 250 przeszedłeś na 200 zł.

Wypróbuj sobie T88-1 okładziny lub Palio Ak47 blue. Zmieścisz się w 200 zł o ile zamówisz okładziny z chin na aliexpress.

Lub tak jak pisali wyżej, używane markowych firm. Bo inaczej trudno będzie się wstrzelić w taką cenę.

– Składana tak czy inaczej jest zawsze lepsze od gotowej rakietki. Kiedyś miałem gotowe i wiem, że grało się nimi dobrze. Potem zacząłem składać i okazało się, że nimi można zagrać o wiele więcej. Wszystko miały lepsze od prędkości do rotacji i nawet kontroli.

Joola dobra firma, choć deski mogły by być trochę lżejsze jak w wielu modelach Andro.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *