Składane krzesło na ryby – turystyczne – Opinia

Krzesło na rybySkładane krzesło na ryby także z możliwością wykorzystania turystycznego. To proste urządzenie przenośne, które dzięki temu że można je złożyć zajmuje stosunkowo mało miejsca.

Krzesło tego typu w standardzie ma w sobie stelaż z złączonych rurek metalowych lub aluminiowych na łączkach wykonanych zazwyczaj z tworzywa sztucznego. Siedzisko tak jak i oparcie oraz podłokietniki wykonane są z mocnego materiału.

Krzesło dzięki temu że jest w całości składane zajmuje stosunkowo mało miejsca i łatwo jest je przechowywać. W jednym z podłokietników znajduje się siatkowy otwór na włożenie kubka z piciem. Łączenia rurek metalowych wykonane z tworzywa są o mocno ograniczonej odporności. Z czasem mogą się ona rozluźniać a przez to krzesło stanie się niestabilne lub zostanie trwale uszkodzone.

Wygoda siedzenia jest przeciętna. Nachylenie oparcia jest w miarę proste ale powstają dodatkowe zakrzywienia materiału na kształt łuku przez co wygoda siedzenia się zmniejsza. Pokrowiec na krzesło jest wykonany z cienkiego materiału zamykanego od góry na zacisk sznurówki. Pokrowiec ma uchwyt do przenoszenia krzesła – jednak za krótki aby powiesić je na ramieniu, można je wygodnie tylko nosić w w ręce.

Obciążenie maksymalne krzesła na ryby – turystycznego waha się w różnych granicach, zależnych od zastosowanych rurek. Średnie maksymalne obciążenie to jednak około 100 kg. Materiał z głównej konstrukcji krzesła nie jest zdejmowany, przez co trudniej go w razie potrzeby wyczyścić. Cały zestaw w zależności od zastosowanych materiałów może ważyć w granicach 1,3 do około 2 kg.

Zestaw jest zdecydowanie warty polecenia na wycieczki turystyczne autem oraz wyprawy na ryby czy po prostu na działkę. Zapraszamy do przeczytania kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.