Składane krzesło na ryby – turystyczne – Opinia

Krzesło na rybySkładane krzesło na ryby także z możliwością wykorzystania turystycznego. To proste urządzenie przenośne, które dzięki temu że można je złożyć zajmuje stosunkowo mało miejsca.

Krzesło tego typu w standardzie ma w sobie stelaż z złączonych rurek metalowych lub aluminiowych na łączkach wykonanych zazwyczaj z tworzywa sztucznego. Siedzisko tak jak i oparcie oraz podłokietniki wykonane są z mocnego materiału.

Krzesło dzięki temu że jest w całości składane zajmuje stosunkowo mało miejsca i łatwo jest je przechowywać. W jednym z podłokietników znajduje się siatkowy otwór na włożenie kubka z piciem. Łączenia rurek metalowych wykonane z tworzywa są o mocno ograniczonej odporności. Z czasem mogą się ona rozluźniać a przez to krzesło stanie się niestabilne lub zostanie trwale uszkodzone.

Wygoda siedzenia jest przeciętna. Nachylenie oparcia jest w miarę proste ale powstają dodatkowe zakrzywienia materiału na kształt łuku przez co wygoda siedzenia się zmniejsza. Pokrowiec na krzesło jest wykonany z cienkiego materiału zamykanego od góry na zacisk sznurówki. Pokrowiec ma uchwyt do przenoszenia krzesła – jednak za krótki aby powiesić je na ramieniu, można je wygodnie tylko nosić w w ręce.

Obciążenie maksymalne krzesła na ryby – turystycznego waha się w różnych granicach, zależnych od zastosowanych rurek. Średnie maksymalne obciążenie to jednak około 100 kg. Materiał z głównej konstrukcji krzesła nie jest zdejmowany, przez co trudniej go w razie potrzeby wyczyścić. Cały zestaw w zależności od zastosowanych materiałów może ważyć w granicach 1,3 do około 2 kg.

Zestaw jest zdecydowanie warty polecenia na wycieczki turystyczne autem oraz wyprawy na ryby czy po prostu na działkę. Zapraszamy do przeczytania kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *