Sklep Media Expert – Opinia

Opinia Media ExpertMedia Expert to sieć sklepów RTV i AGD z elektroniką i urządzeniami użytkowymi. W rzeczywistości jest to podmiot spółki akcyjnej Terg. Data założenia marki Media Expert sięga 2002 roku – pierwszy sklep powstał w Złotowie.

Media Expert w 2012 roku przekształcił się w spółkę akcyjną. Obecnie zatrudnia około 8000 osób a ilość salonów przewyższa 500 sztuk.

Pierwszy sklep powstał w miejscowości siedziby firmy czyli Złotowie. Przychody roczne sięgają u niego około 8 mld złotych (8 000 0000 000 zł). Jest to jedna z bardziej rozpoznawalnych marek sieci sklepów elektronicznych. Media Epxert to polska sieć sprzedażowa.

Jest to także jedna z sieci, która naszym zdaniem najmocniej promuje się w mediach. Reklamy tej można dostrzec bardzo często w telewizji, radiu czy Internecie. Także sieć chyba stawia na promocję swojej marki za sprawą występujących w reklamach celebrytów.

Oceniając produkty dostępne w Media Expert można szybko wyciągnąć wnioski – że niemal wszystkie sklepy w naszym kraju mają podobny asortyment. Ceny także są często zbliżone w ofercie standardowej. Niestety moim zdaniem tak duże zaangażowanie w reklamę, odbija się na faktycznym towarze i jego cenach. Reklamy w mediach są bardzo drogie – szczególnie w telewizji. Inne sieci wydaje mi się, że znacznie mniej przekazują środków na reklamy – co może odbijać się na cenach produktów.

Budżet wydatków oraz zysków i strat musi być zbilansowany. Jeśli ktoś dużo przeznacza środków na promocję – raczej musi gdzieś te środki odrobić. Może się to więc opierać na większej cenie detalicznej produktów. To warto ocenić samemu – porównując ceny takich samach towarów w różnych sklepach. Moim zdaniem raczej taniej odnajduję to co mnie interesowało w innych sklepach – właśnie tych bez gęstej polityki reklamowej.

Inną sprawą jest także możliwa drażliwość reklam – jeszcze taniej, teraz taniej i stale wypowiadane podobne hasła. Problem w tym, że moim zdaniem gdzie indziej często bywa taniej. Jeśli ktoś obserwuje ceny różnych produktów, na pewno zauważa prawidłowość dotyczącą wielu sklepów. W niektórych ceny w promocji są droższe lub takie same jak w innych ceny bez promocji a co dopiero z ich promocją.

Porównanie cen w różnych sklepach a nie reagowanie na reklamy, oraz płynący z nich impuls zakupowy – to po prostu zdroworozsądkowe podejście.

W wielu sklepach można oddać towar bez żadnych problemów, gdy coś się nie spodoba lub szwankuje – i otrzymać tym samym zwrot gotówki. Samemu miałem dwie sytuacje gdzie oddanie towaru do sklepu nie było możliwe, bo nie był zakupiony na odległość. Oraz problemy z smartfonem – naprawiano go 2 razy co trwało kilka miesięcy łącznie, tym samym mnie pozostawiając bez telefonu. Nie zgodzili się na oddanie gotówki przy stwierdzonej wadzie na miejscu ani po pierwszej naprawie. Takich problemów nigdy nie miałem w innych sklepach (na przykład komputronik gdzie mogłem oddać sprzęt bo był uszkodzony i otrzymać zwrot gotówki natychmiast).

Sytuacja opisana w tym akapicie jest jednostkowa i nie może tworzyć opinii o samym sklepie – gdyż jest to sprawa personalna 1 pracownika z obsługi. Warto jednak ją przedstawić – został zareklamowany telefon, nie można było go oddać i został wysłany na gwarancję, która trwała grubo ponad miesiąc czasu. Przyszedł z naprawy ponownie z uszkodzeniem i już na miejscu w sklepi przy odbiorze to zgłosiłem – sprzedawczyni powiedziała „jak się kupuje tanie telefony to nie ma czego oczekiwać” i ponownie gwarancja ponad miesiąc czasu – bez dania mi możliwości zwrotu gotówki.

Mnie takie sytuacje odrzucają od sklepu (przeszkolenie personelu) jak i nadmierność moim zdaniem reklam. W trakcie zakupów wielokrotnie porównywałem ceny w różnych sieciach – przez co z czasem samemu przestałem całkowicie sprawdzać ceny na Media Expert – korzystając z innych sieci.

Cała opinia jest indywidualne i tylko własnym poglądem. Każdy może mieć całkowicie inne odczucia co do marki i to jest jak najbardziej w porządku. Samemu jednak nie kupiłem tam nic od lat, a nawet przestałem już sprawdzać ich ofertę w porównaniach cenowych. Choć na pewno można coś także znaleźć w lepszej ofercie niż w innych sieciach – to jednak dla mnie liczy się też obsługa i możliwości serwisowe.

Osobiście nie czuję się bezpiecznie gdy towar będzie zepsuty i kupiony w Media Expert. Nawet bym wolał dopłacić parę złotych i mieć pewność – że jak coś będzie nie tak z towarem, to od razu zostanie mi zwrócona gotówka a nie drogi krzyżowe czasu naprawy. Choć jednak częściej moim zdaniem wychodzi taniej gdzie indziej i bez tych dodatkowych dyskomfortów.

Myślę że sklep wie co robi i dlaczego, dla mnie jako konsumenta była by lepsza oferta niższych cen a mniej reklam w mediach. Natomiast dźwignią handlu jest przysłowiowa reklama, więc ten model się pewnie i tak dobrze sprawdza. Zapraszam do wyrażenia własnych opinii oraz polecam pozostałe artykuły w serwisie.

19 komentarzy

 1. SeRvantes

  Zdarzało mi się z dwa razy coś tam kupić. Co do cen trudno im powiedzieć bo nie porównywałem szczególnie. Natomiast pamiętam, że jak szukałem dla siebie laptopa to tam było w media expert masa rupieci już przestarzałych i też w wysokich cenach. Co do reklam mnie też one wkurzają bo są nachalne. I dobra rada, to co się reklamuje nie może być dobre – inaczej nie potrzebowało by nachalnej reklamy.

 2. Juszek Kacper

  Ja czasami tam coś kupuję, może rzadko ale mimo wszystko zaglądam na ich ofertę. Ich reklamy mnie absolutnie nie interesują. Tak samo nic mnie nie obchodziły media market. Jak mam zamiar coś kupić porównuję cenę wszędzie online jakie mam sklepy w mieście.

 3. Isia

  Reklamy mnie denerwują każde, nie znosze reklam ogólnie, więc nie jest to kwestia sklepu 😛 Zawsze udało mi się tu znaleźć najlepszą cenę wiec mój portfel ‘lubi to’

 4. mutocki

  Czasem kupiłem kilka rzeczy co fakycznie u nich wychodziły najtaniej w porównaniu do konkurencji. Obsługa ok, towar jest więc nie narzekam

  1. Rych

   Ja tam mam dobre doświadczenia z media expert, zawsze znajdę to czego potrzebuje, fachowcy potrafią dobre doradzić.

 5. trance10

  Ja zamawiałem tylko przez Internet z tą szybką dostawą i faktycznie potrafi być następnego dnia. Dla mnie na plus 🙂

 6. MieszkoIII

  Lipa nie sklep. Dla każdego kto potrafi porównać ceny to widać, że tam nic nie ma. Lidzie sami siebie chyba oszukują lub piszą pozytywnie o nim pracownicy MediaExpert. Przecież miliony czy setki milinów na reklamy to musi odbijać się w cenach produktów wyższych. Oni nie dostaną taniej produktów niż inne sklepy do sprzedaży. Terg to chyba też z tego co kojarzę Avans sklep – ten sam właściciel. Avans ma często taniej bo się nie reklamuje w przeciwieństwie do siostry mediaexpert bardziej rozpoznawalnej.

 7. Maszuszek K.

  Moim zdaniem najlepiej sprawdzać ceny na X-com i euro rtv agd. W innych sklepach praktycznie nie trafia się taniej niż w tych dwóch. Może czasami jak chcą jakiś towar wyprzedać co zalega. Prawda jest taka, że największe rotacje mają te sklepy przez co mają najmniejsze ceny a dodatkowo nie mają nachalnych reklam przez co jeszcze taniej mogą coś oferować. Co do zakupu na raty wygrywa nadal euro sklep a ten tytułowy jest w ciemnym lesie z ofertą.

 8. Mateo

  Ja sobie na święta zamówiłem laptopa lenowo z promki, co prawda trochę się czekało, bo ilość zamówień pewnie spora była, a tak to elegansior. Czasami zachodzę, ale to zazwyczaj szukam konkretnego produktu i go zazwyczaj znajduje. Strona też przejrzysta.

 9. Markopolo

  Ja osobiście media expert nie mam nic do zarzucenia, a takie sytuacje wszędzie się mogą zdarzyć.

 10. Niedoszły klient

  Ja omijam szerokim łukiem… Mam pecha do tej sieci… Zawsze coś jest nie tak… np sprzedawanie towaru jako nowy z wystawy…

 11. Były_klient

  godnie z art. 556(2) Kodeksu Cywilnego (Dz.U.2020.1740 t.j), zwracam się z żądaniem wymiany towaru (Samsung Galaxy Watch Active) na nowy, pozbawiony wad.
  W myśl art. 556 (2) K. C. Jeżeli kupującym jest konsument, a wada fizyczna została stwierdzona przed upływem roku od dnia wydania rzeczy sprzedanej, domniemywa się, że wada lub jej przyczyna istniała w chwili przejścia niebezpieczeństwa na kupującego. Przedmiotowy smartwatch, zakupiony został w dniu 07.11.2020 r., a już 12.07.2021 r. zgłoszona została pierwsza reklamacja (nr S67507215102), w której wskazano jako jedyny problem to odklejającą się płytkę do ładowania (pokrywka czujników). 22.07.2021 r., reklamacja została zakończona. W tym miejscu chciałbym zwrócić uwagę na dosyć istotny fakt, przedstawiony w raporcie z wykonanej usługi, przez profesjonalny serwis CTDI (Załącznik nr 1 Raport nr 5095731G). Pomimo, że w zgłoszeniu podałem: „problem dotyczący odklejającej się pokrywki”, serwis wpisał: obszar zgłaszanych usterek: „problem z funkcjami menu”; ponadto naprawa odklejającej się pokrywki w mniemaniu profesjonalnego serwisu wymagała wymiany: płyty głównej, baterii, elementu obudowy oraz wyświetlacza.
  Fajnie, odkleiła się tylko pokrywka a ja mam wymienione wszystkie podzespoły zegarka…
  Trochę zdziwiło mnie to, że wymiana płyty głównej nie spowodowała konieczności ponownego parowania urządzeń (domniemam, że moduł komunikacji Bluetooth znajduje się na płycie, a jego wymiana spowodowała by konieczność utworzenia na nowo pary z telefonem, tymczasem telefon połączył się na ustawieniach poprzedniego powiązania).
  Radość z wykonanej naprawy nie trwała zbyt długo, bo już kilka dni później pojawił się dużo poważniejszy problem. Smartwatch po kontakcie z wodą przestał działać.
  Niestety z uwagi na to, że tym razem odkleił się dużo mniejszy element, nie można było tego zauważyć wcześniej – element, który odkleił się zaznaczono na zdjęciu.
  Umiejscowienie przedmiotowej pokrywki na spodniej części zegarka, nie daje użytkownikowi możliwości zauważenia braku tego elementu.
  W dniu 06.08.2021 r., zgłosiłem kolejną reklamację (nr S67508215220) i jako przyczynę problemu podałem brak możliwości uruchomienia urządzenia- wtedy nie zauważyłem brakującego elementu. 30.08.2021 r., negatywnie zakończono zgłoszoną przeze mnie reklamację. W między czasie miałem dwa telefony z informacją, że naprawa może być wykonana tylko odpłatnie, której koszt oszacowano na ponad 800 zł, oczywiście odmówiłem, gdyż w zaistniałej sytuacji nie poczuwam się do winy. Profesjonalny serwis CTDI w pozycji stan sprzętu, raportu usługi 5103951G (załącznik nr 3) wpisał: zwracamy telefon bez naprawy zgodnie z życzeniem klienta…”
  Tego samego dnia, tj.: 31.08.2021 r., tym razem z tytułu rękojmi złożyłem kolejną reklamację na przedmiotowy zegarek (zgłoszenie nr: S67508215365), która również zakończyła się odmową uznania reklamacji, zrzucając na mnie przyczynę odklejenia się pokrywki, wskutek czego doszło do wniknięcia wody do wnętrza urządzenia uszkadzając je.
  Moim zdaniem, coś poszło nie tak w CTDI, przy pierwszym zgłoszeniu, bo jeśli odkleiła się jedna osłona, to dlaczego nie zwrócono uwagi na tę drugą, skoro była ona przyklejona tym samym klejem? Niestety po podanych oznaczeniach GH82-18762A (Elementy obudowy), nie mogę stwierdzić tego czy wymieniono całą obudowę, czy tylko jej części. Nie potrafię zrozumieć, dlaczego profesjonalny serwis wymienił baterię, płytę główną itp. skoro problem dotyczył tylko odklejonej pokrywki?
  Cała sytuacja wydaje mi się o tyle niesmaczna, że całą odpowiedzialność za wadę fabryczną, nierzetelnie wykonaną usługę przez serwis zrzuca się na klienta sieci MediaExpert. Nie mam pretensji do obsługi po stronie sklepu, bo ku mojemu zaskoczeniu była ona nad wyraz miła i wyrozumiała. Mam żal, co do postawy serwisu CTDI, który w całej tej sprawie wyszedł najlepiej, bo zarobił na „wymianie” niepotrzebnych podzespołów urządzenia a wykazał się zupełnym brakiem chęci naprawienia swoich błędów – tak, uważam, że winowajcą całej tej sytuacji jest ten serwis, bo kilka dni po jego naprawie doszło do odklejenia się drugiej pokrywki.
  Pokrótce tak wygląda poszanowanie klienta przez Media Expert – próbowałem sprawę załatwić w polubownym sądzie konsumenckim, ale MediaExpert odmówiło chęci rozpatrzenia tej sprawy przez ten sąd, powołując się na “ekspertyzę” serwisu.
  Ile na tym skorzystali? niecałe 500 zł, a co stracili: w tym okresie dokonałem zakupów sprzętu elektronicznego na ok 9 tys. zł i bynajmniej nie w MediaExpert.

 12. Kris

  Oni są super do momentu reklamacji takiej “Manty” . Nagle kuźwa masakra. Gotowi ci powiedzieć że nie u nich kupiona tylko ten paragon przeszkadza strasznie. 🤣
  Teraz drogie sprzęty kupuje w euro rtv agd. Bo zero z nimi problemu w razie awarii.

 13. Saraniewicz

  Widać wiele komentarzy jest napisanych przez pracowników tego sklepu lub jego marketingowców. Ani tam dobrych ofert nie ma, ceny są wyższe prawie zawsze niż gdzie indziej. A reklamy ich są absurdalne. Ale sprzedawcy czy kto tam pisze bo im każą pozytywnie. Sprawy gwarancji to jest drogą krzyżowa w tym sklepie czego nigdy nie było w komputroniku czy euro rtv.

 14. mayhem

  Kupiłem trochę w tym sklepie i się nie spotkałem co prawda z takimi sytuacjami, że coś było zniszczone, albo miałem problem z dostawą, bądź odbiorem. Zwykły normalny sklep z tym, że to polska firma, ceny aż tak się nie różnią między ofertami ich konkurencji jeżeli miałbym być szczery, a też kupuję tam gdzie po prostu najtaniej. Nie żebym specjalnie bronił, ale też trzeba mieć pecha do zakupów żeby się bawić z tymi reklamacjami jak je tutaj opisujecie.

 15. Qwerty

  Nigdy nie miałem problem z personelem, ani w media expert, ani z żadnym innym elektromarketem w Warszawie. Zawsze odpowiadali na pytania, ale ja też zawsze szukałem konkretnego produktu.

 16. Janusz I

  Może i coś u nich kupiłbym mimo, że ceny są porównywalne ale ich reklamy są tak wku******jące, że kupię coś u nich, jak mi kaktus wyrośnie.

 17. Neo

  Sklep jak sklep czasami można coś atrakcyjnie cenowo znaleźć , ale ceny podobne jak u konkurencji ( choć czasem można to samo znaleźć taniej u konkurencji ,ale bardzo rzadko( dwa razy mi się tak zdarzyło )), reklamacje – naprawa nie było problemu ( choć dwa razy laptop ze średniej półki cenowej szedł z tą samą usterką do serwisu ) , pracownicy jako tako kompetentni ale mogło by być dużo lepiej. Generalnie zazwyczaj robię u nich zakupy pod warunkiem że cena jest taka jak u konkurencji.

  1. Brestowicz

   Pytanie czy chciałeś aby naprawiali aż dwa razy to samo. Bo zgodnie z prawem, drugi raz gdy jest uszkodzenie tego samego należy ci się zwrot gotówki a nie kolejna naprawa i przetrzymywanie twoich środków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.