Śledzenie przesyłek Poczta Polska – emonitoring i tracking

Poczta śledzenieJeśli chce się wiedzieć gdzie jest dana przesyłka poczty Polskiej jaką wysłaliśmy lub mamy zamiar odebrać, należy skorzystać z emonitoringu (tracking). Każda przesyłka rejestrowana czyli list polecony jak i paczka posiadają swój własny kod kreskowy oraz numer nadania.

Śledzenie przesyłki nadanej na Poczcie Polskiej można dokonać na dwa sposoby – ze strony internetowej poczty lub przez aplikację mobilną na smartfona.

Śledzenie przesyłek (emonitoring – tracking) przez stronę – wystarczy odwiedzić ten adres i wpisać tam numer przesyłki https://emonitoring.poczta-polska.pl/ otrzymamy wtedy wszystkie dane dotyczące jej nadania, gabarytu, miejsca gdzie ona się znajduje i jaki ma status. W przypadku paczek jest to dość dokładna informacja śledzenia przesyłki – w przypadku listów poleconych jest znacznie uboższa.

Można także skorzystać z aplikacji mobilnej – nazywa się ona ENVELO https://www.envelo.pl/ – jest to aplikacja poczty Polskiej przez jaką można śledzić przesyłki ale także pomaga w ich nadawaniu, z aplikacji mona skanować kod pocztowy i nie trzeba go wpisywać wtedy ręcznie. Aplikacja Envelo to dość rozbudowane narzędzie do działań wysyłkowych korzystając z usług Poczty Polskiej.

Jeśli interesuje nas tylko emonitoring (tracking) czyli śledzenie przesyłek Poczty Polskiej to można z powodzeniem korzystać z strony – trudność to ręczne wpisywanie kodów. Jeśli zależy na wygodzie to można korzystać z aplikacji, ona będzie mogła skanować kody kreskowe przesyłek bez konieczności wpisywania kodu nadania.

Dla osób jakie nadają paczki często wygodniejsza może być aplikacja, dla osób jakie czekają na paczki i chcą śledzić gdzie ona znajduje się obecnie i jaki ma status wystarczy sama strona internetowa z emonitringiem Pocztowym bo aplikacja wtedy nic nie ułatwi.

4 Comments

 1. Watix pisze:

  Ja korzystam tylko ze strony internetowej z emonitoringiem pocztowym, bez sensu mieć aplikację jaka zajmuje miejsce na telefonie gdy nadaje się co jakiś czas paczkę. Jak paczka ma problem z dojściem sam klient mi o tym pisze.

  Tak samo jak nadaję nie potrzebuję wiedzieć kiedy dojdzie i gdzie ona jest.

 2. Kamil pisze:

  Przy obecnych cenach paczek pocztowych na poczcie to ja wybieram już kuriera. Do jte pory śledziłem zawsze tracking też przez stronę www. Informacje o poleconym to w zasadzie nadanie kiedy i gdzie, przybycie do miejsca przeznaczenia, próba doręczenia i doręczenie lub awizacja. Tam nie ma wartościowych danych.

  Kurierskie paczki mają zdecydowanie lepszą informację o śledzeniu paczki.

 3. Wanda Bucholc pisze:

  Witam chciałabym zapytać o dostarczenie przesyłki i nr RR486835408PL wysłanej 26.08.2022r czemu jeszcze nie została doręczona.

  1. Wydaje mi się, że jest to pytanie do poczty jako operatora a nie nas. Natomiast od siebie mogę powiedzieć to, że jeśli jest wybór to absolutnie nie warto korzystać z Poczty polskiej. Zdecydowanie warto korzystać z dowolnego innego rodzaju przesyłek byle nie Poczty. Nigdy nie spotkałem się z gorszym operatorem od budżetówki i pasożyta zwanego Pocztą Polską. Jeśli ktoś prowadzi biznes to także odradzam udostępniania wysyłek z poczty bo to tylko będzie negatywnie wpływało na firmę po przez ich nienależyte wykonywanie usług. Także nie Polecam jeszcze DHL.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *