Słownik T9 ułatwiający pisanie na telefonie

Słownik telefonu T9T9 jest to mały program do telefonów komórkowych i innych urządzeń przenośnych o małych gabarytach, gdzie stosuje się klawisze wielofunkcyjne.

T9 działa na prostej zasadzie a mianowicie naciśnięcie dowolnego klawisza otwiera mechanizm który domyślnie wybiera dane słowo najbardziej prawdopodobne jakie mamy zamiar napisać.

Przykładowo pod klawiszem z numerem 2 kryją się takie litery w edytorze tekstu na komórkach jak a,b i c – wciskając klawisz z numerem 2 raz wstawi się litera a wciskając drugi raz pojawia się inna litera a wciskając 4 razy ten sam klawisz napisze się samo słowo „baba”.

T9 działa na zasadzie domyślnej czyli samo wybiera jaki wyraz chcemy napisać przez to że szczytuje jakie litery są możliwe pod danym klawiszem telefonu – i robi to naprawdę dobrze.

Używanie słownika T9 w bardzo dużym stopniu przyspiesza napisanie jakiejkolwiek wiadomości. Słownik ten jednakże nie posiada w sobie zakodowanych wszystkich wyrazów. Zawsze jednak można dodawać nowe wyrazy do słownika choć by te używane w slangu czy skrótowo których słownik T9 nie może znać.

Obecnie program ten posiadają wszystkie telefony komórkowe  – jest to tylko kwestie uruchomienia T9 w swoich telefonach podczas pisania tekstu. Aplikację tą można także pobierać jako dodatek do telefonu a zapewniam że jest ona warta posiadania i używania.

Przyspieszenie pisania sms-a jest na tyle uproszczone że zajmuje to kilka razy mniej czasu od metod tradycyjnych i wymaga mniejszego nakładu sił. Warto wiec poszukać w swoich opcjach telefonu możliwości pisania wiadomości na T9 lub pobrać ten słownik. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: